خبر خوب| ماجرای قهرمانی که تا پای جان حامی فلسطین است

خبر خوب| ماجرای قهرمانی که تا پای جان حامی فلسطین است

قول دادیم حتی در سخت ترین شرایط و روزها بسته خبرخوب مان را خالی نگذاریم و امروز که همه مان در سوگ شهادت صدها مجروح فلسطینی هستیم و کاممان تلخ از جنایت هولناک رژیم صهیونیستی، به امید پیروزی حق بر باطل بسته خبرخوب را تقدیم نگاهتان می کنیم.

خبر خوب| ماجرای قهرمانی که تا پای جان حامی فلسطین است

گروه خبر خوب: وب حرف زدن، آرامش می‌آورد. آدم‌ها را آرام می‌کند. مانند مرهم. در قرآن، خوب حرف زدن از نشانه‌های ایمان به خداست. ممکن است تا ته عبادت‌های عالم را از روی عادت انجام داده باشید، اما خوب حرف نزنید. این یعنی ایمانتان هنوز می‌لنگد. در آیه ۸۳ سوره بقره آمده است؛ «قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً؛ با مردم (یعنی با همه‌ انسان‌های کره‌ی زمین) به زبان خوش سخن بگویید.»

خداوند که حضرت موسی (ع) را می‌فرستد سر وقتِ فرعونی که روی زمین ادعای خدایی می‌کرد، از بین تمام توصیه‌های عالم می‌گوید: « با او خوب حرف بزن. آیه ۴۴ سوره طه». یا مثلا خداوند به پیامبر (ص) می‌گوید: «می‌دانی رمز موفقیت آدم بی‌سواد و فقیر و یتیمی مثل تو چیست که آدم‌ها جانشان را هم برایت می‌دهند؟ اول این‌که نه تنها شنونده‌ خوبی هستی، بلکه، سرتاپا گوشی (آیه ۶۱ سوره توبه). دوم آن‌که چنان خوش قلب و رئوفی که حتی دلت برای دشمنانت هم می‌سوزد و حسرت می‌خوری از گمراهی‌شان (آیه ۳ سوره شعرا و آیه ۸ سوره فاطر). و سوم آنکه نرم‌خو و خوش‌گفتاری (آیه ۱۵۹ سوره آل‌عمران). قدرت کلام را دست کم نگیرید و تا می‌توانید با مردم خوب حرف بزنید!

به قول حافظ «به خُلق و لطف توان کرد صید اهل نظر/ به بند و دام نگیرند مرغ دانا را»

«عبدالرحمن سامح»، شناگر مصری مدال طلای قهرمانی جهان را با ابراز ناراحتی از وضعیت فلسطین دریافت کرد.

*این قهرمان جهان مدالش را با ناراحتی گرفت

هیچ ظلمی امروز آشکارتر از مسئله غزه نیست و همه کشورهای اسلامی باید در برابر رژیم غاصب اسرائیل به پا خیزند و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند. عملیات طوفان الاقصی باعث سربلندی مسلمانان جهان اسلام شد و این مقاومت‌ها و عملیات‌ها به امید خدا باعث پیروزی نزدیک فلسطین و نابودی رژیم غاصب خواهد شد. عملیات طوفان الاقصی علاوه بر اینکه نور امید را در دل مردم فلسطین برای پیروزی روشن کرد، سبب شد تا قهرمانان دنیا را بیشتر بشناسیم. قهرمانانی که در برابر ظلم نمی‌توانند سکوت کنند.

مانند «عبدالرحمن سامح»، شناگر مصری که مدال طلای قهرمانی جهان در مسابقات شنا را از آن خود کرد و صادقانه می‌گوید که نمی‌تواند این قهرمانی را جشن بگیرد در حالی که برادران و خواهرانمان در فلسطین می‌جنگند و کشته می‌شوند. این ورزشکار مصری حمایت خود را بار دیگر از فلسطین در شرایطی اعلام می‌کند که افراد ناشناسی چند بار سعی داشتند او را بکشند. خدا پشت و پناهتان قهرمان!


«سیده خمساء اسبقیان»عضو کلیدی مجمع جهانی غذا سال ۲۰۲۳ انتخاب شده است.

*زن ایرانی عضو کلیدی مجمع جهانی غذا

اما بشنوید از یک افتخار آفرینی دیگر از زن ایرانی در جهان. «سیده خمساء اسبقیان»، دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک دانشگاه تهران است که به عنوان عضو جوان کارگروه سلامت خاک سازمان جهانی غذا و کشاورزی، FAO، عضو کلیدی مجمع جهانی غذا سال ۲۰۲۳ انتخاب شده است. ایول دارید خانم! چشم بد دور باد از ایران و ایرانی.


«حسن عبدلی» با وجود نابینایی، زندگی و وقتش را نذر ارتقای سواد جامعه روشن‌دلان کرده است.

* نابینایی که خادم روشندلان است

خبر خوب بعدی‌مان از نذر یک روشندل قمی است؛ «حسن عبدلی» که دارای ۱۳ حکم قهرمان کشوری در رشته پرتاب نیزه و کتابدار برتر کتابخانه‌های عمومی کشور است. از کودکی مبتلا به مشکل در بینایی بود تا جایی که به طور کامل توانایی دیدن را از دست داد. با این حال بزرگ‌ترین هدفش این بود که گام‌های بزرگی در مسیر تعلیم و فرهنگ جامعه نابینایان بردارد و در این مسیر خود را نذر ارتقای سواد جامعه روشن‌دلان کرده است.

این آقای قهرمان با عشق زیاد کتاب‌های مقطع تحصیلی را به خط بریل تحریر کرده و به روستای چهار برج؛ روستایی که بیش از ۷۰ درصد مردم آن نابینا هستند، فرستاده است. عبدلی و همکارانش در کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای شهر مقدس قم، کتاب‌های درسی، قصه، شاهنامه، سعدی، حافظ، فردوسی و سایر کتاب‌های علمی و آموزشی را برای روشندلان کشورمان به خط بریل تحریر می‌کنند و آن را به نقاط مختلف کشور ارسال می‌کنند تا حس شیرین خواندن را به همه روشندلان سرزمین‌مان القا کنند. این روشندل قمی معتقد است که خداوند او را دوست داشته که این عیب را در وجودش نهاده تا از این راه بتواند به کودکان و افرادی که این مشکل را دارا هستند خدمت کند.

تولدی که باعث آزادی پرندگان در دامن طبیعت شد.

* یک هدیه تولد خاص با طعم آزادی

اما بشنوید از یک کار خوب و جانانه که دل‌ها‌یتان را حسابی صفا می‌بخشد. چند جوان خیر با خرید و رها سازی پرندگان در کوه ها به تکثیر نسل آنها کمک می‌کنند. کاری که طبیعت دوستان را شارژ می‌کند. هرکسی می‌تواند در این کار خیر سهیم باشد. مانند مادری که شوق پرواز پرندگان را به دخترش هدیه داد. هدیه تولد تینا خانم رها سازی ۲۳ طرقه پرنده، یک مرغ مینا و یک بلبل خرما در دامن طبیعت بود؛ تولدی که به طبیعت جان بخشید.

* برای رفتن آماده‌اید؟!

نقل شده است؛ صاحب دلی، برای اقامه نماز به مسجدی رفت. نمازگزاران، همه او را شناختند؛ پس، از او خواستند که پس از نماز، بر منبر رود و پند گوید. پذیرفت. نماز جماعت تمام شد. چشم‌ها همه به سوی او بود. مرد صاحب دل برخاست و بر پله نخست منبر نشست.
بسم الله گفت و خدا و رسولش را ستود. آن گاه خطاب به جماعت گفت: مردم! هر کس از شما که می‌داند امروز تا شب خواهد زیست و نخواهد مرد، برخیزد! کسی برنخواست. گفت: حالا هر کس از شما که خود را آماده مرگ کرده است، برخیزد! باز کسی برنخواست. گفت: شگفتا از شما که به ماندن اطمینان ندارید و برای رفتن نیز آماده نیستید!

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *