خبرخوب| با پویش نذربازگشت همراه من شو رفیق!

خبرخوب| با پویش نذربازگشت همراه من شو رفیق!

امروز در بسته خبرخوب همراه شما هستیم با چند خبر مسرت بخش. اولین خبرخوب از اربعین حسینی است و ازعشقبازی زائران اباعبدالله (ع) در مسیر بازگشت. همراه ما شوید تا در دنیای ورزش غافلگیرتان کنیم. بعد هم برایتان خبر دست اول داریم از گردشگران سلامت. آخرین خبرخوب ما هم از زندان کرمانشاه و نذر جالب یک خیر اهل دل است. همراه ما باشید به وقت ۱۳ شهریور.

خبرخوب| با پویش نذربازگشت همراه من شو رفیق!

گروه خبرخوب: امروز در بسته خبرخوب همراه شما هستیم با چند خبر مسرت بخش. اولین خبرخوب از اربعین حسینی است و ازعشقبازی زائران اباعبدالله(ع). از مسیر بازگشت عاشقان حسینی همراه ما شوید تا به دنیای ورزش برویم و با یک خبر خوب غافلگیرتان کنیم. بعد هم برایتان خبر داریم از گردشگران سلامت و حتما تعجب می کنید اگر بدانید بیشتر این گردشگران برای کدام عمل جراحی به ایران می آیند. آخرین خبرخوب ما هم از زندان کرمانشاه و نذر جالب یک خیر اهل دل است. همراه ما باشید به وقت ۱۳ شهریور.

*با پویش نذر بازگشت بقیه راه را همسفر ما باش

جلوه عشق و همدلی را نه فقط در عمود به عمود مسیر آسمانی نجف به کربلا می توان دید و لذت برد که این عشق تا آن سوی مرزها هم جریان دارد. پیاده روی اربعین بهانه ای می شود برای یک دوستی دیرینه میان زائران کربلا و بازارعشق بازی داغ داغ است. چطور و چرایش را از مسافرانی بپرسید که همسفرانشان را تا شهرخودشان همراهی می کنند. ماجرا از نیت چند زائر اربعین شروع شد و تسری پیدا کرد به کل جمعیت زائران و تبدیل شد به یک پویش سراسری به نام پویش نذر بازگشت. در این پویش زائرانی که با ماشین شخصی تا لب مرز آمدند، به تعداد جای خالی خودروشان زائرانی که با هم هم مسیر هستند را سوار می کنند و با یک تیر چند نشان می زنند. بار ترافیک ناوگان حمل و نقل عمومی را کم می کنند. زائران خسته راه، دیگر برای پیدا کردن بلیت بازگشت به تب و تاب نمی افتند و یک در دنیا صد در آخرت نصیب قلب مهربان شرکت کنندگان در این پویش می شود.

*بفرمایید ویدیو چک ایرانی

در بسته خبرخوب امروز یک خبر ورزشی نوبرانه برایتان داریم. یک خبر خوب که لابه لای اخبار اربعین و جلوه های عشقبازی مردم ایران زمین، خیلی دهان به دهان نچرخید . ایرادی ندارد. ما این خبر را به سمع و نظر فوتبال دوستان عزیز می رسانیم. مژده بدهید که ایران به عنوان چهارمین کشور دنیا توانست سیستم بازبینی تصاویر ورزشی یا ویدئوچک را بومی سازی کند.

یک شرکت خلاق فناور، رویای مهم اهالی ورزش را برآورده کرده و با تولید بومی سیستم ویدئوچک ورزشی در رشته والیبال و بسکتبال اتفاق مهمی را رقم زده است. فوتبال دوستان عزیز نگران نباشند. این سیستم این روزها، در رشته فوتبال هکم در مرحله آزمایش قرار دارد.

سعید محمدی، مدیرعامل شرکت خلاق فناور گفته «شرکت ما، یکی از چهار شرکت سازنده این سیستم در جهان است و در قاره آسیا هیچ رقیبی ندارد و در کنار ما، شرکت هایی از انگلیس و لهستان، از تولیدکنندگان این نوع از سیستم های ویدئوچک هستند و نکته قابل توجه اینکه این شرکت ها به دلیل تحریم، به ایران دستگاه های بازبینی را نمی فروختند.

خوب عزیزان ایرادی ندارد. می بینید که ما در این فناوری هم با اتکا به دانش داخلی پوز تحریم و تحریم کننده را به خاک مالیدیم و همین یکی را کم داشتیم که خودمان تولید کردیم.

مدیرعامل این شرکت گفته از این نوع از سیستم ویدئوچک در ایران، تنها یک نمونه در کشور موجود است که توسط فدراسیون والیبال در سال ۲۰۱۴ از شرکت Data Project ایتالیا خریداری شده. نکته جالب آنکه ایتالیا بابت همین یک دوربین، سالیانه مبلغ ۶ هزار یورو بابت حق لایسنس از ایران دریافت می کند و قطعا تولید این سیستم بازبینی صرفه جویی ارزی قابل توجهی را به برای ایران به همراه دارد.

* گردشگران برای کدام عمل جراحی به ایران می آیند؟

می دانید بیشترین توریست‌های سلامت از کدام کشورها به ایران می آیند و می دانید این گردشگران برای کدام موضوع به پزشکان کشورمان دل می بندند و به ایران می آیند؟ سعید کریمی؛ معاون درمان وزارت بهداشت آمار جالبی از گردشگری سلامت در کشورمان داده. او گفته بیشترین توریست‌های سلامت از کشورهای اسلامی و در صدر آن‎ها از کشور عراق به ایران می‌آیند. ما مراجعه کنندگانی از اروپا، آمریکای جنوبی و شمالی و آسیا هم داریم اما بیماران کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان، ارمنستان، پاکستان و ترکیه عمده مراجعان ما را تشکیل می‌دهند. به گفته معاون وزیر بهداشت، درمان "ناباروری" بیشترین علت مراجعه توریست های خارجی به ایران است و در مرحله بعد خدمات چشم پزشکی، ارتوپدی، زیبایی و جراحی اطفال و بیماری‌های قلبی بیشترین علت مراجعه بیماران خارجی به ایران را شامل می‌شود.

*پرداخت اجاره خانه زندانیان

ما اینجا از هر دری و از هر سخنی برایتان خبرهای شیرین و مسرت بخش داریم و طبق قرار همیشگی در بسته خبرخوب با خبرهای خوبی از زندان های ایران همراه شما هستیم. جانم برایتان بگوید که با پیگیری مرکز مراقبت بعد از خروج اداره کل زندان های استان کرمانشاه یک خیر اهل دل نذر جالبی کرده و قرار گذاشته تا کمک هزینه اجاره مسکن را به ۱۵ خانواده زندانی به مدت یک سال پرداخت کند. با این نذر جالبی یکی از مهم ترین و بزرگ ترین دغدغه زندانیانی که تازه از بند رها شده اند و به دنبال پیدا کردن کار و جمع و جور کردن زندگی شان از پیش پایشات برداشته می شود.

*خدا نگهدارتان !

طفل یک ماهه. طفل شش ماهه. کودکان دو سه ساله. حتما این روزها کم ندیده اید تصویر حضور این زائران کوچک را در پیاده روی اربعین. عبدالله بن هلال از امام صادق (ع) پرسیدند: «فدایت شوم کمترین ثواب و اجری که برای زائر قبر حضرت امام حسین علیه السّلام می‌باشد چیست؟»، حضرت فرمودند: «ای عبد اللَّه! کمترین پاداشی که برای او است اینکه خداوند متعال خود و اهلش را حفظ کرده تا به خویشانش باز گردد و وقتی روز قیامت شد خداوند متعال حافظ او خواهد بود.»
*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبر‌های خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبر‌های خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *