خبرخوب| را‌ه‌اندازی پویش «برای فلسطین تعطیل کن» در نیویورک

خبرخوب| را‌ه‌اندازی پویش «برای فلسطین تعطیل کن» در نیویورک

از اعتصاب در نیویورک و راه اندازی پویش «برای فلسطین تعطیل کن» تا ماجرای بریز و بپاش معنوی یک خانواده برای سالروز درگذشت پدر و مادر. بسته خبرخوب امروز با این دو خبر آغاز می شود و در ادامه می رسیم به دو خبر دسته اول علمی و پزشکی که حتم داریم با شنیدنش گل از گلتان می شکفد.

خبرخوب| را‌ه‌اندازی پویش «برای فلسطین تعطیل کن» در نیویورک

گروه خبرخوب: در سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار یادی کنیم از زنان غزه، از پرستاران بیمارستان های غزه که شده اند مادر کودکان مادر از دست داده، شده اند سنگ صبور زنانی که همه خانواده شان در چشم بر هم زدنی پر کشیدند. این روزها غزه پر است از زنانی که زینب وار ایستاده اند و به امید پیروزی حق بر باطل در اوج غم و اندوه رجز می خوانند و استوارند.


اعتصاب صاحبان کسب و کار در نیویورک

*اعتصاب در نیویورک

فکرش را هم می کردید زمانی برسد که در قلب آمریکا اعتصاب راه بیفتد و مغازه ها را تعطیل کنند برای حمایت از فلسطین؟! در هر شری خیری نهفته است و قطعا خیر آشکار اتفاقات دردناک این روزهای غزه همین است که چشم دنیا بعد از 70 سال به ظلم و قساوت و جنایت رژیم صهیونیستی باز شد. آنقدر که مردم در نیویورک مغازه تعطیل کرده و اعتصاب می کنند. صدها کسب و کار با نصب پلاکاردی بر سر در فروشگاه خودشان با عنوان «برای فلسطین، تعطیل کن» کسب و کار را تعطیل و یک پیام واضح و روشن برای رییس جمهور کشورشان مخابره کردند.

*بریزو بپاش به خاطر بابا و مامان!

300 نفرمهمان در یکی از تالارهای درست و حسابی. با یکی دو مدل غذا و مراسم سر خاک و… سرجمع چقدر هزینه اش می شود؟ من یک پیشنهاد دارم این پول را بدهیم به نیت بابا ومامان یکی دو زندانی آزاد کنیم. پیشنهاد پسر خانواده همزمان به نزدیک شدن به سالگرد درگذشت خانواده اش برخلاف رسم و رسومات مرسوم خانوادگی بود. همه واکنش نشان دادند. مردم چی می گن! نمیشه که سال نگیریم.اما پسر خانواده روی پیشنهادش مصر بود.

سال بگیریم اما خیلی ساده و مختصر. بی خیال سالن و کارت دعوت و… فقط یک لحظه چهره خانواده یک زندانی محکوم مالی را در نظر بگیریم که به واسطه ما و خیرات پدر و مادرمان از زندان آزاد شده. خانواده موافقت کردند و بسنده کردند به یک مراسم جمع و جور بر سر مزار پدر و مادر. در عوض در سالگرد در گذشت پدر و مادر، خیر آزادی دو زندانی مالی به نیت خیرات را برای پدر و مادر بردند و چه خیراتی از این بهتر.

تصور کنید آزاد کردن زندانیان مالی بشود یک رسم در میان همه بازماندگان.دنیا جای قشنگ تری می شود نه؟


بومی سازی تنها داروی موجود در دنیا در پیشگیری از عوارض سکته مغزی

*داروی ایرانی برای پیشگیری از عوارض سکته مغزی

خبرهای پیشرفت علمی یکی از جذاب ترین بخش های بسته خبرخوب است ونوبتی هم باشد نوبت سکته مغزی است. البته داروی پیشگیری از عوارض سکته مغزی. سکته مغزی یکی از بیماری هایی است که عوارض احتمالی آن از جمله کج شدن دهان و از دست دادن قدرت تکلم و بی حس شدن بدن می تواند زندگی یک فرد را تا آخر عمر تحت الشعاع قرار دهد که خوشبختانه دانشمندان و محققان ایرانی با بومی سازی تنها داروی پیشگیری از عوارض سکته مغزی کاری کردند کارستان.

داروی آلتپلیز، تنها داروی درمان مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای بیماران سکته مغزی و درمان بیماران سکته قلبی است که با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری و به همت متخصصان ایرانی تولید شد.

این دارو اگر در سه ساعت اولیه بعد از سکته مغزی به بیمار سکته مغزی (ایسکمیک) تزریق شود، می تواند از بروز عوارض سکته مغزی به طور چشمگیری جلوگیری کند و خدا قوت به دانشمندان ایرانی که توانستند انحصار تولید این داروی مهم و حیاتی را بشکنند.


چهارمین کشور دنیا در تولید دکل های پیشرفته حفاری

*رتبه چهارم شدیم

لیست بلندبالای تحریم ها را که بگذاریم کنار این خبر ؛ ایران چهارمین کشور دنیا در تولید دکل های پیشرفته حفاری شده است، قطعا گل از گلمان می شکفد. حالا برای آنکه سرخوش تر شوید با شادی این موفقیت ملی کمی توضیح چاشنی خبر می کنیم.

با امضای قرارداد همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، ساخت تجهیز «حفاری هدایت‌پذیر دورانی» (RSS) آغاز شد تا یکی از مهم‌ترین نیازهای تحریمی صنعت نفت به دست متخصصان داخلی تامین شود.

حالا اهمیت این فناوری چقدر است؟ اهمیت این فناوری از آن جهت است که چاه‌های نفت کشف‌شده ممکن است در مکان‌هایی باشد که دسترسی به آن‌ها دشوار باشد و نتوان با استفاده از دکل حفاری، نفت آن‌ها را استخراج کرد. برای رفع این مشکل، فناوری حفاری باید بتواند در زیر زمین، تغییر جهت دهد و به ذخایر نفتی برسد.

با این توضیحات قدر و قیمت این خبرخوب بیشتر و بهتر دستتان می آید. چرا که فناوری حفاری دورانی جهت دار که توسط دانشمندان و محققان ما تولید شده یک فناوری نوین است که امکان هدایت مته به مسیرهای مورد نظر را بدون آنکه دوران متوقف شود، فراهم می‌کند.

ما از سال 90 درگیر واردات این تجهیزات مهم بودیم و تحریم بزرگ ترین مانع بود اما بعد از آمریکا، انگلیس، چین ایران چهارمین کشور دنیا است که فناوری تولید این تجهیزات پیشرفته حفاری را از از آن خود کرد. دست مریزاد به نخبه ها و دانشمندان وطنی!

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *