خبر خوب| وعده امام خمینی (ره) به منچستر هم رسید

خبر خوب| وعده امام خمینی (ره) به منچستر هم رسید

این روزها جلوه زیبایی خاندان اهل بیت و سیدالشهدا آنچنان نمایان است که حتی خبرهای خوبمان از هر گوشه و کنار نیز تحت تاثیر این بزرگان قرار دارد. از بروکسل و منچستر گرفته تا مشهد و اصفهان و کربلا…

خبر خوب| وعده امام خمینی (ره) به منچستر هم رسید

گروه خبر خوب: روزی چندبار خداوند را با صفات رحمان و رحیم یاد می‌کنید و چقدر در مفهوم این دو واژه همه چیز تمام، ریز می‌شوید؟ البته که چندان هم نیاز به ریزشدن‌های مکرر نیست و فرد به فردمان عمق این دو واژه را هر روز و هر لحظه در جریان زندگی احساس می‌کنیم. دو صفت برتر خداوند که ربطی به درجه اخلاص آدم‌ها ندارد و بی‌دریغ از جانب خداوند روانه می‌شود، پس هیچ گاه از رحمت خداوند ناامید نباشید و بدانید که حتی اگر حواس شما به خداوند نباشد هم، حواس او قطعا به شما هست. این را خود خداوند نیز به عناوین مختلفی تاکید کرده است. در قصص التوابین آمده که روزی حضرت موسی خداوند را با عناوین مختلف صدا می‌زند و خداوند به هرکدام یک لبیک می‌گوید اما زمانی که حضرت موسی، خداوند را به عنوان خدای گناهکاران خطاب می‌کند، خداوند ۳ مرتبه لبیک می‌گوید و وقتی حضرت موسی علت این پاسخ را جویا می‌شود. خداوند می‌فرماید: «ای موسی! عارفان به معرفت خود و نیکوکاران به کار خود و مطیعان به اطاعت خود اعتماد دارند، اما گناهکاران جز به فضل من پناهی ندارند. اگر من هم آن‌ها را از درگاه خود ناامید گردانم، به درگاه چه کسی پناهنده شوند؟»

عزاداران حسینی داد غربی‌ها را درآوردند

اینکه خود غربی ها به تحقق وعده امام خمینی (ره) مبنی بر صادر کردن اسلام به تمام دنیا اعتراف می‌کنند و حتی نسبت به آن هشدار می‌دهند، قطعا خبر بسیار خوبی است و نشان از حقانیت اسلام، اهل بیت و پیروان آن دارد. حقانیتی که بعد از صدها سال از زبان شیعیان در گوش مخالفان اسلام فریاد زده می‌شود و راه گریزی هم برای آن‌ها باقی نمی‌گذارد.

خبر از این قرار است که ظاهرا عزاداری مسلمانان در کشورهای مختلف، بالاخره بطور علنی داد دشمنان اسلام را در آورده و حالا خودشان نسبت به نفوذ باورهای امام خمینی (ره) در اروپا بعد از ۴۴ سال هشدار می‌دهند؛ اما خوب است محض اطلاع‌شان اعلام کنیم که کامل به عرض‌شان نرسیده، زیرا نه تنها وعده امام خمینی (ره) بعد از ۴۴ سال تحقق پیدا کرده، بلکه رسالت و حقانیت امام حسین (ع) بعد از ۱۳۸۰ سال به سرانجام رسیده و از چنان قدرتی برخوردار است که روز به روز بر شمار محبان ایشان نیز افزوده می‌شود. اینکه چرا تا الان نفهمیده‌اند و یا نخواسته‌اند بفهمند را نمی‌دانیم اما این نافهمی‌ها خللی در وجه جهانی سیدالشهدا (ع) ایجاد نمی‌کند و نمی‌تواند اصل اهدافی چون حق طلبی و ظلم ستیزی این امام تاریخ ساز شیعه را تغییر دهد. به واقع امام حسین (ع) از آن قهرمانان بی‌چون و چرایی هستند که نامشان هیچ گاه از صحنه تاریخ محو نمی‌شود، حتی اگر هر روز و هر لحظه نیز با بغض و کینه نسبت به ایشان و پیروانشان هشدار دهند!


زائران اربعین از پرداخت عوارض آزادراهی معاف شدند

خبرهایی خوش برای زائران کربلا

هرساله همزمان با ایام محرم و صفر، مسئولان تمام تلاش خود را برای تسهیل شرکت در پیاده روی اربعین به کار می‌گیرند که همواره نیز شاهد اتفاقات مثبتی در این راستا هستیم، بطوریکه طی چند سال اخیر، فرصت زیارت اباعبدالله الحسین (ع) برای بسیاری از عاشقان آرزومند مهیا شده و سفر به کربلا دیگر رویایی دست نیافتنی نیست. مثلا همین چند وقت پیش بود که از صدور پاسپورت زیارتی ۵۰ هزارتومانی خبر دادیم و اعلام کردیم که این پاسپورت‌ها دو، سه روزه به دست متقاضیان می‌رسند. اما حالا چند خبر جدید دیگر هم برایتان داریم.

اولین خبر اینکه، متولیان پیاده روی اربعین علاوه بر صدور پاسپورت‌های فوری و ارزان، تمهیداتی اندیشیده‌اند تا از هزینه سفر زائران بکاهند؛ یعنی زائران اربعین می‌توانند با ثبت خودروی خود در سامانه سماح از پرداخت عوارض آزادراهی در ایام اربعین معاف شوند.

و خبر دیگر اینکه، زائران اربعین امسال برای ثبت اطلاعات در مرزها معطل نمی‌شوند. اما چطور؟

میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین گفته: «امسال برای نخستین بار، ورود اطلاعات به سیستم عراق نیز از طریق ایران انجام می‌شود که به همین سبب، زائران دیگر در مرزها توقف نخواهند داشت و سرعت تردد حداقل به دو برابر افزایش می‌یابد.» البته او خبر خوب دیگری هم دارد که آن نیز توافق با طرف عراقی برای افزایش پروازهای ایرانی در ایام اربعین است.

وقتی این همه شور و حال و خبرهای خوش از تسهیل سفر به کربلا می‌شنویم، بدنیست روزهایی را هم به یادآوریم که نه امنیتی برقرار بود، نه مرزی باز و نه زیارتی برقرار اما خدا راشکر که با نظر خود سیدالشهدا و دیپلماسی مسئولان کشورمان، حالا دیگر مسیر برای وصال باز است و همه امکانات مهیا.

عزاداری به شیوه سرباز وظیفه

سرباز یک مملکت بودن، یک طرف و سرباز خدا و سیدالشهدا بودن، یک طرف دیگر. گرچه هر دو مقدسند اما اولی اجبار است و دومی اختیار. این حکایت سربازی است که در فیلم بالا می‌بینید. سربازی درحال خدمت به یکی از عزاداران امام حسین (ع) با معلولیت جسمی در اصفهان که شاید به سبب خدمت، فرصت حضور در مجالس سیدالشهدا خیلی نصیبش نشود اما چیزی از عزاداران کم ندارد. ممکن است با خودتان بگویید که این، وظیفه هر انسانی است اما آیا تابه حال فکر کرده‌اید که آنچه از نگاه شما خوبان، وظیفه تعبیر می‌شود، درحقیقت عملی است انسانی و خدادوستانه که حاصل آداب اسلامی است و یادگاری از خاندان اهل بیت؟


برپایی ایستگاه اهدای خون در حرم مطهر رضوی

جلوه مهربانی مردم در جوار امام رئوف

«بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند…» احتمالا جناب سعدی وقتی این شعر را می‌سروده، به خوبی با خلق و خوی مردم ایران آشنا بوده و اصلا با استناد بر روحیه ایثارگری همین مردم، دست به قلم شده، وگرنه که همه فرزندان آدم هم به اندازه مردم ایران، قلبشان برای همنوعان خود نمی‌تپد و حتی به اندازه قطره‌ای از خون خود، حاضر به بذل و بخشش به نفع بیماران نیستند. البته این را نه ما به عنوان نگارنده بلکه آمارها می‌گویند و خبرها از فروش خون در بسیاری از کشورهای دنیا حکایت دارد و این درحالی است که خوشبختانه چند دهه‌ای است اهدای خون در کشور ما به سنتی پسندیده تبدیل شده و علاوه بر اهدای خون معمول همیشگی، هروقت هم که سازمان انتقال خون با کاهش ذخایر خونی مواجه شود، مردم متعهد و متدین کشورمان، بیش از همیشه وارد میدان شده و نمی‌گذارند آب در دل همنوعانشان تکان بخورد.

بطورمثال همین روز گذشته، اداره کل انتقال خون خراسان‌رضوی برای جبران کاهش ذخایر گروه‌های مختلف خونی، پایگاه سیاری در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر برپا کرد که شمار زیادی از زائران، خادمان و کارکنان آستان قدس، در این عمل انسان دوستانه مشارکت کرده و یکبار دیگر نشان دادند که «چو عضوی به در آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار».

بدهکاران را دریابیم!

شنیدیم محسن چاووشی خواننده محبوب کشورمان تا به امروز چند میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد هزینه کرده است. خبر به خودی خود خوب و شیرین است اما در عین حال می‌تواند الگویی باشد برای تک تک ما آدم‌ها تا با حداقل کمک‌های مادی خود در این مسیر خداپسندانه و یا حتی گره گشایی از بدهکاران دور و برمان، قدمی برداریم و پاسخش را بگذاریم به عهده خداوند و وعده رسول اکرم (ص). در روایتی آمده است که حضرت رسول (ص) در واکنش به پرداخت بدهی مسلمانی توسط امیراامومنین (ع)، خطاب به ایشان فرموده اند: «خدا از اسلام به تو جزای خیر دهد و چنان‌که برادر دینی‌ات را از بدهکاری رهانیدی، خدا نیز تو را برهاند.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *