خبرخوب| ارثیه ۱۰ میلیارد تومانی ختم به خیر شد

خبرخوب| ارثیه ۱۰ میلیارد تومانی ختم به خیر شد

امروز یک بسته خبری قهرمان محور پیش رویتان است تا ببینید چطور می‌توان با تکیه بر شرف و انسانیت، نزد خدا و مردم، صاحب اجر و قربی بی‌مثال شد و به همه نشان داد که راه برای محبوبیت بسیار است.

خبرخوب| ارثیه ۱۰ میلیارد تومانی  ختم به خیر شد

گروه خبرخوب: «یه آدم بزرگ پایین مجلس هم بشینه، چایی رو از اونجا میچرخونن؛ ارزش یه مکان رو آدمش تعیین میکنه!» گاهی بعضی جمله‌ها و بعضی حرف‌ها از آدم‌های معمولی آنقدر به دل می‌نشیند که حیفمان می‌آید در بستر خبرخوب از آن برایتان نگوییم و حال دلتان را خوب نکنیم. شاید در جنوبی‌ترین نقطه شهر زندگی کنید و شاید بعد از سال‌ها خدمت صادقانه و درآمد حلال واری، مال و منصبتان، چیز دندان گیری نباشد اما هیچ کدام از این‌ها نمی‌تواند تعیین کننده شخصیت و انسانیت شما باشد؛ اصلا عزت و آبرو با فلان خانه و فلان مقام، نصیب آدم‌ها نمی‌شود و این خود خود واقعی شما هستید که تعیین می‌کنید چای را باید از کدام سمت بچرخانند! اگر تردیدی در حرف‌های ما دارید، نگاهی به بزرگترها و ریش سفیدهای قوم و خویشتان بیندازید تا ببینید عزت و آبرویشان را از مال و منصب بدست آورده‌اند یا شرف و انسانیت! حالا با این مقدمه می‌رویم سراغ یک بسته خبری دیگر و قهرمانانش که مصداق واقعی گفته‌هایمان در چند سطر بالا هستند.


خانم بابایی بانوی مازنی، ۱۰ میلیارد تومان ارثیه خود را به هلال احمر بخشید

دست و دلبازی به سبک کریم اهل بیت (ع)
وقتی بشنوید یک نفر حاضر شده قید ۱۰ میلیارد تومان پول را بزند، احتمالا با خودتان می‌گویید عجب دل شیری داشته و چطور توانسته به راحتی از این همه پول دل بکند؟ طبیعی است؛ نه به دست آوردن چند میلیارد تومان کار راحتی است و نه گذشتن از آن، اما با تمام این احوال اگر اولویت اول زندگی، خدمت به بندگان خدا باشد و خرید آخرتی که دیر یا زود فرا می‌رسد، گذشتن از هرچیزی آسان می‌شود، درست مثل کریم اهل بیت که چندین بار تمام اموالشان را بخشیدند و این سنت را درمیان شیعیان خود به یادگار گذاشتند.
حتما دلتان می‌خواهد این فرد خیر دنیای امروز را بشناسید؛ از بانویی اهل سیمرغ مازندران حرف می‌زنیم که وقتی ارثیه‌ای ۱۰ میلیارد تومانی به او رسید، با خودش فکر کرد این پول را کجا خرج کند تا حال دلش خوبتر از خوب باشد. خانم بابایی قهرمان ۵۷ساله این حکایت که سابقه ۳ سال همکاری با هلال احمر را دارد، سرانجام تصمیمی بزرگ گرفت و تمام این مبلغ را به هلال احمر بخشید تا صرف گسترش زیرساخت‌های امدادی شود. حالا تصور کنید از این پس دعای خیر چه کسانی پشت سر این شیرزن مازنی خواهد بود و چه باقیات و صالحاتی برای آخرتش خواهد داشت.


دو دستگاه نیسان، هدیه وزارت صمت به راننده فداکار و پدر ۱۲ فرزند

دو نیسان آبی پیشکش مردانی جسور!
وقتی با آن نیسان آبی بی محابا خودش را به دل حادثه زد تا ناجی جان چند کارگر زحمتکش و خانواده‌های آن‌ها باشد، نه به نیسان آبی اش فکر می‌کرد و نه به اینکه ممکن است جانش به خطر بیفتد. او حتی تصور نمی‌کرد که روزی نامش را در جمع قهرمانان بنویسند و حتی از او تقدیر به عمل آورند اما به هرحال خوبی‌ها در این دنیا گم نمی‌شود و بالاخره یک جایی خودشان را نشان می‌دهند. دیروز خبری شنیدیم بسی مسرت بخش؛ خبر از این قرار است که روز گذشته با حضور وزیر صمت، یک دستگاه نیسان آبی به پاس فداکاری حجت لیانی به او اهداشد تا آقای راننده با یک خودروی تازه نفس کاسبی‌اش را رونق دهد.
اما بشنوید از آن یکی نیسان اهدایی؛ در همین مراسم، یک نیسان آبی هم به پدری از استان فارس اهدا شد که ۱۲ فرزند دارد و برای تامین مخارج زندگیش مجبور به فروش نیسان خود شده بود. تازه شیرین‌تر می‌شود اگر بدانید که از سوی وزارت راه و شهرسازی هم قرار است یک خانه به این خانواده ۱۴ نفره اهدا شود. خدا روزی رسان است!


پروفسور افشین گنجی به عنوان جراح دروازه بان بارسلونا و تیم ملی آلمان انتخاب شد

گلر بارسا زیر تیغ پروفسور ایرانی
سومین خبرمان را اختصاص داده‌ایم به یک قهرمان ملی که اسم و رسمش نمادی از اقتدار و توانمندی همه ایرانی هاست و باعث افتخار تک تک ما. او یک جراح است و یا بهتر است بگوییم پروفسوری به نام افشین گنجی که آوازه‌اش در میان قهرمانان خارجی پیچیده و یکبار دیگر قرار است برای درمان ورزشکاری به نام همچون گلر بارسلونا و تیم ملی آلمان، دست به تیغ شود.
پروفسور گنجی، پیش از این «کیمی رایکونن» راننده سابق فرمول یک را جراحی کرده بود و حالا به عنوان یک جراح متبحر و قابل اعتماد، مورد توجه بارسایی‌ها قرار گرفته و قرار است
«مارک آندره تِراِشتگن» ۳۱ساله را که از ناحیه کمر دچار مصدومیت شده، جراحی کند.
این جراحی درحالی در استراسبورگ فرانسه صورت می‌گیرد که اما و اگرهایی برای جراحی کردن یا نکردن این گلر به نام وجود داشت و نهایتا با تصمیم به قطعیت جراحی، یک پروفسور ایرانی برای این کار انتخاب شد.


خرید بیش از دوتن پرتقال توسط خیران ورامینی برای نیازمندان در شب یلدا

یلدایی پرتقالی برای زنان سرپرست خانوار
در آخرین خبر امروز هم می‌خواهیم از عده‌ای قهرمان بگوییم که آن‌ها هم، مصداق انسانیت هستند و با دستگیری و شادی نیازمندان، برای خود عزت و آبرو می‌خرند.
شب یلدا نزدیک است و هیچ چیز بدتر از این نیست که سفره شماری از آدم‌های دور و برمان خالی باشد. این را همه آن‌هایی که خداوند توفیق کمک به نیازمندان را نصیبشان کرده، بیشتر از همه درک می‌کنند؛ دقیقا مثل خیران ورامینی که دست به کار شده‌اند تا همزمان با بلندترین شب سال، بسیاری از خانواده‌های را دل شاد کنند. آن‌ها اقدام به خرید بیش از دوتن پرتقال از مازندران کرده و قصد دارند این پرتقال‌ها را میان بانوان شاغل در دو کارگاه خیاطی و قالیبافی و افراد تحت پوشش موکب و خیریه توزیع کنند.
این آدم‌ها دست مریزاد دارند اما علاوه بر آن، الگویی هستند برای تک تک ما تا اگر احساس می‌کنیم در همسایگی و یا اقواممان، کسانی هستند که دست و بالشان خالی است، ظرفی هرچند کوچک از آنچه برای یلدای خود درنظر گرفته‌ایم را برایشان هدیه بفرستیم و در عوض منتظر هدایای بی‌حساب و کتاب خداوند باشیم.
از مناسبت‌ها فرصت عشق ورزی بسازید
حتما شما هم در خانواده خود یک دانشجو دارید و یا شاید هم یک خلبان، مهماندار و خلاصه کادر پروازی که ساعات زیادی از عمرشان را در هوا سپری می‌کنند؛ اگر این چنین است، به خاطر داشته باشید که امروز؛ شانزدهم آخرین ماه خزان، متعلق به آن هاست و بهترین فرصت برای آنکه یکبار دیگر عشقتان را به آن‌ها ابراز کنید. یک تبریک ساده و صمیمانه، یک شاخه گل، یک جعبه شیرینی و یا یک غذای خاص خودمانی؛ اصلا هرچه از دوست رسد نیکوست، فقط کافی است دست بجنبانید و تبریکات روز دانشجو و روز جهانی هواپیمایی را به بهانه‌ای برای حالی بهتر و روزی خوشتر تبدیل کنید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *