خبر خوب| وحدت اگر تصویر بود!

خبر خوب| وحدت اگر تصویر بود!

امروز در بسته خبرخوب قرار است برایتان افتخار درو کنیم. قرار است دست‌تان را بگیریم و از بیت رهبری شروع کنیم. بعد برویم روی سکوی قهرمانی ورزشکار ایرانی. طبق قول و قرار همیشگی‌مان یک سری هم می‌زنیم به زندان و در آخر هم بهتان می‌گوییم که نخبگان ایرانی چطوری گل کاشتند برای سرافرازی ایران و ایرانی.

خبر خوب| وحدت اگر تصویر بود!

گروه خبرخوب: امروز در بسته خبرخوب قرار است برایتان افتخار درو کنیم. قرار است دست‌تان را بگیریم و از بیت رهبری شروع کنیم. حتما خبر دیدار رهبری با اهالی سیستان و بلوچستان و مردم خراسان جنوبی را شنیدید. ما از شیرینی این دیدار شما را به میهمان می‌کنیم به تماشای یک تصویر ناب که حجت را برای خیلی‌ها تمام می‌کند صبر کنید طبق قول و قرار همیشگی‌مان یک سری هم می‌زنیم به زندان. بعد هم می‌رویم روی سکوی قهرمانی ورزشکار ایرانی و در آخر هم بهتان می‌گوییم که نخبگان ایرانی چطوری گل کاشتند برای سرافرازی ایران و ایرانی.

*ما همه با هم هستیم

بعض تصاویر نیاز به توضیح چندانی ندارند. خودشان حجت را تمام می‌کنند. راه را بر هر حرف اضافه‌ای می‌بندند. خوبی این تصاویر این است که اتفاقی ثبت و ضبط می‌شوند. مثل این تصویر که بی‌هیچ توضیحی خیلی شیک ومجلسی یک بار دیگر سناریوی همیشگی رسانه‌های معاند و براندازان که تفرقه افکنی میان اهل سنت و تشیع در ایران است را نقش بر آب می‌کند. دیروز در دیدار اهالی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با رهبر انقلاب تا دلتان بخواهد از این تصاویر ناب و زیبا در قاب دوربین عکاسان حاضر در بیت رهبری برای همیشه ثبت و ضبط شد و پیام مهمی برای دشمنان این آب و خاک داشت.


نتیجه تحریم فروش تجهیزات اقلام راهبردی چه شد؟

*خبرخوب؛ یک میلیارد صرفه جویی ارزی از کجا آمد؟

یک خبر برایتان داریم دسته اول و درجه یک. با این خبر می‌توانید حسابی بادی به غبغب‌تان بیندازید و رگ افتخارتان بیشتر بیرون بزند. البته، اول از بخش به ظاهر تلخ ماجرا می‌گوییم. اینکه تحریم فروش تجهیزات و اقلام راهبردی صنایع مختلف از بخش‌های نفت و گاز تا بخش زنجیره ارزش فولاد، یکی از راهبردهای مهم غرب بر علیه ایران در چند سال گذشته بوده. غرب می‌خواست به صنعت ایران ضربه بزند و هزینه تولید در کشور را افزایش دهد. با این تحریم‌های دست و پا گیر، اقلام راهبردی فرآیند تولید صنایع حوزه نفت و گاز مثل کمپرسورها، پمپ‌ها، شیرهای کنترلی، راکتورها و کاتالیست‌ها به ایران فروخته نمی‌شد.حالا نکته جالب آنکه خزانه داری آمریکا و اوفک هر جا هر شرکتی یکی از این اقلام را به ایران می‌فروخت با اعمال جریمه‌های سنگین نقره داغش می‌کرد.

تا اینجا حوصله کردید و خواندید صبر کنید تا بخش خوب ماجرا را هم بشنوید. ما چه کار کردیم؟ دست روی دست گذاشتیم؟ خیر. یک کارگروه تشکیل دادیم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نام «تولید بار اول» با چه هدفی؟ برای بومی‌سازی و تولید برای بار اول اقلام راهبردی صنایع کشور با تکیه بر توان و دانش شناسایی شده از شرکت‌های دانش‌بنیان. چرخ تولید و خودکفایی در ایران با سرعت بالایی شروع به چرخیدن و حرکت کرد. نتیجه چه شد؟ معادل ۱۶٠ میلیون دلار قرارداد بار اول با شرکت‌های دانش‌بنیان بسته شد و نتیجه آن تا الان خودکفایی در تولید اقلام راهبردی و ۱.۳ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی بوده است. دم غیرتتان گرم!


مزرعه پرروش شتر مرغ برای اشتغال زندانیان رای باز

*زندانیان رای باز استان تهران اینجا چه می‌کنند؟

کسب رزق حلال و طیب و طاهر به عمق جانشان می‌نشیند. یاد می‌گیرند چطور دست‌شان را به زانو بگیرند. یا علی بگویند و جلو بروند. حضور زندانیان رای باز استان تهران در مزرعه بزرگ پرورش شتر مرغ یک تیر است و دو نشان. اول آنکه به جای بیکار نشستن در چهاردیواری زندان و فکر و خیال، سرشان گرم است و حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند. دوم آنکه با یاد گرفتن یک حرفه راه کسب درآمد بعد از آزادی واقعی برایشان باز می‌شود. این روزها سیاست کاهش جمعیت زندان‌ها با اشتغال زندانیان رای باز در کارگاه‌های مختلف به بهترین شکل در حال اجرا است و چرخ تولید در زندان‌های ایران با سرعت هر چه تمام می‌چرخد.

قابل توجه آن دسته از خوانندگانی که نمی‌دانند زندانی رای باز یعنی چه! عرض کنیم که رای باز شدن زندانی یکی از امتیازهای اعطایی به زندانیان محکوم برابر با آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و با توجه به قوانین است. زندانیان پس از دریافت این امتیاز، امکان اشتغال و درآمدزایی دارند و در پوسته خارجی زندان تحمل حبس می‌کنند. جزییاتش هم به این صورت است که هر کس برای بار اول به‌علت ارتکاب جرمی به مجازات حبس محکوم شده و نصف مجازات را گذرانده باشد دادگاه صادر‌کننده دادنامه محکومیت قطعی می‌تواند درصورت وجود چند شرط حکم به آزادی مشروط یا همان رای باز را صادر کند. راستی این را هم بگوییم که زندانیان رای باز با اجازه مقام قضایی در شهرک‌های صنعتی، سازمان مراتع و جنگل‌ها و واحدهای تولیدی فعالیت می‌کنند و ورود و خروج و حضور آنها در محل کار به‌طور دقیق بررسی و نظارت می‌شود.


وزنه بردار ایرانی طلایی شد

*دوضرب طلایی در دستان جوان ایرانی

باعث افتخار است که بسته خبرخوب روزانه ما در بیشتر روزها مزین است به خبر طلایی شدن و افتخار آفرینی ورزشکاران ایرانی و امروز هم دوباره خبر اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران در ریاض مایه فخر و مباهات ما شده است. آقای مصطفی جوادی دم غیرتت گرم که گل کاشتی و ایران را طلایی کردی. جوادی در دسته ۸۹ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان که در ریاض عربستان در حال برگزاری است، به روی تخته رفت.در حرکت دوضرب موفق به مهار وزنه 207 کیلوگرمی شد. وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را هم امتحان کرد و از پس این یکی هم برآمد. در تلاش سوم وقتی وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را انتخاب کرد نفس‌ها در سینه حبس شد اما با غیرت و همت این وزنه را هم بالا برد و ایران ما را طلایی کرد.

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *