خبر خوب اینکه دین کامل شد

خبر خوب اینکه دین کامل شد

سلام به امیر المؤمنین(ع) به عدد بادهای دشت و صخره‌ها، به عدد لوح‌ها و قلم‌ها، به عدد خون شهدا، به عدد قطره‌های باران و خبر خوب اینکه به قرار هجدهم ذی الحجه دین خدا کامل شد و در غدیر خم تا ابدیت عید امامت و ولایت ثبت.

خبر خوب اینکه دین کامل شد

گروه خبر خوب- سپاس خداى را که مقرر فرموده کمال دین و تمامیت نعمت خود را بر ولایت حضرت امیر المؤمنین على بن ابى طالب که بر او درود و سلام باد، به عدد بادهای دشت و صخره‌ها، به عدد لوح ها و قلم‌ها، به عدد خون شهدا، به عدد قطره‌های باران و به عدد هر محب علی(ع) و اهل بیت ایشان و خبر خوب اینکه به قرار هجدهم ذی الحجه دین خدا کامل شد و در غدیر خم تا ابدیت عید امامت و ولایت ثبت.

حال در این ایام شادی و آگاهی این شما و این خبرهای خوب حوالی ایران زمین:

عیدتان مبارک، امشب ویزیت رایگان است!
سادات خانم فشارش افتاده بود، کمی هم از صبح گرما زده شده بود. یکی از بچه‌هایش که آمده به سر بزند، با اصرار او را به اولین درمانگاه سرراه برد. درمانگاه «نوید سلامت» نرسیده تقاطع به شهید مدنی، تا رسید پرستاری خوش‌رو شب عید را تبریک گفت و نوبتش را با اجازه جلو انداخت. پسرش رفت که حساب کتاب کند و ویزیت را پرداخت که مسئول پذیرش رو‌ به بیماران گفت: امشب، شب غدیره، ویزیت‌ها رایگانه، از هیچکی پول نمی‌گیریم. ان شالله که تن‌تون سلامت باشه، برید و دیگه این طرف‌ها هم پیداتون نشه!
مریض‌ها خنده‌شان گرفته از لحن و طنازی مسئول پذیرش، کادر درمان هم انگار مهربانی‌شان شب عیدی چند برابر شده‌است. سِرُم سادات خانم هنوز تمام نشده، جان به بدن و لبخند به لب او برگشت.
کار قشنگی است مگر نه، قشنگ‌تر اینکه اهل دلی آن را ثبت کرده و حال ما داریم برایتان روایتش می‌کنیم.


جشن عروسی غدیری یک زوج سادات از اهالی روستای برگه گهرباران ساری در مسجد

عروسی خوبانه، ان شالله مبارکش باد

با وجود این خبر شیرین، باز هم تن‌تان به ناز طبیبان نیازمند مباد و اوقاتتان همه به شادی و وصل باشد الهی.
حرف از وصل و وصال رسید. بشنوید از زوج سادات روستای برگه گهرباران ساری که قرار مدار ازدواج‌شان را گذاشته‌ بودند در ایام دهه امامت و ولایت و در آستانه عید غدیر.
کسی چه می‌داند چه شد و بر آن‌ها چه گذشت، اما یک دفعه دل یک دله کردند و همه آداب و رسوم اضافه را گذاشتند پشت در و وارد مسجد، این خانه خدا شدند و جشن عروسی‌شان را با حضور خانواده و اهالی محل در آنجا برگزار کردند. مهمان‌ها هم با اسکناس‌های نو متبرک که عیدی گرفتند به استقبال عید غدیر رفتند.
این جشن عروسی، عروسی خوبان سادات مبارکشان و مبارک همه اهالی خطه شمال سرزمین‌مان.


آذین‌بندی و پرچم‌آرایی در شهرهای مختلف ایران به مناسبت عید سعید غدیر خم

رو در و دیوار این شهر

دور و برتان را نگاه کنید، عید است. بزرگترین عید شیعیان. عیدی که پیامبر مهربانی‌ها در حجه الوداعش جماعت را در غدیر خم جمع آورد تا دین کامل شود، تا امامت امیرالمونین (ع) را بر همه روشن کند و حاضران‌ به غایبان و پدران به فرزندان برساندند این پیام را.
حال ما در ایران زمین، عید سعید غدیر خم را جشن گرفته‌ایم از شیراز و اصفهان و مشهد و کاشان و تهران تا سمنان و سیستان و بلوچستان و کرمان و کرمانشاه از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب همه جا آذین بسته شده و پرچم آویخته شده و همه به شیعه بودن به علی و آل علیه السلام افتخار می‌کنند.


گوشه‌ای از حضور مردم و برگزاری جشن عید غدیر در سراسر ایران

اینجا ایران است، به وقت غدیر
حال که به تماشای در و دیوار شهرهای ایران نشستید، خوب است دوری در کشورمان بزنید و شکوه جشن‌های غدیری را ببینید و از چنین شادی و شعف و شور و شعوری حظ ببرید‌.
در اصفهان، ۲۰ قناد اصفهانی با بیش از ۳۰۰ کیلوگرم کیک به‌ طول ۱۱۰ متر در گذر فرهنگی چهارباغ عباسی پختند و به زیبایی کام نصف جهان را شیرین کردند. مهمانی بزرگ با شعارهایی چون «شهر مهمان علی است» «استان مهمان علی است» برگزار شد و در همه جای اراک سفره اطعام برپا بود.
مهمانی سه کیلومتری غدیر گرگان پر از شور و شادی بود، شادپیمایی مردم اقلید دیدنی بود و مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر تهران هم که دیگر گفتن ندارد از حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی همه آمده بودند این مناسبت بزرگ را جشن بگیرند و گرامیداشت بزرگترین عید شیعیان در جای جای ایرانمان با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد.

معجزه صبر و تقوا و بخشش

«کسى که تقوا خصلت او باشد و بخشش طبیعتش و صبر عادتش، دوستانش بسیار مى شوند، ثناخواهنانش زیاد می شود و از این طریق بر دشمنانش پیروز مى شود». این را امیرالمومنین حضرت علی (ع) گفته‌اند، راهی که اگر آن را پیش گیریم هم دوستانمان زیاد می شود و هم دشمنانمان کم می شوند و صدالبته معجزه صبر و بخشش بر کسی پوشیده نیست.

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.
منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *