خبر خوب| پایان چشم‌انتظاری ۱۷۲ خانواده بختیاری

خبر خوب| پایان چشم‌انتظاری ۱۷۲ خانواده بختیاری

امروز قرار است در شادی شماری از خانواده‌های بختیاری سهیم شویم و درکنار مردمی از خراسان شمالی و روستاییانی از سراسر کشور، تحسین‌گر اقداماتی باشیم که حکم زندگی دارند. باز شدن چشممان به جمال چند گونه جانوری نایاب نیز بخش متفاوتی از این بسته خبری است که همه با هم تقدیم نگاهتان خواهد شد.

خبر خوب| پایان چشم‌انتظاری ۱۷۲ خانواده بختیاری

گروه خبر خوب: اگر امروز در آخرین شنبه آبان ماه ۱۴۰۲ چشمتان را باز کرده‌اید و هنوز عزیزانتان را درکنارتان دارید، قدر این لحظه‌ها را بدانید و به شکرانه این نعمت بزرگ، از هرآنچه در توان دارید مایه بگذارید برای بهترین خودتان و خلق اول هفته‌ای پرثمر به عشق خانواده و همه آن‌هایی که دوستشان دارید.

بزرگی می‌گوید: «تصور کنید یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید و می‌ببینید به جز خودتان هیچ کس در دنیا نیست و شما صاحب تمام ثروت زمین هستید. شاید یک نصفه روز از هیجان این همه ثروت به وجد بیایید اما کم کم می‌فهمید حقیقت چیست! وقتی هیچ کس نیست که احساساتتان را با او تقسیم کنید، با او غذا بخورید، با او حرف بزنید و او برایتان ذوق کند، آنوقت همه این داشته‌ها پوچ می‌شود، چون کسی نیست که شادی‌هایتان را با او تقسیم کنید و تازه متوجه می‌شوید که چقدر وجود آدم‌ها با ارزش است و چقدر هر چیزی هر چند کوچیک و ناقص با دیگران بزرگ و با ارزش می‌شود و آنوقت حاضرید همه دنیا را بدهید اما دوباره آدم‌ها کنارتان باشند!» لب کلام اینکه قدر با هم بودنمان را بدانیم و بس.


مراسم آزادی زندانیان جرایم نقدی با حضور شماری از خانواده آن ها

*بازگشت زندانیان جرایم نقدی به آغوش خانواده

وقتی حرف از ۱۷۲ زندانی به میان می‌آید، یعنی با صدها نفر از اعضای خانواده زندانیانی مواجه هستیم که آسیب‌های روحی و معیشتی مختلفی را متحمل شده و در انتطار آزادی عزیزان خود به سرمی برند. به واقع، خانواده زندانیان از آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند و مسئولان مربوطه نیز با اشراف به این موضوع، همواره در تلاشند تا با برنامه‌هایی حمایتی، در جهت کمک به خانواده زندانیان قدم بردارند. اما جدای از این حمایت ها، تلاش برای آزادی زندانیان با جرایم غیرعمد و یا جرایم مالی، از اولویت دولت سیزدهم بوده که اخیرا نیز اقدامی در همین راستا صورت گرفت و همزمان با سفر رییس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری و برگزاری مراسمی، ۱۷۲ زندانی جرایم نقدی مورد عفو قرار گرفته و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند. برای آزادی این زندانیان، ۱۵ میلیارد تومان از اعتبارات نهاد ریاست جمهوری پرداخت شد.
همزمان با برپایی مراسم در اداره کل زندان‌های استان چهارمحال و بختیاری که با حضور شماری از خانواده زندانیان برگزار شد،«محسن منصوری»؛ معاون اجرایی رییس جمهور ضمن تقدیر از رییس جمهور جهت پایه‌گذاری سنت پسندیده آزادی زندانیان در استان ها، عنوان کرد: «در راه رفع مشکلات و بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی لحظه‌ای از تلاش دست نمی‌کشیم و این لبخند و اشک شوق خانواده‌های زندانیان آزادشده است که خستگی را از ما دور می‌کند.»


عمل به تاکیدات رهبر انقلاب با رفع تنش آبی روستاییان

*رفع تنش آبی در ۳۵۰۰ روستای کشور

از قدیم گفته اند: «هرجا آب هست، آبادانی هم هست». همانطور که می‌دانید طی سال‌های اخیر عوامل متعددی از کاهش بارندگی‌ها گرفته تا سوء مصرف و مدیریت، در کمبود آب اثرگذار بوده و روستاهای بسیاری نیز با تنش‌های آبی مواجه شده اند، درحالیکه همه رتق و فتق امور روستاییان بر پایه آب و کشاورزی می‌گذرد و اگر بحران کم آبی در روستاها مرتفع نشود، معلوم نیست چه بر سر آبادانی آن ها، زندگی روستایی و تامین مایحتاج جامعه می‌آید، بنابراین تامین آب حتی در دورافتاده‌ترین مناطق نیز امری ضروری است که دولت هم از آن غافل نشده و در تلاش است تا به هرنحوی شده، بر تنش‌های آبی روستاهای کشور پایان دهد. چه بساکه به گفته رییس جمهور، با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون تنش آبی در ۳۵۰۰ روستا برطرف شده که ۷۰ درصد این موفقیت حاصل اقدامات دولت فعلی و کارجهادی، اخلاص و انگیزه مدیران بخش‌های مختلف بوده است.
البته باید بگوییم پیش از این، ۱۰ هزار روستا تنش آبی داشته‌اند و دولت در تلاش است که تامین موثر آب در تمام روستاها به درستی ساماندهی شود؛ سید ابراهیم رییسی که اتمام طرح‌های نیمه تمام را یک اولویت برای دولت اعلام کرده و معتقد به تداوم این مسیر است، اقدامات خدماتی دولت در قبال مردم را در راستای تاکیدات رهبر انقلاب دانسته و گفته: «مقام معظم رهبری تاکید دارند که باید در دل مردم امید ایجاد کنیم و همین کار و تلاش مسؤولان سبب امیدافزایی در میان مردم می‌شود.»


این مرد دل بزرگی دارد، حیف است او را نشناسید!

*اقدامی خیرانه با خرید تجهیزات بیمارستانی

تا به حال در این بسته خبری با انواع خیران و شیوه‌های متنوع خدمتشان به همنوعان آشنا شده‌اید که شاید هرکدام به نوبه خود توانسته باشند جرقه‌ای در ذهنتان روشن کنند تا شما نیز متناسب با شرایط خود، راهتان را برای دستگیری از نیازمندان پیدا کنید. الان هم طبق روال همیشه می‌خواهیم از یک فرد خیر و اقدام خداپسندانه‌اش برایتان بگوییم که با خرید چند قلم تجهیزات بیمارستانی، به کمک جامعه سلامت شهرستان اسفراین خراسان شمالی آمده تا هم دردی از دردمندان دوا کند و هم باقیات و صالحاتی ارزشمند از خود به جای گذارد. «مصطفی قنبری» با صرف هزینه‌ای بالغ بر صد و ییست و شش میلیون تومان، ۴ قلم تجهیزات مورد نیاز بیمارستان امام خمینی اسفراین شامل مانیتورینگ علایم حیاتی، پمپ آنفوزیون دارو، پالسی اکسیمتر پرتابل و نبولایزر را خریداری کرده و در اختیار این بیمارستان قرار داده است.
قطعا که از این پس دعای خیر بیماران اسفراینی، پشت سر این مرد خیر است اما ما هم از راه دور خداقوتی به این او می‌گوییم و در عین حال امیدواریم که گذر کمتر بیماری به این بیمارستان و دستگاه‌هایی بیفتد که به تازگی دراختیار بیمارستان قرار گرفته است.


مشاهده دو گونه جانوری نادر در مازندران و لرستان

*رونمایی حیوانات نادر در همین حوالی

بعد از خبرهای خوبی که خواندید، احتمالا یک خبر متفاوت‌تر که اتفاقا مربوط به محیط زیست است، حال و هوایتان را بهتر هم خواهد کرد. به عکس بالا نگاه کنید. این عکس، حاوی گونه نادر خرس سفیدی است که در جنگل‌های رویان مازندران مشاهده شده و به گفته «عطاء الله کاویان»؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران محیط بانان در حال رصد و بررسی گونه آن هستند. جالب است بدانید که مازندران، زیستگاه جانوران و پرندگان نادری است که در قسمت‌های مختلف استان زیست می‌کنند و از میراث ارزشمند طبیعت کشورمان به شمار می‌روند.
حالا می‌خواهیم از مازندران به لرستان برویم. جایی که یک گونه حشره‌خوار نایاب برای نخستین‌بار مشاهده شده و شناسایی دقیق این گونه توسط کارشناسان حیات‌وحش در دست بررسی است. «علی سالاروند»؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان درباره اهمیت این گونه نایاب که جزو کوچک‌ترین پستانداران ایران شناخته می‌شود، می‌گوید: «حشره‌خوارها با تغذیه از تعداد زیادی حشره‌های زیان‌آور و لاروی آن‌ها، در کنترل آفت‌ها به‌خصوص در جنگل‌ها و مزرعه‌های کشاورزی، نقش مهمی دارند.»

*ببخشید تا به آرامش برسید
بخشیدن و گذشتن از کسانی که در حقمان بدی کرده اند، خوبی کردن به خودمان است نه به آن ها! درحقیقت باید ببخشیم تا بتوانیم به آشفتگی‌های درونی خود پایان داده و به زندگی عادی بازگردیم، زیرا تا وقتی نفرت از کسی را به دنبال خود می‌کشیم، دراصل خودمان را در بند آن نفرت انداخته‌ایم و هر لحظه به آدم‌هایی فکر می‌کنیم که در حقمان ظلم کرده اند، بنابراین خبری از آرامش درونی نیست و این خود ما هستیم که بزرگترین آسیب را از نبخشیدنمان می‌بینیم! حتی امیرالمومنین (ع) نیز به این نکته اشاره داشته و فرموده اند: «کسی که تغافل (چشم پوشی) نکند و از بسیاری از امور چشم‌پوشی ننماید زندگی منغّص (تیره و مکدر) و ناگواری خواهد داشت.» در روایات متعددی نسبت به گذشت و برکات آن اشاره شده که هریک از آن‌ها می‌تواند مشوقی برای گذشتن از خطای دیگران و رسیدن به آرامشی درونی باشد.

*خوش خبر باشید!
و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.
منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *