خبرخوب|دور دور عروس دامادهای قدیمی با ماشین های عتیقه

خبرخوب|دور دور عروس دامادهای قدیمی با ماشین های عتیقه

بسته خبرخوب ما در روز ولادت امام هادی(ع) پر است از خبرهای شاد و مسرت بخشی که می تواند صبح روز شنبه لبخند بنشاند روی صورت تک تک شما و بهانه ای باشد برای گسترش کار خیر. از ماجرای شنیدنی خانه بین راهی برای مستاجران و خروج از ورشکستگی کارخانه قدیمی تا آگهی کفاش سیار و باقی ماجرا.

خبرخوب|دور دور عروس دامادهای قدیمی با ماشین های عتیقه

گروه خبرخوب: بسته خبرخوب ما در روز ولادت امام هادی(ع) پر است از خبرهای شاد و مسرت بخشی که می تواند صبح روز شنبه لبخند بنشاند روی صورت تک تک شما و بهانه ای باشد برای گسترش کار خیر و بشود خیرکثیر. از ماجرای شنیدنی خانه بین راهی برای مستاجران و خروج از ورشکستگی کارخانه قدیمی تا آگهی کفاش سیار و باقی ماجرا. این شما و این بسته خبرخوب به وقت ۲۴ تیرماه.


خانه باصفای خانواده کشاورز حلقه وصل دارا و ندار است

*خانه بین راهی برای مستاجران

«خانه بین راهی برای مستاجران» حتما شما هم تعجب کردید با شنیدن این عبارت. اما این عنوان از آن خانه باصفایی ست در غرب پایتخت. شاید شما وقتی قصه اش را شنیدید نام دیگری رویش گذاشتید. نمی دانیم. اما خانه آقای کشاورز بوی روضه می دهد. خانه ای که برکت مجلس روضه اش آنقدر زیاد بوده که صاحبانش شده اند واسطه ای برای حفظ آبروی خانواده هایی که گره افتاده به کارشان. دردسرتان ندهیم، در این خانه گره هاست که به لطف اهل بیت باز می شود. در خانه آقای کشاورز به روی همسایه هایی که مستاجرند، قراردادشان تمام شده و هنوز خانه مناسب پیدا نکردند، باز است. همسایه ها را میهمان خانه شان می کنند. از یک روز تا چند ماه. خودشان می گویند در خانه ما خانواده ۴ نفره ای که نتوانسته بودند پول پیش کافی برای اجاره خانه‌ جور کنند ۳ ماه زندگی کردند. یا مثلا پارسال دو دختر جوان شهرستانی که پولشان کفاف اجاره‌نشینی را نمی‌داد ۶ ماه مهمان مان بودند. فقط این نیست. اهل این خانه واسطه اند میان دارا و ندار. آدم ها را به هم وصل می کنند. بهانه این همه خیرخواهی مجلس روضه ای است که مادر نذر دختر شفا گرفته اش کرده و قول و قرار گذاشته که تا عمر دارد در خانه اش به روی نیازمندان باز باشد. وسعت بی پایان این خانه به در و دیوار و مساحتش نیست . به مرام و مهر بی پایان اهل خانه اش است.


برنامه به یاد ایام برای سالمندان در وستان ولایت

*دور دور عروس دامادهای قدیمی با ماشین های عتیقه

به قول قدیمی ها. همیشه شعبان یک بارهم رمضان!‌ دور دورکه همیشه برای جوان ها نیست. سالمندان هم دل دارند که یک بار دست خانم را بگیرند و دونفره بزنند به چاک جاده و یاد ایام کنند. این امکان در بوستان ولایت برای سالمندان فراهم شد آن هم با ماشین های کلاسیک قدیمی در طرحی به نام «یاد ایام» قرار بود سالمندان دست عیال را بگیرند و خودشان را برسانند به بوستان ولایت. در نمایشگاه ماشین های کلاسیک یک ماشین را نشان کنند و با دور دور در محوطه باصفای بوستان یادی کنند از دوران جوانی و خاطره هایش. دورهمی زوج های سالمند در بوستان ولایت از آن دورهمی های خاطره انگیز بود.چه خوب که متولیان فرهنگی در میان برنامه هایی که جوانان مخاطب اصلی اش هستند حواس شان به سالمندان هم بود.


کارگران در کارخانه احیا شده بلبرینگ سازی

*اینجا کارگران مشغول کارند

چه خبری خوش تر از روشن شدن دوباره چراغ کارخانه ای که واسطه روزی ده ها سرپرست خانوار بوده . چه حالی خوش تر از اینکه زنگ تلفن به صدا در بیاید و آن ور خط بگویند آقای … کارخانه را دوباره راه انداختیم از فردا برگردید سرکار. بی تدبیری اقتصادی در سال های گذشته چراغ صدهاکارخانه را خاموش کرد و هزاران کارگر از کار بیکار شدند‌. اما از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم سیاست های اقتصادی دولت کارخانه های ورشکسته را نشانه گرفت و چرخ تولید با راه اندازی یکی پس از دیگری این کارخانه ها رونق گرفت. کارخانه بلبرینگ سازی ایران هم یکی از همین کارخانه های قدیمی با سال ها سابقه تولید بود که‌ در دهه نود چرخش نچرخید و در ردیف کارخانه های ورشکسته قرارگرفت و تعطیل شد. اما این کارخانه ۸۰ هکتاری با دستور رییس جمهور و کمک دولت بار دیگر احیا شد. حالا با افتخار باید گفت اینجا کارگران مشغول کارند.


مهر بدون شرح

*کفاش سیار

این عکس کیفیت چندانی ندارد. شاید از نظر یک عکاس و بر اساس استانداردهای انتشار تصویر در رسانه. اصلا قابل انتشار هم نباشد. اما ما در بسته خبر خوب این تصاویر را که گواه مهربانی مردم است سردست می گیریم و روی چشمانمان می گذاریم. یک کفاش سیار که با یک چرخ دستی زه وار در رفته در خیابان ها می چرخد قطعا آدم پولداری نیست. اصلا ممکن است یک روزهایی مشتری هایش به عدد انگشتان یک دست هم نرسد. اما با همه این احوال اطمینان دارد به اینکه او رزاق است . ایمان دارد به این حدیث حضرت علی که می فرماید: هر جانداری روزی خودش را دارد. اینطور می شود که اگر مشتری نیازمند به پستش بخورد پولی خدمات کفاشی برایش رایگان است. راستی تشکر ویژه داریم از عکاسان این تصاویر ناب که حال دل مان را خوب می کنند و خیل عظیم هم نوعانمان را امیدوار می کنند به اینکه دنیا هنوز قشنگی هاشو داره.

*چقدر مراقب هم نشینت هستی؟

شاید حواسمان نباشد. یلک وقت‌ها جایی می‌نشینیم و با کسانی هم‌صحبت می‌شویم که خودمان هم باورمان نمی‌شود که تأثیر این هم‌نشینی ممکن است همان تأثیر زغال خوب و رفیق ناباب را داشته باشد. می‌دانیم که رفیق و جمع خوبی را انتخاب نکرده‌ایم اما باز هم به خودمان امیدواری می‌دهیم که این فقط یک هم‌نشینی صرف است و تأثیری روی رفتارمان ندارد.

ابوهاشم جعفری از شاگردان و اصحاب برجسته امام رضا علیه السلام و امام هادی علیه السلام بود. روزی امام هادی (ع) او را دیدند و قاطعانه به او فرمودند: «چرا تو را نزد عبدالرحمان بن یعقوب می‌بینم؟» ابوهاشم گفت: «عبدالرحمان دایی من است.» امام فرمودند: «عبدالرحمان درباره خدا سخن نادرست می‌گوید و ذات پاک خدا را به صورت جسم توصیف می‌کند. یا با او هم‌نشین شو و ما را واگذار یا با ما باش و او را واگذار»

ابوهاشم گفت: «او هر چه می‌خواهد بگوید. به من چه زیانی می‌رساند، وقتی که من عقیده‌ای به گفتارش نداشته باشم؟» امام پاسخ دادند: «آیا نمی‌ترسی که عذابی بر او فرود آید و آن عذاب تو را هم فرابگیرد؟»

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

جلسه های روضه و قرآن ما را امین مردم کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *