خبر خوب| آزادگان دنیا در شبکه‌های اجتماعی منجی موعود (عج) را فراخواندند

خبر خوب| آزادگان دنیا در شبکه‌های اجتماعی منجی موعود (عج) را فراخواندند

در بستهٔ خبر خوب امروز برایتان از آزادگی پاکان روزگار می‌گوییم که در جای درست تاریخ ایستاده‌اند و دل‌نگران فلسطین، آنها کلید رمزآلود ظهور هستند و هر کاری از دستشان ساخته است، برای رساندن صدای مظلومیت آنها به دنیا انجام می‌دهند.

خبر خوب| آزادگان دنیا در شبکه‌های اجتماعی منجی موعود (عج) را فراخواندند

گروه زندگی: دنیا آبستن حوادث عظیمی است که به واقعهٔ شریف ظهور منتهی می‌شود. این را همگی بارها شنیده‌ایم. ولی این روزها بیشتر درکش می‌کنیم و بیشتر منتظرش هستیم. در بستهٔ خبر خوب امروز برایتان از آزادگی پاکان روزگار می‌گوییم که در جای درست تاریخ ایستاده‌اند و دل‌نگران فلسطین، آنها که کلید رمزآلود ظهور هستند و هر کاری از دستشان ساخته است، برای رساندن صدای مظلومیت آنها به دنیا انجام می‌دهند.


تویی «جکسون هینکل» فعال سیاسی و رسانه‌ای آمریکا

آیا جای سردار آزادی قدس خالی‌ست؟

فکر کن آن‌قدر در میدان رزم با پست‌فطرت‌های جهان قهار شوی که هر جای دنیا ظلمی به مظلومی رفت، یاد تو بیفتند و بودنت را طلب کنند. چنان که «جکسون هینکل» آمریکایی، فعال سیاسی و رسانه‌ای که این روزها حسابی مشغول پوشش خبری جنایت صهیونیست‌ها در حق فلسطینیان است و بیدار شدن سیاستمداران دنیا از خواب غفلت را مطالبه می‌کند، در توییتی جای خالی حاج‌قاسم را یادآوری کرد و نوشت: «ای کاش امروز سلیمانی زنده بود».

البته که حضور فیزیکی او را کم داریم. اما کاش کسی برای هینکل بنویسد دست شهید سلیمانی به مراتب بازتر از دست سردار سلیمانی است…


پویش مردمی «مهر مهدوی» و خواندن دعای فرج امام زمان (عج)

زیارت عاشورا برای شهدای غزه، دعای فرج برای ظهور مولا

در بسته‌های خبر خوب‌مان بارها از کارهای زیبای پویش مردمی «مهر مهدی» برایتان نوشته‌ایم که بانیان و فعالان آن، به نیت و نیابت از امام زمان (عج) و برای شادی ایشان انجام می‌دهند.

این بار یکی از مخاطبان «مهر مهدوی» نوشته: «من در این شرایط برای آرامش و شادی روح شهدای مظلوم غزه زیارت عاشورا می‌خوانم و برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) دعا می‌کنم…». آن حدیث مهدوی را به نقل از شیخ صدوق شنیده‌اید که حضرت فرموده‌اند: «برای زود فرارسیدن فرج (و ظهور ما) زیاد دعا کنید، که همان فرج و گشایش شماست.» (کمال‌الدین و تمام‌النعمه، ج۲، ص۴۸۵). و در حدیثی دیگر می‌فرمایند: «ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی‌کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده‌ایم.» (بحارالأنوار، ج۵۳، ص۱۷۵).

پس همچنان که برای ظهور مولایمان دعا می‌کنیم، آسوده‌خاطر و آرام‌دل باشیم که حواس‌شان به ما هست و در مقابل دشمنان حفظ‌مان می‌کنند. «بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد، دعا کبوتر عشق است بال و پر دارد…».


حمایت هندوانه‌فروش نوع‌دوست از فلسطین

پرچم فلسطین و هشتگ غزه بر بساط هندوانه‌فروشی

ایران سرزمین انسانیت و ظلم‌ستیزی است. فرقی ندارد ظلم را کجا ببینیم، خون‌مان به جوش می‌آید و سر به حمایت از مظلوم برمی‌داریم. «سامرا، غزه، حلب، تهران چه فرقی می‌کند؟» وقتی صدای فریاد مظلومی بلند است و رسانه‌های غربی او را بایکوت می‌کنند؟ در این شرایط هم هر کدام از ما به قدر رسانه‌ای که داریم و تا حدی که صدایمان می‌رسد باید صدای مظلومان فلسطینی باشیم. خواه در حد پوشش اخبار جنایات اسرائیل در یک حساب توییتری، یا به قدر رفع شبهات برای دوست و آشنا یا حتی به دوش گرفتن پرچم مظلومان.

مثل این هم‌وطن شریف که پرچم فلسطین را روی مقوای بساط هندوانه‌فروشی‌اش کشیده و هشتگ «غزه» را هم به آن ضمیمه کرده است. شریف بودن سخت نیست. کافی‌ست چشمت را به روی ظلم نبندی و جنایت ظالم را توجیه نکنی. آن هم ظالمی که تولدش از اساس نامشروع و توأم با ظلم بوده است.


میوه‌فروش یمنی: خدایا! یاور برادران فلسیطینی‌مان باش

یا این میوه‌فروش خلاق یمنی که با میوه‌هایش پرچم فلسطین را به تصویر کشیده و کنار بساط خود نوشته: «خدایا، یاور برادران فلسطینی‌مان باش». در دنیایی که همه چیزش بر مبنای تبلیغات و رسانه است، این کارها را باید در بوق و کرنا کرد.

آزادگان دنیا در تیک‌تاک نام منجی را فریاد می‌زنند

خداوند به بعضی افراد و موجودات و کارها برکت می‌دهد. طوری که کل دنیا متوجه می‌شوند این یکی با بقیه فرق دارد. مثل اتفاقی که برای سرود «سلام فرمانده» افتاد. این روزها در حرکتی عجیب و خودجوش، چالش «سلام یا مهدی» در شبکهٔ اجتماعی تیک‌تاک راه افتاده است. کاربران این شبکه از ده‌ها کشور دنیا از جمله روسیه، کرهٔ جنوبی، آفریقا، آمریکا، فرانسه، انگلیس، سوییس، تاجیکستان، ازبکستان، قزاقستان، کشورهای عربی و… در حالی که ماسک پرچم فلسطین بر صورت زده‌اند، سرود «سلام یامهدی» را (که نسخهٔ لبنانی «سلام فرمانده» است) همراه با ادای احترام نظامی به امام زمان (عج) زمزمه می‌کنند.

این شاید اولین بار باشد که غیرمسلمانان همراه و همدل با مسلمانان علاوه بر حمایت از فلسطین، به منجی آخرالزمانی مسلمانان درود می‌فرستند و ظهور این «وعدهٔ صادق» را به انتظار نشسته‌اند.

عراقی‌ها موکب‌هایشان را به مرز اردن بردند

بعد از آنکه رژیم منحوس صهیونیستی بیمارستان «المعمدانی» غزه را بمباران کرد و خشم ملت‌های دنیا را برانگیخت، جوانان عراقی برای حمایت از برادران فلسطینی خود دسته دسته به سمت مرز اردن، یعنی نزدیک‌ترین نقطه به فلسطین، راه افتادند. این عزیزان مهمان‌نواز که موکب‌هایشان در ایام اربعین معرف حضورتان هست، این بار موکب‌هایشان را به مرز اردن بردند تا از آزادگانی که برای حمایت از مردم فلسطین به مرز اردن می‌روند، پذیرایی کنند.

هر که هر چه دارد در طبق اخلاص گذاشته تا به لطف خدا این کلید رمزآلود ظهور، قفل را باز کند و ظهور مولایمان محقق شود، ان‌شاءالله به زودی…


مرحوم آیت‌الله «شیخ محی‌الدین حائری شیرازی»

اسرائیل، آشکارکنندهٔ شرک‌های پنهان عالم اسلام

به قول «امام موسی صدر»، اسرائیل شر مطلق است. این شر مطلق از مقدمات ظهور است و تکلیف آخرالزمانی مسلمانان را با خودشان روشن می‌کند. چه بسا که اکنون موضع‌گیری در قبال آن، فارغ از مسلمانی، به معیار سنجش انسانیت تبدیل شده است. اسرائیل تا زمان حیات نحس خود، ناپاکان ما را جذب و پاکان خود را به سمت ما دفع خواهد کرد.

چنان‌که مرحوم آیت‌الله «شیخ محی‌الدین حائری شیرازی» فرموده‌اند: «اسرائیل آمده تا شرک‌های خفی در او حل شود. کسانی که به ظاهر مسلمانند و در باطن مشرک‌اند، نمی‌روند مگر اینکه با اسرائیل بیعت کرده باشند. اسرائیل آمده بیعت بگیرد. اگر در عمق اروپا و آمریکا یا حتی در درون اسرائیل پاکی هست، بالاخره از صفوف آنها خارج خواهد شد و به ما خواهد پیوست؛ و اگر در درون خانه‌های ما ناپاکی وجود داشته باشد، بالاخره از بین ما خارج خواهد شد و به آنها خواهد پیوست. این قرار ما با آنهاست.».

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *