خبرخوب|مادری که آتش جنگ را گلستان کرد!

خبرخوب|مادری که آتش جنگ را گلستان کرد!

بزرگی می‌گفت این که هر روز چشم باز می‌کنیم و از خواب بیدار می‌شویم. در آن مرگ موقت نمی‌مانیم و فرصت زندگی دوباره به ما داده می‌شود. عنایتی از جانب خداست و حتما رسالتی برایمان تعیین کرده.

خبرخوب|مادری که آتش جنگ را گلستان کرد!

گروه خبرخوب: بزرگی می‌گفت این که هر روز چشم باز می‌کنیم و از خواب بیدار می‌شویم. در آن مرگ موقت نمی‌مانیم و فرصت زندگی دوباره به ما داده می‌شود. عنایتی از جانب خداست و حتما رسالتی برایمان تعیین کرده و چه رسالتی بهتر از آنکه دنیا و آخرت‌مان را با اعمال نیک‌ جای بهتری برای زندگی کردن کنیم.جای بهتری برای خودمان و دیگران و این میسر نمی‌شود جز نیکی و خیر رسانی. پیامبر خدا صلى الله علیه و آله:»«هر کس آغازِ روز خود را با خیر شروع کند و با خیر به پایانش برد ، خداوند به فرشتگان خود فرماید : گناهانى را که در این بین انجام داده است براى او ننویسید.»

این بانوی فلسطینی آتش جنگ را گلستان کرد!

۱۰ هزار بمب گاز که هر کدام‌شان جان عزیزی را گرفته، خون پاک و بی‌گناهی را بر زمین ریخته، آواری را به سر خانواده‌ای فرود آورده. 10 هزار بمب گاز که دوتایش هم سهم فرزندان این مادر فلسطینی شد و جان‌شان را گرفت. پسر سی ساله‌اش وقتی داشت از حریم وطن و حرمت اسلام دفاع می‌کرد بمبی بر سینه‌اش نشست و شهید شد و دختر 35 ساله‌اش هم در اثر استنشاق گاز نامش در لیست شهدا نشست. اما او مثل دیگر مادران شهدای اسلام با همان لطافت‌های زنانه‌اش، با همان احساس‌های ناب مادرانه‌اش در پشت صحنه پیروز جنگ است. نه گریه می‌کند و مویه، نه مرثیه می‌خواند و دشمن‌اش را به غم سینه‌اش شاد می‌کند.
«صبیحه موسی العبد» تمام آن پوکه‌های خالی بمب‌ها را جمع کرده و به جای گل‌هایی که پر پر شدند، این پوکه‌ها را تبدیل به گلدان کرده. تا بگوید فلسطین نمی‌میرد و نور اسلام در هر کجا که باشد خاموش شدنی نیست! تا نوار غزه را از میان درد و رنج دوباره شکوفه کند و جوانه‌های پیروزی را به رخ غاصبان و دشمنان اسلام بکشد. صبیحه چه‌قدر شبیه مادران شهدای ماست. فرقی هم نمی‌کند شهدای دفاع مقدس، شهدای انقلاب، شهدای امنیت و شهدای اغتشاشات و… اصلا هر کجا یک طرف نبرد پرچم اسلام باشد جنس مادرانش فرق می‌کند. مادرانی که همه‌چیزشان را فدای این دین مقدس می‌کنند. دیر نیست روزی که به همت آنها، ایران، فلسطین، یمن و مسلما دیگر کشورها، همه دنیار ا به نور اسلام روشن می‌کنند.


صبیحه می‌خواهد نوار غزه را از میان درد و رنج دوباره شکوفه کند و جوانه‌های پیروزی را به رخ غاصبان ودشمنان اسلام بکشد.

بالاخره روز پسر تصویب شد!

بالاخره پسرها هم پایشان به تقویم ملی باز شد و روز پسر تصویب شد. روز مادر، روز پدر، روز دختر، روز جوان و روز کودک، حضور پسرها را در تقویم کم داشت و جای خالی پسرها را در مناسبات تقویم پر رنگ‌تر کرده بود. جالب است بدانید پای این مطالبه پسرانه به صفحه فارس من خبرگزاری فارس هم کشیده شده بود و پسرها پویشی را با عنوان اختصاص یک روز تقویم به نامشان ثبت کرده بودند پویشی که 10 هزار امضا پای کارنامه‌اش نشست. حالا شورای فرهنگ عمومی برای این که روز پسر در تقویم ثبت شود تأئید کرده است. اما اینکه این مناسبت سهم کدام روز و برگ از تقویم‌مان می‌شود هنوز مشخص نیست. فعلا شیرینی این مناسبتی که در راه است به کام پسرها تا به زودی خبرخوش تصویب تاریخش را هم به جانتان بنشانیم!


بالاخره پسرها هم پایشان به تقویم ملی باز شد و روز پسر تصویب شد.

کارفرمای اصلی اینجا خداست!

صدای اذان را که می‌شنود دست از کار می‌کشد. وضو می‌گیرد. لباس‌های خاکی‌اش تکانی می‌دهد و می‌ایستد به نماز. آن هم بین زمین و آسمان، روی جرثقیل، نمازش را موکول نمی‌کند به بعد، پیش خودش بهانه نمی‌آورد که وقتی رسید خانه یا شرایط بهتری فراهم شد، نمازش را بخواند. کارش هم که هنوز تمام نشده برایش بهانه عقب انداختن نمازش نیست. از آن آدم‌هایی است که به قول شهید رجایی به نماز نمی‌گویید کار دارم به کار می‌گوید وقت نماز است. این مرد کارفرمایش خداست. صدای اذان را که بشنود و حی علی الصلاه که در گوش گلدسته‌ها بپیچد هر کجا که باشد چند دقیقه‌ای را با خدا خلوت می‌کند و چه تصویر قشنگی‌است نمازخواندنش در خیابان‌های شهرمان و بر آن جرثقیل.

قدردانی از شهدا به سبک پزشک جراح!

پزشک است و قدردان جان‌های عزیزی که فدا شده تا درس بخواند، امنیت داشته باشد در وطن، پیشرفت کند و روزی لباس پزشکی را به تن کند. قدر همه آن خون‌های ریخته شده را می‌داند و روزی فقط لباس خدمت به تن می‌کند تا به نام آنها واسطه مداوای بیماران باشد. «دکتر احمد جباری» را می‌گویم متخصص جراحی مغز و اعصاب، کسی که از پزشکان موفق کشورمان است و ۲ عمل حساس با ریسک بالا شامل نمونه برداری از تومور مغز با نویگیشن و جراحی دیسک کمر به روش کاملاً بسته با میکرودریل برای نخستین بار در بیمارستان بزرگ دزفول انجام داده. حالا این پزشک قرار است به مناسبت هفته دفاع مقدس قدردان شهدای کشورش باشد و بیماران را به صورت رایگان ویزیت کند.


قرار است به مناسبت هفته دفاع مقدس قدردان شهدای کشورش باشد و بیماران را به صورت رایگان ویزیت کند.

روز دفاع مقدس را اینطور گرامی بداریم!

۲۱۳۲۵۵ شهید سوغات جنگ است برای ما، ۲۱۳۲۵۵ عزیزی که در هشت سال دفاع مقدس جان دادند و یک وجب از خاک را نه. جان دادن اما آزادی و امنیت ما و نسل‌های امروز را نگذاشتند پایمال شود. فردا 31 شهریور در تقویم مصادف است با آغاز هفته دفاع مقدس، هفته‌ای که در آن عطر و بوی شهدا پر رنگ‌تر است. اما میان گرامی داشت این روز و یادواره های شهدا حواسمان باشد از ما چه خواستند. هفته دفاع مقدس را با عمل به وصیت شهدا گرامی بداریم!

شهید «مهدی باغیشنی» در وصیت‌نامه‌اش اینطور نوشته:«خواهرانم! شما با حجاب خود مشت محکمی بر دهان ابرقدرت­‌ها بکوبید و بگوئید‌ «ای از خدا بی‌خبران! ما مانند حضرت زهرا (س) و حضرت زینب کبری (س) هستیم و هرگز از راهی که آنان رفته‌اند، برنمی‌گردیم و با تمام توان راه آن‌ها را ادامه می‌دهیم.»

شهید «محمدعلی صمدی» هم سفارشی به دختران ایران زمین دارد:«خواهران گرامی! حجاب شما برتر از خون شهیدان است و دشمن پیش از آن‌که از خون شهید به هراس آید، از حجاب کوبنده­‌ تو وحشت دارد.»

شهید «محمدسعید یزدانیان» خطاب به خواهرش از آخرین وصیتش می‌گوید:«خواهرانم! اولین توصیه­‌ من حجاب توست. برای این‌که خون من و امثال من باعث شده که شما آزادانه در خیابان­‌ها قدم بزنید؛ بدون این‌که کسی مزاحم­‌تان شود. خواهرم! توصیه من تنها به شما نیست؛ بلکه به تمام زنان و دختران وطنم است. اصل مطلب این است که حداقل سعی کنید خون­‌های ما که به خاطر شما ریخته شده، پایمال نشود.»


دشمن پیش از آن‌که از خون شهید به هراس آید، از حجاب کوبنده­‌ تو وحشت دارد.

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *