خبر خوب| مژده به زوج‌های نابارور

خبر خوب| مژده به زوج‌های نابارور

امروز سیزدهم مهر ماه و آغاز هفته فراجاست. بسته امروز را دنبال کنید تا در کنار اخبار شیرین از کارآفرینی بانوان ایرانی، مدال آوری ملی پوشان باغیرت، عروسی با طعم وحدت و مهربانی تیم سحر، از خبرهای خوب آغازین روز هفته پربار فراجا نیز بشنوید.

خبر خوب| مژده به زوج‌های نابارور

گروه خبر خوب: در مرور دنیای کودکی زمزمه‌های شیرین مادرانه را به یاد دارید؟ همراه با لالایی های شبانه حرف از اقتدار و امنیت بود. می‌شنیدیم که در تاریکی و سیاهی شب کسانی هستند که چشم برهم نمی‌گذارند تا خواب نازمان خدشه‌ای برندارد. همان پلیس‌های مهربان و مقتدر نیروی انتظامی که رهبر معظم انقلاب آن‌ها را یکی از ستون‌های استوار امنیت در کشور معرفی می‌کنند و می فرمایند:«امنیت برای زندگی مردم و یک جامعه، گاهی از نان شب واجب‌تر و مهم‌تر است. خداوند متعال در قرآن کریم در مقام ذکر نعمت های بزرگ خود به جامعه، می‌فرماید: «الّذی اطعمهم من جوع و امنهم من خوف»؛ یعنی گرسنگی و ناامنی در مقابل امنیت و راحتی و رفاه قرار دارد؛ اینها دو عنصر مقابل و مهمند.»امروز سیزدهم مهر ماه آغاز هفته فراجا با شعار «شهروند قانون‌مند، پلیس خدمت‌گزار» است. بسته امروز را دنبال کنید تا از خبرهای خوب آغازین روز از این هفته پربار بشنوید.

بیمه سلامت ایران با تسهیلات ویژه، مسیر رسیدن به آرزوها را هموار می کند

*مژده به زوج های نابارور
اگر پای آرزوهای هر دختر و پسر جوان بنشینیم پیچیدن طنین دل‌نشین شیرین زبانی‌ها و شور و شیطنت های کودکان شاید نخستین آن ها باشد. آرزویی که در دنیای امروز تبدیل به دغدغه‌ای بزرگ و نگران‌کننده شده‌است و چه بسا بسیاری از دختران و پسران سال‌ها پیش‌از آغاز زندگی مشترک این سوال در ذهنشان وجود داشته باشد که آیا توفیق پدر و مادر شدن نصیبشان خواهد شد یا خیر؟! از چرایی و چگونگی ناباروری‌ها که بگذریم کم‌لطفی است اگر از راه‌های مختلف درمانی برای رسیدن جوانان به این آرزوی بزرگ غافل شویم. اما از آن‌جا که مسئله فرزند آوری و اجرای سیاست‌های متعدد برای رسیدن به مسئله‌ جوانی جمعیت یکی از دغدغه‌های بزرگ در این سال‌هاست سازمان بیمه سلامت ایران در بحث ناباروری یک خبر خوب دارد؛ دکتر «مریم آزادی»، معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران می‌گوید:« زوج‌های نابارور با مراجعه به مراکز دولتی با تعرفه ۹٠ درصد و با مراجعه به سایر مراکز با ۹٠ درصد تعرفه عمومی غیردولتی تحت پوشش قرار می گیرند.

زوج نابارور با مراجعه به پزشک و تشخیص ناباروری، جهت دریافت خدمات، توسط پزشک معالج نشان‌دار می‌شوند یا به کارشناس اداره کل بیمه سلامت استان مراجعه می‌کند و نشان‌دار می‌شوند. این زوج پس از نشان‌دار شدن آماده دریافت خدمات درمانی و تشخیصی هستند.این خدمات تشخیصی عبارتند از آزمایشات مرتبط، سونوگرافی یا رادیولوژی و دارو جهت تشخیص و درمان ناباروری که اگر با این اقدامات اولیه بارداری حاصل نشد، آماده دریافت خدمات فوق تخصصی مانند لقاح مصنوعی، IVF، تلقیح داخل رحمی، میکروانجکشن، انتقال جنین فریز و … می‌شوند.»

*وحدت یعنی این!

در دین مبین اسلام مسلمانان به وحدت و تمسک به ریسمان الهی تشویق می‌شوند و از تفرقه و پراکندگی منع،تا با اتحاد و یکپارچگی به‌عنوان رمز پیروزی و با ایجاد صفوف بزرگ و به‌هم‌پیوسته، لرزه بر اندام دشمن بیندازند و چیرگی بر دشمنان و بدخواهان را شدنی کنند. در روایتی از پیامبر مهربانی‌ها آمده‌است:« مَثَلُ الْمُؤْمِنِینَ فِی تَوَادِّهِمْ، وَتَعَاطُفِهِمْ، وَتَرَاحُمِهِمْ، مَثَلُ الْجَسَدِ، إِذَا اشْتَکَى مِنْهُ عُضْوٌ تَدَاعَى سَائِرُ الْجَسَدِ بِالسَّهَرِ وَالْحُمَّى " (مسند احمد ج۳۰ ص۳۳۰) تمام مسلمانان عالم اعضاء یکدیگر هستند و همه آن‌ها به منزله‌ یک جسد می‌باشند که اگر عضوی از آن به درد آید سایر اعضاء نیز متأثر خواهد شد.» یکی از مصادیق اجرای این توصیه‌ مهم جشنی باشکوه در جنوب کشورمان است. ۶۵۰ نوعروس و تازه‌داماد شیعه و سنی هرمزگان زیباترین شب زندگی‌شان را برادرانه کنار یکدیگر جشن گرفتند و با جهیزیه اهدایی ازسوی رهبر شان راهی خانه بخت شدند. به گفته سردار «محمد مارانی»، فرمانده قرارگاه مدینه منوره‌ نیروی زمینی سپاه پاسداران، الگوسازی و گسترش فرهنگ ازدواج آسان از اهداف این برنامه وحدت‌بخش است.

سردار « منتظر المهدی»، معاون فرهنگی اجتماعی فراجا از چشم روشنی های نیروی انتظامی در هفته گرامیداشت فراجا می گوید

*ترخیص وسایل نقلیه توقیفی به مناسبت هفته فراجا
در آغاز کلام از فرارسیدن یک مناسبت ویژه گفتیم؛ شروع هفته‌ای با شعار «شهروند قانون‌مند، پلیس خدمت‌گزار». قرار است به رسم همه مناسبت‌ها، این هفته هم به سهم خودش حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد؛ از جمله ترخیص ویژه وسایل نقلیه توقیفی و تحویل ۷۲ ساعته کارت خودرو و گواهی‌نامه به مالکان. سردار «سعید منتظر المهدی» معاون فرهنگی اجتماعی فراجا می‌گوید:« ما تلاش داریم تا در این هفته علاوه‌بر این‌که به معرفی دستاوردها و اقدامات پلیس در طول سال بپردازیم خدمات مضاعفی را نیز به مردم عزیز کشورمان ارائه دهیم. از جمله افزایش ساعات کار مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک تا ساعت ۱۶، انتقال فرآیند تعویض پلاک اینترنتی به نرم افزار پلیس من، انجام فرآیند صدور گواهینامه و کارت خودرو و همچنین مدارک المثنی طی ۷۲ ساعت، از روز ۱۳ مهرماه به مدت دو هفته اجرای طرح ترخیص فوق‌العاده خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفی به مدت ۱۵ روز و طرح گواهینامۀ آسان موتورسیکلت که در ۱۵ استان کشور از جمله تهران اجرا شده و طی روزها و هفته‌های آینده در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

*تیم «سحر» هلال احمر را روسفید می کند

بامداد سیزدهم مهرماه سال گذشته خاطره‌ای تلخ همه مردم به‌ویژه کودکان شهرستان خوی در شمال غرب کشورمان را متأثر کرد. زمین‌لرزه‌ای که نه‌تنها شهر و دیار این کودکان و خانه و کاشانه‌هایشان را لرزاند بلکه خطی تیره بر تمام لحظات شیرین و شاد کودکی‌شان کشید. لحظاتی که حسرت دوباره داشتنش دل‌های کوچک اما دریایی‌شان را آزرده است. تیم «سحر» که سفیران حمایت روحی و روانی جمعیت هلال احمر هستند، از همان آغازین ساعات این حادثه دلخراش دست‌به‌کار شدند تا دل‌های کودکان خوی آرام بگیرد و به‌جای اشک‌های پی‌درپی، لبخند بر لب‌هایشان بنشیند. حالا پس‌از یک‌سال و در سالروز این واقعه تلخ و دردناک اعضای تیم «سحر» باز هم در شهرستان خوی حاضر شدند تا برای کودکانی که هنوز خاطرات تلخ زلزله سال گذشته در ذهنشان است خاطراتی شیرین را جایگزین کنند.

زنانی که با هنر و نجابتشان به زن بودنشان می بالند

*بانویی که شعار زندگی کردن و آزاد بودن را محقق می کند

۱۷ ربیع الاول تولد پیامبر مهربانی و عشق، نوید دنیایی را داشت که در آن زنان و دخترانش را بر بلندای عزت و حرمت ببینیم. دخترانی که رحمت اند و مادرانی که ایستاده بر پهنای بهشت برین. بانوانی که وجودشان آن‌چنان ارزشمند است که لایق اند اشرف مخلوقات خداوند را در وجودشان بپرورانند. «فرحناز سالاری»، بانوی سراوانی یکی از زنان پرافتخار سرزمین ایران اسلامی است. بانوی کارآفرین بلوچ که با فعالیت در حوزه صنایع دستی به ویژه سوزن دوزی، علاوه بر درآمد مناسب برای خود، ۲۰۰ بانوی سراوانی را وارد بازار کار کرده‌ است. او در رشته مدیریت تحصیل کرده و اکنون مدیر آکادمی زیبایی و گالری انواع لباس‌های فاخر بلوچی است. این‌ها زنان پرافتخاری هستند که با همه لطافت و ظرافت در کنار نجابت،کرامتشان را حفظ می‌کنند تا شعار بلند زن بودن، زندگی کردن و آزادی داشتن را محقق کنند.

برافراشتن پرچم ایران توسط «احسان حدادی» و خدا حافظی با عرصه رقابت پس از ۲۰ سال افتخار آفرینی

*طلا و نقره این بار در میدان پرتاب دیسک
سری هم به بازی‌های آسیایی هانگژو بزنیم تا مثل همیشه بسته خبر خوبمان از افتخار آفرینی‌های ملی‌پوشان با غیرتمان در دنیای ورزش نیز خالی نباشد. در نهمین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو که یک رویداد چند ورزشی قاره ای است و از ۲۳ سپتامبر آغاز شده و تا هشتم اکتبر ۲۰۲۳ در هانگژو استان ژیجیانگ چین درحال برگزاری است «حسین رسولی» به مدال طلای پرتاب دیسک رسید و «احسان حدادی» نیز مدال نقره این رقابت ها را از آن خود کرد. ناگفته نماند در پایان این رقابت، حدادی پس‌از ۲۰ سال مدال‌آوری، با کسب مدالی دیگر و در اوج از دنیای رقابت های ورزشی خداحافظی کرد.

ََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََََ رسول اکرم (ص): فرزندان خود را گرامى بدارید و خوب تربیتشان کنید تا گناهان شما آمرزیده شود

*فرزند صالح نجات بخش است

بحث داغ این روزها فرزند آوری و جوانی جمعیت است. این‌که اگر بی‌تفاوت باشیم و دست روی دست بگذاریم نداشتن نیروی جوان و تازه‌نفس همه داشته‌هایمان را از کف می‌برد. حالا بشنویم روایتی از رسول گرامی اسلام (ص)، به نقل از امام جعفر صادق (ع) در وسائل الشیعه , ج 15, ص 98 که فرزند صالح هم دنیایتان را آباد می‌کند و هم ذخیره آخرت است؛« حضرت عیسی بن مریم از کنار قبری که صاحبش در حال عذاب بود عبور کرد. اما وقتی که سال بعد از کنار همان قبر گذشت، با شگفتی دیـد کـه صـاحـب قبر این بار در حال عذاب نیست. به خداوند عرض کرد : خدایا! چـطـور سـال اول کـه از این جا گذشتم , او در حال عذاب بود و حالا نه؟! بـه او وحـی شد : او دارای فرزند صالحی است که راه خدا رادنبال می کند و از جمله یتیمی را پناه داده است، به سبب این عمل صالح از گناه پدرش چشم پوشی کردیم و او را بخشیدیم.» آن گاه رسول خدا(ص ) فرمودند:« آنچه برای بنده مؤمن پس ازمرگش باقی می ماند فرزندی است که بعد از پدر عبادت خدا می کند…»

خوش‌خبر باشید

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *