خبر خوب| جوان 28 ساله املاکی با این روش هوای مستاجران را دارد

خبر خوب| جوان 28 ساله املاکی با این روش هوای مستاجران را دارد

فصل جا به جایی است و املاکی‌ها روزهای شلوغ کاریشان را می‌گذارنند، قیمت‌ بالای اجاره‌ها هم کام مستاجران را تلخ کرده است، اما این روزها صاحب خانه باانصاف و املاکی منصف هم کم نداریم. مثل جوان 28 ساله اهل فردیس که هوای مستاجران را دارد.

خبر خوب| جوان 28 ساله املاکی با این روش هوای مستاجران را دارد

گروه خبرخوب: امروز درست ۲۰ روز از آغاز اولین ماه تابستان گذشته است و هر روز بر گرمای هوا افزوده می‌شود، در روزهایی که کشور با چالش مصرف برق روبرو است، بسیاری از خانواده‌ها تلاش دارند با کاهش مصرف برق در زمان‌های اوج،‌ نوعی همدلی ایرانی را رقم بزنند تا نشان دهند در گرم‌ترین هفته ۱۱ سال اخیر هم می‌توان رکوردی از مهربانی ایرانی را ثبت کنند.

بگذریم! امروز (سه‌شنبه ۲۰ تیرماه)، برابر با ۱۱ جولای است که به نام روز جهانی «جمعیت» نامگذاری شده است، اما اینکه چرا این روز به نام جمعیت انتخاب شده است، به سال ۱۹۸۷ بر می‌گردد، زمانی که جمعیت جهان از پنج میلیارد نفر فراتر رفت. به همین خاطر سازمان ملل در سال ۱۹۸۹ این روز را به عنوان روز جهانی جمعیت نام نهاد تا امید به زندگی افزایش پیدا کند.


نرخ باروری در کشور پس از ۳۰ سال افزایش یافت

طبق برخی آمار، روزانه بیش از ۸۳ میلیون نفر به جمعیت جهان اضافه می‌شود. حالا در آستانه روز جهانی جمعیت یک خبر خوب هم در کشورمان منتشر شد و آن اینکه نرخ باروری در کشور پس از ۳۰ سال افزایش یافته است، جالب اینجاست که امسال شاهد تولد فرزند سوم و چهارم در خانواده‌ها هستیم. خب! با همین خبر خوش جمعیتی به سراغ اولین خبر خوب امروز برویم که آن هم مربوط به افزایش جمعیت است:

تسهیلات ویژه برای مادران دارای ۳ فرزند در پایتخت

از این به بعد اگر در خیابان‌های پایتخت گذر کنید،‌ چه پیاده و چه سواره حتما چشمتان به تبلیغات شهری خواهد افتاد که با زبان تصویر به ترویج خانواده چهار فرزندی می‌پردازد. خب! شهرداری تهران برای ترویج فرزندآوری تنها به تبلیغات اکتفا نکرده است،‌ بلکه قرار است تخفیف‌های حمل و نقل برای مادران دارای سه فرزند هم لحاظ کند.

همچنین قرار است در همه مراکز تجاری و پررفت و آمد مانند بوستان‌ها پیام‌‌های ترویجی در حوزه فرزندآوری و جمعیت برای اصلاح نگرش صرفاً اقتصادی و تقویت ابعاد فرهنگی و تأثیرات مثبت آن در زندگی در معرض دید شهروندان قرار بگیرد. در این راستا اگر رویدادی در شهر برگزار شود، همراه با پیوست جمعیتی است، زیرا این موضوع یک الزام در اجرای برنامه‌های مدیریت شهری پایتخت است تا منجر به تصویر کشیدن رابطه زیبای مادر و فرزند شود.

این املاکی هزینه اجاره‌نامه نمی‌گیرد

فصل نقل و انتقالات است و قیمت‌های سرسام‌آور اجاره‌ها، مستاجران را کلافه و سردرگم کرده است، در این شرایط سخت و حقوق‌های کم کارگری، برخی افراد پیدا می‌شوند که مرهمی بر دل نگران دیگران می‌شوند. مانند کاری که بنگاه معاملاتی امام رضا (ع) در اسلام آباد غرب کرده است. این بنگاه برای رفاه حال مستاجران هزینه قرارداد اجاره نامه را دریافت نمی‌کند.


کار خوب یک املاکی در اسلام آباد غرب

این تابستان کودکان در هوتگ‌های بلوچستان شاد هستند

سال‌هاست می‌شنویم برخی کودکان بلوچستانی در فصل گرما که برای آب‌بازی و سرگرمی به هوتگ‌ها(گودال‌های آب طبیعی و مصنوعی) می‌روند، غرق می‌شوند یا طمعه گاندو می‌شوند. برای همین اهالی روستاهای بلوچستان در این سالها پیگیر این بودند که حصارکشی و فنس‌کشی انجام شود. حالا این روزها خبر می‌رسد به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان ۷۵ هوتگ در چابهار و دشتیاری با اعتبار ۲۶ و نیم میلیارد تومان در حال حصارکشی و فنس‌کشی است. این فعالیت‌ها منجر به ایجاد محیط امن برای بازی کودکان شده و این تابستان کودکان بلوچستانی خوشحال هستند.


روزهای شادی کودکان بلوچستانی در راه است

ساخت سامانه بومی پایش پهپادی خودروها

خبر خوب دیگر امروز مربوط به پهپاد است، پهپادی که قرار است به پایش خودروها بپردازد، این سامانه کاملاً‌ بومی است و تصویربرداری متحرک از طریق دوربینی که بر روی پهپاد نصب می‌شود را در مکان‌های مورد نیاز انجام می دهد.همچنین تصویربرداری به صورت موردی، هنگام ترافیک شدید، ریزش جاده‌ای و … از دیگر کارهایی است که این سامانه می‌تواند انجام دهد.

حال فرض کنید، ایام پیاده‌روی اربعین است، خیل وسایل نقلیه عمومی و شخصی به مرزهای غربی و جنوبی کشور رهسپار است. تراکم بالای خودروها در پارکینگ‌های لب مرز زیاد است،‌ اما با این سامانه که کاربرد بسیار گسترده‌ای در پایش مرزها در ایام اربعین دارد، می‌توان بسیاری از مشکلات از جمله دزدی از خودروها، گم‌کردن خودرو توسط راننده و … را حل کرد.

جوان ۲۸ ساله که پدر مستاجران فردیس است!

به قسمت اصلی خبر خوب امروز رسیده‌ایم، درست است که این خبر خوب امروز دومین خبر مربوط به املاکی‌ها است،‌ اما این مورد کمی خاص‌تر و متفاوت‌ است. ماجرا از این قرار است که «سامان چاردولی»؛ مدیر مشاور املاک شهدای فردیس که ۲۸ سال سن بیش‌تر ندارد و البته دوست ندارد تصویرش منتشر شود،‌ در این وانفسای گرانی کمرشکن اجاره خانه، هوای مستاجرها را حسابی دارد و از آن‌‌ها که ضعیف‌ترند، حق کمیسیون نمی‌گیرد.او مانند یک پدر برای مستاجرها دل می‌سوزاند و به فکر سرپناه برای زندگی زوج‌های جوان است. او که اغلب خانه‌های محل را می‌شناسد و حتی نقشه‌‌ خانه‌های اجاره ای را از حفظ است، اگر ببیند قیمت ملک بالاتر از عرف است،‌ به مشتری معرفی نمی‌کند تا حساب کار دست صاحب خانه هم بیاید و انصاف را چاشنی قیمت گذاری خانه اش کند.


«سامان چاردولی»؛ املاکی متفاوت این روزها

اگر تفریحتان را تعطیل کنید، دنیا و آخرتتان خراب می‌شود!

ایام تابستان است و تعطیلی مدارس، فرصتی بسیار عالی که خانواده‌ها این سه ماه را برای تفریح و سفر برنامه‌ریزی کنند. مرحوم آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از اساتید، اخلاق رفتن به سفر و گردش را بارها به خانواده‌ها توصیه می‌کرد و می‌گفت:‌ «کارهایی هست که خدا حلال کرده؛ اما ما برای اینکه دیگران بگویند ما زاهدیم و از دنیا گذر کرده‌ایم و آدم پاک و وارسته‌ای هستیم، این حلال‌ها را بر خودمان حرام می‌کنیم. خب! حالا نگویند که شما وارسته‌اید؛ نگویند که شما خیلی آدم خوبی هستید؛ بگویند: اهل تفریح و اهل گردش است؛ چه می‌‌شود؟ اگر حلال است که با خانواده‌ات بروی و بگردی، خب بگرد. خدا حلال کرده و دلش می‌خواهد تو استفاده نکنی؟!

امام علی (ع) به آن آقایی که عبایی پوشیده بود و هیچ کاری به خانه و زندگی نداشت، گفت:« خدا که این نعمت‌ها را بر تو حلال کرد، باطناً می‌خواست تو از آن‌ها استفاده نکنی؟! تو خیلی کوچک‌تر از آن هستی که خدا با تو رودربایستی کند. اگر خدا چیزی را حلال کرد، می‌خواست انجام بدهی که حلال کرد. «اِنَّ اللّهَ یُحِبُّ اَنْ یُؤخَذَ بِرُخَصِهِ کَما یُحِبُّ اَنْ یُؤخَذَ بِعَزائِمِهِ»؛ خداوند همچنان که دوست دارد به تکالیفش عمل شود، دوست دارد که از اموری که حلال دانسته نیز استفاده شود. من توصیه می‌کنم به عزیزان که تفریحتان را جدی بگیرید، تفریح با خانواده‌تان را جدی نگه بدارید، مراکز تفریحی‌تان را خیلی جدی نگه بدارید. اگر تفریحتان را تعطیل کنید، دنیا و آخرتتان خراب می‌شود.»

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *