خبر خوب| سر و سامان گرفتن سربازان در حریم ضامن آهو (ع)

خبر خوب| سر و سامان گرفتن سربازان در حریم ضامن آهو (ع)

«ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی‌کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده‌ایم». این حدیث زیبا از حضرت مهدی (عج) نقل شده که بچه‌های «مهر مهدوی» به کارهای خیرشان ضمیمه می‌کنند تا نیازمندانی که از این خیریه کمک می‌گیرند بدانند که امام زمان‌شان به یادشان هست… .

خبر خوب| سر و سامان گرفتن سربازان در حریم ضامن آهو (ع)

گروه خبر خوب: امروز روز روستا و عشایر است که زحمت بیش از یک‌چهارم تولید در بخش‌های اقتصادی کشور توسط آنها انجام می‌گیرد. روستاییان و عشایر نقش ویژه‌ای در تولیدات کشاورزی، دامی، صنعتی و خدماتی، حفظ محیط زیست و حراست از مرزها دارند. امام خمینی (ره) می‌فرمودند؛«عشایر ذخایر انقلاب و مملکتند». این عده از هموطنان غیورمان با ایمان راسخ به برپایی نظام اسلامی کمک کردند و به بیان رهبر عزیزمان «در مقابل قدرت‌های زورگو و سلاطین ستمگر ایستادند و در دوران حاکمیت خاندان فاجر و قاجار و پهلوی، زانو خم نکردند. ولی در برابر حکم دین و قرآن سر تعظیم فرود آوردند».

روز این هموطنان گران‌سنگ را گرامی می‌داریم و به سراغ خبرهای خوب امروز می‌رویم.

*از مسائل کوچک و ساده، بی‌اعتنا نگذرید

برای قهرمان شدن باید از ساده‌ترین تمرین‌ها شروع کرد و بسیار زحمت کشید. دستاوردهای بزرگ یک‌شبه حاصل نمی‌شوند. کسی که قهرمان جهان می‌شود، ابتدا در باشگاه و شهر و استان و کشور مقام آورده، بعد توانسته در جهان اول شود.

مرحوم «علی صفایی حائری» می‌گفتند: «مسائل بزرگ از جاهای کوچکی آغاز می‌شود. کسانی که دعوت حادثه‌ها و فتنه‌ها و آزمایش‌ها را نمی‌شنوند، توقع نداشته باشند دعوت رسول (ص) را اجابت کنند. مثلاً ظرفی کثیف مانده و می‌گوید من را بشوی. آشغالی جایی افتاده و می‌گوید من را بردار. خسته‌ای می‌گوید درد من را تخفیف بده. اگر می‌خواهیم مستجیب دعوت انبیای خدا باشیم و فریاد «هل من ناصر» حسین (ع) را بشنویم، لازمه‌اش این است که از خیلی چیزها ساده نگذریم. آنهایی که بهره‌های بزرگ را گرفتند، از تمرین های کوچک صرف‌نظر نکردند».


خانه‌ای که خیریهٔ «مهر مهدوی» برای یک خانوادهٔ نیازمند ساخته است

*ساختن خانه برای نیازمندان به نام و نیت مهدی موعود (عج)

خانه‌سازی آن قدر در دین ما اهمیت دارد که از روزی که مسلمانی در پی پس‌انداز پولی برای تهیهٔ خانه باشد، دوست خدا شمرده می‌شود و لازم نیست برای این مبلغ، خمس بپردازد. حالا فکر کنید چه محبوبند آنهایی که در راه خدا برای افراد نیازمند خانه و کاشانه تدارک می‌بینند. مثل این مخاطب عزیز پویش مردمی «مهر مهدوی» که نوشته: «این منزل را برای یک خانوادهٔ بی‌سرپرست در شمال ایران ساخته‌ایم و به نیت خشنودی امام زمان (عج) تقدیم‌شان کردیم».

این قرار و مدار بچه‌های «مهر مهدوی» است که تمام کارهای خیر خود را به نیت امام زمان (عج) و از طرف ایشان انجام می‌دهند تا نام مهدی موعود (عج) مساوی شود با کار خوب. آنها همچنین حدیثی زیبا از حضرت مهدی (عج) را به کارهای خیرشان پیوست می‌کنند: «ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی‌کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده‌ایم».


جشن ازدواج سربازان نیروی زمینی سپاه در حرم امام رضا علیه‌السلام

*سر و سامان گرفتن سربازان در حریم ضامن آهو (ع)

دیده‌اید بعضی‌ها ۲ سال سربازی می‌روند، اما به اندازهٔ ۲۰ سال خاطره تعریف می‌کنند؟ مسئولان قرارگاه ثامن‌الائمهٔ نیروی زمینی سپاه پاسداران، برنامه‌ای چیده‌اند که چند مورد به این خاطرات سربازان اضافه کند! آنها برای اولین بار و به مناسبت روز سرباز، در کنار بارگاه امام رضا علیه‌السلام برای سربازان جشن ازدواج گرفته‌اند و به آنها و همسران‌شان بسته‌های جهیزیه اهدا کردند.

این زوج‌ها قبل از برگزاری مراسم به زیارت حرم مطهر رضوی مشرف شدند و سپاه پاسداران با همکاری آستان قدس رضوی برای این جوانان برنامه‌های فرهنگی برگزار کرد.

ارزش ریالی هر بستهٔ جهیزیه ۳۰ میلیون تومان بوده است. البته سردار «اشعری»، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه قول داده که این برنامه در سال‌های آینده با اهدای اقلام بیشتر و برای زوج‌های بیشتری برگزار شود.

*نیسانی که جان چند انسان را نجات داد

بعضی‌ها توانمندی خاصی دارند در اینکه هنگام بحران بهتر و زودتر از دیگران، راهکاری برای حل مسأله پیدا کنند. راهکارهایی متفاوت که شاید در آن لحظه به ذهن چارچوب‌بندی‌شدهٔ دیگران نرسد.

مثل این رانندهٔ نیسان که وقتی می‌بیند آتش دارد با شدت از کارگاه مبل‌سازی در کلات خراسان رضوی زبانه می‌کشد و ممکن است افراد حبس‌شده در کارگاه، قبل از رسیدن نیروهای آتش‌نشانی کشته شوند، با نیسان به دیوار کارگاه می‌کوبد و دیوار را تخریب می‌کند تا راه نجاتی برای افراد کارگاه باز شود. البته این کار هم خطرات خاص خود را داشت. ولی چاره چیست وقتی کم مانده تا آتش و دود جان چند انسان را بگیرد؟

از این راننده و نیسانِ نجات‌بخش او سپاسگزاریم که جان چند هم‌وطن را نجات دادند.


نماز بی‌ریای نانوا در نانوایی باصفا

*بیایید با نماز شهرمان را زیبا کنیم

از زیبایی‌های مسلمانی این است که هر جا صدای اذان به گوش‌مان رسید می‌توانیم تکه پارچه یا مقوایی پهن کنیم و با یک سنگ کوچک، به نماز بایستیم. به قول مولانا «هیچ آدابی و ترتیبی مجو…». لازم نیست حتماً زیرانداز درست و درمانی داشته باشیم، سجاده همراه‌مان باشد یا تدابیر خاصی برایش بیندیشیم. هر جا که باشیم یک متر فضای خالی پیدا می‌شود. دیدن جلوه‌های معنویت و بندگی برای همهٔ انسان‌ها دلنشین و آرامش‌بخش است. بیایید با همین خلوت کوتاه با خدای خود در کوچه، خیابان، محل کار، پارک و… ضمن اینکه مسئولیت بندگی خود را به انجام می‌رسانیم، شهر را زیبا کنیم و حس خوبی به اطرافیان بدهیم.

این شاطر باحال ‌را هم ببینید که با چه حس خوبی در گوشهٔ نانوایی و کنار کیسه‌های آرد به نماز ایستاده و تمام ذرات آرد را با ذکرهای نمازش متبرک می‌کند. نانی که این نانوا می‌پزد خوردن دارد… خدا به جان و مال و وقتش برکت بدهد. الهی آمین.

*از صدقه غافل نشوید

آیت‌الله جاودان در بخشی از سخنرانی شب‌های محرم فرمودند: «صدقه بلا را دور می‌کند. مریضی را خوب می‌کند. حتی وقتی قرار است کار مهمی انجام بدهید، اگر دارید اشتباه می‌کنید، صدقه که بدهید، جلوی اشتباه را می‌گیرد. مثلاً اخلاق تندی دارید. اگر صدقه بدهید، این تندی اخلاق‌تان به کسی برخورد نمی‌کند که دلی بشکند. روزی چند بار صدقه بدهید. بلا و مریضی و حوادث ناگهانی برطرف می‌شود ان‌شاءالله».

پس بیایید هر روز هر مبلغی که می‌توانیم صدقه بدهیم. برای اینکه فراموش نکنیم، می‌توانیم مبلغ روزانه‌ای را در نظر بگیریم و اسکناس‌هایی را در همان مبلغ روی میزمان بگذاریم. هر روز که از خواب بیدار می‌شویم، یکی از اسکناس‌ها را برای صدقه کنار بگذاریم. به این ترتیب دست‌کم روزی یک بار صدقه می‌دهیم.

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *