خبرخوب| آزادی مادری بدهکار به همت دانش آموزان خیر/ آب به جنوب سیستان می رسد

خبرخوب| آزادی مادری بدهکار به همت دانش آموزان خیر/ آب به جنوب سیستان می رسد

شیخ کلینی در جایگاه عالم ایرانی و حافظ مکتب شیعه همواره باعث مباهات ما ایرانی هاست و به همین سبب نیز ۱۹ اردیبهشت ماه به نام بزرگداشت این عالم بزرگوار نامگذاری شده تا بیش از پیش به بزرگان خود ببالیم و قدر ایرانی بودن مان را بدانیم.

خبرخوب| آزادی مادری بدهکار به همت دانش آموزان خیر/ آب به جنوب سیستان می رسد

گروه خبرخوب: «مرحوم کلینی این دانشمند و محقق بزرگ، توانست بسیارى از پرده هاى اوهام علیه تشیع را پاره کند تا همگان بدانند شیعیان از تربیت یافتگان مکتب اسلام و پیروان تعلیمات عالى قرآن هستند و به راستی شیخ کلینی را باید احیاگر مذهب شیعه نامید.» این چند جمله از آیت الله مکارم شیرازی، شرحی جامع در وصف شیخ کلینی است. همان عالم معروف ایرانی که همزمان با امامت امام حسن عسگری(ع) در روستای کلین در نزدیکی شهرری به دنیا آمد و با زندگی در زمان غیبت صغری، به یکی از نوابغ دوران خود تبدیل شد و آثار ارزشمندی از جمله اصول کافی را به عنوان یکی از مهمترین کتب حدیث شیعه به یادگار گذاشت. شیخ کلینی در جایگاه عالم ایرانی و حافظ مکتب شیعه همواره باعث مباهات ما ایرانی هاست و به همین سبب نیز ۱۹ اردیبهشت ماه به نام بزرگداشت این عالم بزرگوار نامگذاری شده تا بیش از پیش به بزرگان خود ببالیم و قدر ایرانی بودنمان را بدانیم.

خب حالا که خبر خوب امروزمان با نام شیخ کلینی این عالم ری تبار، حال و هوای متفاوتی به خود گرفت، بیایید برویم سراغ خبرهایی که اغلب قهرمان محور است و باعث افتخار.

این قلک هم برای تو

فکر کنید قرار است تمام دارایی و پس اندازتان را بگذارید وسط گود تا شاید بتوانید با آزادی یک مادر اسیر در بند، دختری تنها را به آغوش او بازگردانید؟ واقعا چندنفر از ما شجاعت این کار را داریم و چقدر برای چنین کار بزرگی، چرتکه می اندازیم؟ به هرحال گذشتن از تمام آنچه برای خودمان کنار گذاشته بودیم کار آسانی نیست و حقیقتا که دل شیر می خواهد و قلبی بزرگ؛ پس اگر بخواهیم مدال افتخار را تقدیم کنیم به دانش آموزان شیرازی، حق مطلب را ادا کرده ایم و تازه باز هم بدهکار خوبی هایشان هستیم. دانش آموزانی که در ادامه کمک های خیرخواهانه خود در قالب پویش مهربانی، این بار بانی خیر شده اند برای آزادی مادر یک دانش آموز ۱۱ ساله که به خاطر بدهی ۱۴ میلیون تومانی، چند ماهی در زندان به سر می برده و حالا به لطف تعدادی دانش آموز به آغوش خانواده بازگشته.

بله باید گفت که دانش آموزان مجتمع آموزشی میعاد امام رضای شیراز به همین راحتی دست به خیر شدند و با شکستن قلک های خود، فرصت زندگی را به مادر و دختری بخشیدند که از دار دنیا فقط خدا را دارند و البته چندصد دانش آموزی که زندگی را از دریچه نیکوکاری می بینند و از همین حالا رسم معرفت را آموخته اند. ‌این ها خود، عاملان نشر خوبی هستند و ما هم در برابرشان سر تعظیم فرود می آوریم و آرزو می کنیم قلک هایشان پر برکت باشد و مهربانی شان مستدام.

سد کهیر در آستانه آبگیری

وقتی هر چندوقت یک بار خبری از دشواری های تامین آب مردم سیستان، حمله گاندوها و شیوع بیماری ها در اثر عدم دسترسی به آب سالم می شنویم و از طرفی با سیلاب های تخریب گر و عدم امکان جمع آوری آب مواجه می شویم، آهی از سر افسوس می کشیم که ای کاش چاره ای برای مشکلات مردم این دیار اندیشیده می شد و مردم نجیب و خونگرم سیستان، از مشکلات بی آبی رهایی پیدا می کردند. آهی که گوش شنوای مسئولان از آن غافل نبوده و منجر شده به احداث سد کهیر در جنوب سیستان و بلوچستان؛ بنابراین خبرخوبی است اگر بشنوید سد کهیر به مراحل پایانی رسیده و حالا دیگر در آستانه آبگیری است تا جمعیت ۶ هزارنفری ۷۵ روستای جنوب سیستان و بلوچستان را سیراب کند. سدی که علاوه بر رساندن آب شرب به مردم جنوب، می تواند با مهار سیلاب های فصلی، مانع از خسارات وارده به مردم شود و همچنین شرایط کشت در 1500 هکتار از اراضی منطقه را فراهم کند. گفته می شود فرآیند آبگیری این سد همزمان با سفر رئیس جمهور به سیستان آغاز خواهد شد، بنابراین می توانیم از همین حالا شمارش معکوس را شروع کنیم و نوید روزهای آبادانی را به مردم این دیار بدهیم.

پلیسی که فرشته نجات شد

فکر کنید عجب حسی دارد که «آقا پلیسه مهربون» یعنی همانی که شب ها موقع خواب، ذکر و خیرش در خانه هاست، تو را در آغوش بگیرد و از مرگ حتمی نجات دهد. داستان نمی گوییم؛ این روایت پسربچه ای ۸ ساله در شهرستان اشتویه آذربایجان غربی است که برای همیشه جانش را مدیون همان آقا پلیس مشهور خواهد بود و حتما حکایت آن را برای فرزندانش تعریف خواهد کرد. خبر از این قرار است که مأمور پلیس راهور انتظامی شهرستان اشتویه که در میدان انقلاب این شهر برای روان سازی ترافیک مستقر شده بود، متوجه می‌شود دانش‌آموز 8 ساله ای داخل نهر پر از آب افتاده، بنابراین بدون معطلی دست به کار می شود و با احیای کودک، او را از مرگ حتمی نجات می دهد. واقعا جا دارد ضمن یک شکر جانانه، خداقوتی بگوییم به این حافظ جان و مال که این بار در لباس خدمت، فرشته نجاتی شده برای نجات یک کودک بی پناه و شادی خانواده ای که ممکن بود دیگر فرزندشان را نبینند.

خواستن توانستن است

خواستن توانستن است! اگر بخواهیم با خودمان رو راست باشیم باید بپذیریم که تا به حال ده ها بار این ضرب المثل را شنیده ایم و بیشتر اوقات هم به یک تفکر سطحی بسنده کرده ایم اما واقعا چند نفرمان برای تحقق آنچه در آرزویش هستیم، این ۳ کلمه ای را سرلوحه قرار داده و با جدیت تمام برای خواسته هایمان جنگیده ایم؟ پاسخ به این سوال برای شهناز محمدی، بسیار آسان است؛ می پرسید شهناز محمدی کیست؟ گوش کنید تا برایتان بگوییم. او بانویی لرستانی است که با اراده ای قوی، همه چیز را از صفر شروع کرده و به لطف همان واژه پرمفهوم خواستن، تبدیل شده به تنها بانوی خراط استان لرستان.

شاید برخی ها با خودشان بگویند خانم ها را چه به خراطی اما واقعیت این است که خواسته ها و آرزوها هیچ ارتباطی با جنسیت ندارند و «خواستن توانستن است» و چه خوب است که بدانید شهناز محمدی خراطی را فقط با دیدن کلیپ‌های آموزشی در زیر زمین خانه‌اش شروع کرده و حتی وسایل اولیه خراطی را هم خودش می ساخته، چه بساکه حالا به لطف تلاش های بی چون و چرایش، آنقدر در حرفه اش خبره شده که کسب و کارش حسابی رونق گرفته و حتی نمی تواند پاسخگوی سفارش همه مشتریان باشد. آرزوی بعدی این بانوی هنرمند، داشتن یک کارگاه بزرگ و آموزش خراطی به زنان خرم آبادی است. آرزویی که شاید تحقق آن، فراز و نشیب هایی درپی داشته باشد اما قطعا برای تنها بانوی خراط لرستانی کار محالی نیست! لطفا حالا که این چند جمله را خواندید، یک بار دیگر روی واژه خواستن تمرکز کنید شاید همین حالا، آن تحولی که باید، برایتان اتفاق بیفتد.

قرارمان، امشب مسجد جمکران!

حس و حال شب های چهارشنبه مسجد جمکران و حرم حضرت معصومه(س) از آن احوالاتی است که اکثر ما به لطف همت بلند پدر و مادرهایی که حتی خودروی شخصی نداشتند، حسابی تجربه اش کرده ایم و هنوز هم سه شنبه های هرهفته از حال و هوای آن روزها سرمست می شویم و با سلامی از راه دور، آرامش را نثار قلب های بی قرارمان می کنیم اما ما فرزندان دیروز و والدین امروز، در این شلوغی روزگار، چقدر برای انتقال این حال و هوای خوب معنوی به نسل جدید تلاش می کنیم؟ آیا آنقدر همت داریم که دست بچه هایمان را بگیریم و به رسم پدر و مادرهایمان و نه به سختی آن ها، راهی قم و جمکران شویم و فرصتی سازی کنیم برای شناخت بیشتر مهدی موعود(عج) و معنا کردن واژه انتظار؟ شاید در پاسخ به این سوال و برای توجیه کوتاهی های تربیتی خود، بهانه ای متعددی قطار کنیم اما بیایید بپذیریم که ما والدین در قبال تربیت معنوی فرزندانمان مسئولیم و اگر نسلی امام زمانی می خواهیم نباید سه شنبه های عاشقی و قرارمان با آقا صاحب الزمان(عج) را فراموش کنیم. اصلا بیایید همین امشب دست خانواده را بگیریم و خاطره یک زیارت ناب را برای فرزندانمان ماندگار کنیم و با تربیت منتظران حقیقی ولی عصر(عج)، قدمی در جهت تعجیل فرج برداریم.

خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *