خبرخوب| این داروی هسته‌ای به جنگ سرطان می‌رود

خبرخوب| این داروی هسته‌ای به جنگ سرطان می‌رود

شنیدن اخبار خوب در روز مبارکی چون سالگرد ازدواج امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه (س) که آغازگر راه امامت و نسل نبوی بود، حال و هوای دیگری دارد، چون این دو بزرگوار سرمنشا تمام خوبی‌های عالم هستند و الگویی برای خلق خوبی در میان شیعیان.

خبرخوب| این داروی هسته‌ای به جنگ سرطان می‌رود

گروه خبرخوب: همانطور که می‌دانید روایت ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، سرشار از درس‌ زندگی است. از نحوه خواستگاری گرفته تا تعیین مهریه، انفاق لباس عروس، ساده زیستی، همسرداری و حتی عشقی که میان این بزرگواران جریان داشته، پس در این روز مبارک کمی گوش‌هایتان را تیزتر و نگاهتان را دقیق‌تر کنید تا نکته‌ای دستتان را بگیرد و زندگیتان را بسازید، مثلا همین که پیامبر (ص) فرموده اند: «اگر خداوند علی را برای فاطمه نیافریده بود، کفو (همتایی) برای فاطمه سلام الله علی‌ها نبود.» به خودی خود پر از نکته است و نشان دهنده اینکه در هر ازدواجی زوجین باید هم تراز هم باشند تا ازدواج موفقی شکل بگیرد.

باز هم صنعت هسته‌ای و یک داروی ناب

کلا وقتی خبرخوبی از دوا و درمان می‌شنویم و کم شدن درد بیماری، حالمان خوب می‌شود، حالا اگر این خبرها گره بخورد به ابداعات و اختراعات دانش بنیان‌ها و توانمندی دانشمندان هسته‌ای که دیگر نور علی نور است و حتی می‌توانیم بادی به غبغب انداخته و افتخار کنیم به توان ایران و ایرانی. اگر دقت کرده باشید اخیرا بسته‌های خبر خوب مان، مزین به اخبار خوش هسته‌ای است، یعنی به ثمر رسیدن میوه‌ای که سال‌ها به خاطرش با کل دنیا جنگیدیم و گرچه عواقبش را هم دیدیم اما استوار ایستادیم تا حق‌مان پایمال نشود و حالا دیگر وقت بهره برداری است.

خبر رسیده، دانشمندان هسته‌ای موفق به ساخت دارویی با ساختار قندی خاص شده‌اند که با ورود به بدن بیمار سرطانی می‌تواند به سلول‌های مخرب حمله کرده و آن‌ها را از بین ببرد. این خبر مثل بسیاری از خبرهای دارویی هسته‌ای آنقدر خوب و پرمایه است که دانشمندان در حضور رهبر معظم انقلاب، آن را ارائه داده اند. پس به امید آنکه شیوه‌های نوین درمانی بتواند مرهمی باشد بر درد بیماران سرطانی.


ملی پوش وزنه برداری با کسب ۳ مدال طلا، پرچم ایران را به اهتزاز درآورد

خداقوت پسر طلایی ایران

خدارا شکر به هر سمت و سویی سرک می‌کشیم، خبر خوبی وجود دارد که با هم به آن افتخار کنیم. فرقی ندارد از کجای این سرزمین و کدام تخصص باشد، مهم سرافراز بودن نام ایران و مردمی است که به خوب بودن شهره‌اند و با خوبی‌هایشان بهانه دلنشینی شده‌اند برای شکل گرفتن بسته‌های متمادی خبرخوب؛ پس بیایید از عالم هسته‌ای سری بزنیم به دنیای ورزش. جایی که پسر وزنه بردارمان خوش درخشیده و با ۳ مدال طلایی، پرچم ایران را به اهتزار درآورده؛ بله منظورمان «علی داوودی»؛ وزنه بردار فوق سنگین کشورمان است که در مسابقات جایزه بزرگ کوبا با قدرت هرچه تمام تر، وزنه‌هایی سنگین را بالای سر برده تا هم مرد طلایی مسابقات باشد، هم بر امتیازات ورودی المپیک خود بیفزاید و هم فراتر از همه این ها، بار دیگر نام ایران را سر زبان‌ها بیندازد. به قول مرد گزارش‌های کشتی، شیر مادر، نان پدر حلالت قهرمان!


ارادت به سیدالشهدا؛ خوشحالی پیروزی به سبک عضو تیم ملی

ادای احترام به سیدالشهدا (ع) در زمین فوتبال

راهیابی تیم ملی امید به فینال مسابقات زیر ۲۳ سال غرب آسیا در عراق یک طرف و خوشحالی مهدی هاشمی نژاد بعد از زدن پنالتی یک طرف. این ملی‌پوش ۲۲ساله در بازی مقابل اردن با گل کردن پنالتی چهارم تیم ملی، پیروزی ایران و صعود به فینال را رقم زد و با شادی و شکرگزاری منحصر به فرد خود، اعتقادات عمیق جوانان ایرانی را به نمایش گذاشت. او بعد از گل کردن این پنالتی، رو به حرم اباعبدالله الحسین (ع) به ادای احترام پرداخت و سلام و تشکر خود را راهی حرم کرد. این هم از ارادتی دلنشین به سیدالشهدا و نسل جدیدی که در هر حال و احوالی پایبند به اعتقادات مذهبی خود هستند.


مراقبت رهگذر از کالسکه کودکی که مادرش درحال خرید نان است

فرشته نگهبان کودک کالسکه سوار

خوب بودن آنقدرها که هم که فکر می‌کنیم سخت نیست، فقط کافی است دلمان را با خودمان صاف کنیم تا خداوند فرصت‌ها را پیش رویمان قرار داده و قدرت تشخیص را در وجودمان تقویت کند؛ در اصل آن وقت است که راه و رسم خوب بودن خود به خود بر جانمان می‌نشیند و کارهایی می‌کنیم که به ذهن هرکسی نمی‌رسد.

مثلا به تصویر بالا نگاه کنید. در این کالسکه، کودکی است که مادرش برای خرید نان به داخل نانوایی رفته و مجبور شده فرزندش را بیرون از نانوایی تنها بگذارد اما رهگذری با دیدن کودک تنها، تصمیم گرفته چند دقیقه‌ای از وقت خود بگذرد و فرشته نگهبان کودک باشد تا مادر، کارش تمام شود. می‌بینید فرصت‌ها به همین راحتی رقم می‌خورند و این ما هستیم که باید زاویه نگاهمان را به سمت خوبی تغییر داده و دست راست خداوند باشیم.


نامه ای که قرار است انرژی مثبت، برکت و کمک مالی به دیگران هدیه دهد.

پول و نامه‌ای که دست به دست می‌چرخد

حتما قبول دارید که انرژی‌ها درحال چرخش هستند و اگر هرکدام از ما قدمی برای انتقال انرژی‌های مثبت و کارهای خوب برداریم، علاوه بر آنکه حال خودمان خوب می‌شود، دیگران را هم به این چرخه هدایت می‌کنیم. حالا چرا این‌ها را گفتیم؟ درحقیقت یک نامه و مقداری پول در داخل تاکسی، الهام بخش این حرف‌ها بود. شهروندی از اردبیل با ارسال عکس بالا از اتفاقی جالب برایمان گفته و نوشته: «وقتی تو میدون شریعتی سوار تاکسی شدم، دیدم این کاغذ رو به همراه پول داخلش گذاشتن کنار دستگیره در عقب. البته من بعد از خوندنش گذاشتم همونجا تا نفر بعدی شاید لازمش باشه ببینه یا برداره.»

دراصل یکی از شهروندان برای برکت دادن به مال و حال خود، نامه و مقداری پول را داخل تاکسی گذاشته تا اگر نیازمندی به آن برخورد، بتواند از آن استفاده کند و اگر هم کسی نیازی به آن نداشت، انرژی این کار خیر را جذب کرده و همین مسیر را ادامه دهد. بالاخره این هم راهی برای نزدیک شدن به خدا و انتقال برکت است!

پاداش مردانی که در کار خانه کمک می‌کنند، چیست؟

در جلد سیزدهم بحارالانوار آمده، زمانی که رسول اکرم (ص)، امیرالمومنین (ع) را درحال کمک به حضرت زهرا (س) در کارهای خانه دیدند، خطاب به ایشان فرمودند: «مردی نیست که در کارهای منزل به همسرش کمک کند مگر اینکه ثواب این کار او به اندازه هر تار مویی که بر بدنش روییده و به اندازه یک سال عبادتی که همه روزهایش را روزه گرفته و همه شب‌هایش را برای عبادت، شب زنده داری کرده، باشد.

اباالحسن! یک ساعت خدمت کردن به همسر در کارهای خانه بهتر از هزار سال عبادت، هزار حج، هزار عمره و بهتر از آزادی هزار بنده در راه خدا، هزار جنگ در راه دین، عیادت از هزار بیمار، هزار نماز جمعه، هزار تشییع جنازه، سیر کردن هزار گرسنه، پوشاندن هزار برهنه، دادن هزار اسب در راه خدا، صدقه هزار دینار به مستمندان، بهتر از تلاوت تورات و انجیل و زیور و قرآن و بهتر از آزاد کردن هزار اسیر و بخشیدن هزار شتر به فقیران است!

مرد خدمتکار به همسر از دنیا بیرون نمی‌رود مگر اینکه جایگاه خوب خود را در بهشت ببیند. اباالحسن! کسی که روی گردانی و تکبر نکند در خدمت به همسرش، بدون حساب وارد بهشت می‌شود. »

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیانتان داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *