خبر خوب| ساخت ورزشگاه در شأن قهرمانان ملی کلید خورد

خبر خوب| ساخت ورزشگاه در شأن قهرمانان ملی کلید خورد

در این روزهای ملس و رنگارنگ پاییزی ۱۴۰۲ که صدای شلیک گلوله‌ها بر خش‌خش برگ‌های خزان زده غالب شده‌است و هیچ قلب مهربانی نیست که آرام و قرار داشته باشد، شاید شنیدن چند خبر خوب، امید بخش تر از همیشه باشد و کمی حال دل را روبه راه کند. به خصوص آنکه در میان خبرها از مهربانی های ایرانیان بامرام به مردمان سرزمین مقاومت هم سخن فراوان باشد.

خبر خوب|  ساخت  ورزشگاه در شأن قهرمانان ملی کلید خورد

گروه خبر خوب: امروز ۱۸ آبانماه و روز کیفیت است. در این باره به کلامی از رهبرمان در دیدار سال ۱۴۰۰ با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی بسنده می‌کنیم و به سراغ خبرهای خوب امروز می رویم: «ما در برخی از محصولات داخلی متأسّفانه شاهد این هستیم که به کیفیّت توجّه نمی شود؛ این خیلی بد است. من گلایه می کنم از دوستانی که مسئولان کالاهای خانگی و لوازم خانگی هستند؛ ما از اینها حمایت کردیم و اسم آوردیم؛ شنیدم بعضی از اقلام دو برابر ارتقای قیمت پیدا کرده؛ چرا؟ این‌ جور نبایستی با حمایت ها برخورد بشود. اگر این‌ جور ما کیفیّت را بالا نبریم، چطور انتظار داریم که بازارهای خارجی را فتح کنیم؟ کیفیّت خیلی مؤثّر است…»

ساخت ورزشگاه جامع ملی

*جای خالی یک ورزشگاه جامع ملی در پایتخت پر می‌شود

پای درد دل‌های ورزشکاران و ورزش دوستان که بنشینیم شاید یکی از گلایه‌های مشترک آن‌ها نبود ورزشگاهی مناسب و درخور باشد. همین چند وقت پیش بود که ماجرای چمن‌های ورزشگاه و نوسازی صندلی‌ها در جریان یک بازی پرحاشیه حسابی حاشیه ساز شد و خاطر اهل ورزش را مکدر کرد. حالا این روزها حرف از پر کردن جای خالی یک ورزشگاه جامع ملی در پایتخت است. وعده ای که اجرا و عملی شدنش در پی دستور رئیس‌جمهور و به همت دولت کلید خورد. ٢٠ شهریور ماه بود که در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران، رییس‌جمهور به منظور رفع نیازهای ورزش جوانان دستور داد «ورزشگاه آبرومند و در شأن و منزلت قهرمانان ملی» در تهران احداث شود. در پی این دستور تفاهم‌نامۀ مشاوره در طراحی و ساخت مجموعۀ ورزشی و فرهنگی پایتخت با حضور وزیر ورزش و مدیرعامل شرکت چینی IPPR امضا شد.

* ردّ پای ایران در تظاهرات مقابل کنگره آمریکا

شاید آن روز که طلبه‌ای تک‌وتنها داعیه‌دار مبارزه با ظلم و جور شد، عده‌ای نیشخند زدند که برو گوشه‌ حجره ات بنشین و درس و مشقت را بخوان! چه بسیار هم به عاقبتی که در انتظارش بود افسوس خوردند و سر تکان دادند. اما طلبه آن روزها تنها نبود. او دست در دست پروردگار،نگاهش را به افقی دوخته بود که آزادی بشریت و ظهور منجی موعود را بشارت می‌داد. «سید روح‌الله خمینی» پای پیروزی انقلابی ایستاد که نه‌تنها با طاغوت ایران که با تمام طواغیت جهان سر جنگ داشت و حالا پس‌از سال‌ها به برکت رهنمودهای رهبری فرزانه و هوشیاری مردمی آگاه و بی‌نظیر پرچم سرافراز ایران اسلامی در کنار تصویر رهبر ایران بر پیکره ساختمان کنگره آمریکا نشسته تا تحقق شعارهای «مرگ بر آمریکا»و «مرگ بر اسرائیل »را» فریاد زند.

*بانوان ایرانی باز هم افتخار آفریدند

تنها ۳ سال از عمر هاکی روی یخ در ایران می‌گذرد و شاید این زمان فرصت زیادی برای کسب تجربه نباشد آن‌هم در مقابل تیمی همچون ایرلند که سابقه‌ای ۲۷ ساله دارد و یک دنیا تجربه. تیم ملی هاکی روی یخ دختران کشورمان در‌ مسابقات کاپ توسعه جهانی لهستان در اولین دیدار خود به مصاف تیم ایرلند رفت و با ارائه یک بازی هدفمند و تماشایی به پیروزی ۶ بر ۲ رسید. بدون شک همین توانایی‌های خیره‌کننده بانوان ایرانی در عرصه‌های مختلف است که دنیا را نگران کرده تا گاه‌وبیگاه با ابزارهای متنوع و متعدد به سراغ این سرمایه‌های بی‌همتا بیایند. خلاصه این‌که بانوان ایرانی این‌بار هم افتخار آفریدند.

دلت که با مظلوم باشد بادکنک ها هم مشتی بر پیکره ظلم و استبداد می‌شوند

*روایتی مادرانه از خلاقیت در حمایت از فلسطین

از آن‌جا که پای عمل به فرامین مقام معظم رهبری و کمک به جوانی جمعیت دوروبرم حسابی شلوغ شده است و وقت سرخاراندن ندارم خیلی وقت‌ها اجناس موردنیاز خانه و خانواده را اینترنتی سفارش می‌دهم. این‌بار هم نوبت خرید مخصوص بچه‌ها بود. دو سه روزی انتظار بسته شان را کشیدند و حسابی مشتاق بودند و ولع بازکردن آن را داشتند. بگذریم که محتوای بسته چه بود اما بالاخره رسید. از ذوق سر از پا نمی‌شناختند. چهارتایی سر بسته بیچاره ریختند و در چشم برهم زدنی در و پیکرش را آش‌ولاش کردند. اما انگار دیدن بادکنک های رنگی در میان خرت‌وپرت‌های سفارشی لطف دیگری داشت! چهار تا بادکنک به رنگ‌های سبز، سیاه، سفید و قرمز. در چشم بر هم زدنی با هم کنار آمدند و هرکدام یکی را برداشتند. پچ‌پچی کردند و با هیجان به‌طرف من دویدند. مامان! مامان! آقای فروشنده برایمان پرچم فلسطین فرستاده. قبل‌از هر چیز خدا را شکر کردم که بچه‌ها منظور فروشنده را فهمیدند و بعد همگی با هم برای برکت کسب‌وکارش دعا کردیم..

گل هایی که قرار است برکت آغاز یک زندگی باشند

*گل های عروسی سهم شهیدان شد

همیشه دوست داشت برای زیارت شهدا سنگ تمام بگذارد. از قرآن و دعا گرفته تا شربت و شیرینی و نذری های ریز و درشت. اما حساب این یکی را خودش هم نکرده بود! انگار روزی گل‌ها از قبل مقدر شده بود و مراسم عروسی تنها بهانه بود. می‌گویند اشیاء هم رزق دارند. رزق این گل‌ها هم این است که بعد از تزیین ماشین عروس مزار شهدا را گل‌باران کنند. به قول حافظ :«گل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت/ که به باغ آمد از این راه و از آن خواهد شد» .خوشا به این هم‌نشینی و هم‌صحبتی و صد البته رزق نیکوی این شاخه گل‌های خوش روزی.

این طریق از عشقبازی معجزه می کند

*نسخه ای برای وقتی که دلتان پر می شود

کلام آخر را از «رجبعلی نکوگویان» مشهور به«شیخ رجبعلی خیاط»، عبدصالح خدا و از عرفای شیعه و صاحب کرامات در دوره معاصر بشنویم:
«بطری وقتی پر است و می‌ خواهی خالی‌ اش کنی خمش می‌ کنی، هرچه خم شود، خالی‌ تر می ‌شود اگر کاملاً رو به زمین گرفته شود، سریع‌ تر خالی می‌ شود! دل آدم هم همین‌طور است…گاهی وقت ‌ها پر می ‌شود از غم، از غصه از حرف‌ها و طعنه ‌های‌ دیگران! قرآن می گوید: هرگاه که دلت پُر شد از غم و غصه‌ ها، خم شو و به خاک بیفت. این نسخه ‌ایست که خداوند در آیه ۹۸ از سوره حجر برای پیامبرش پیچیده است:ما قطعــاً می‌ دانیم و اطلاع داریم… دلت می‌ گیرد به خاطر حرفهایی که می‌ زنند «سر به سجده بگذار و خدا را تسبیح کن.»

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *