خبر خوب| پیامی که ساره جوانمردی به گوش دنیا رساند

خبر خوب| پیامی که ساره جوانمردی به گوش دنیا رساند

از هانگژو تا پایتخت و از پایتخت تا ماهشهر؛ امروز سفر جذابی داریم به چند نقطه خاص که سوغاتش چیزی نیست جز شجاعت، اقتدار، کرامت و حقانیت که همه دست‌پروده ایرانی‌هاست و حتماً به دلتان می‌نشیند.

خبر خوب| پیامی که  ساره جوانمردی به گوش دنیا رساند

گروه خبر خوب- شاید در این روزهای خونین فلسطین، از ما مردم معمولی کار چندانی جز حمایت معنوی و روشنگری نسبت به جنایات اسرائیل برنیاید اما همین هم، راهی است برای دفاع از مردم مظلوم و رهایی از اتهام شراکت با قاتلان کودک کش! اما چرا این را می‌گوییم؟ چون امام رضا (ع) فرموده‌اند: «هرکس از کاری راضی باشد مثل کسی است که آن‌را انجام داده و اگر کسی در مشرق کشته شود و دیگری در مغرب از این قتل راضی باشد، نزد خدا با قاتل شریک خواهد بود. «همچنین امام علی (ع) فرموده اند: «کسی که ظلم می‌کند، کسی که با او همکاری دارد و کسی که بدان رضایت دارد، «هرسه» با هم شریک‌اند!» به واقع در این روزها، همه ما خصوصا آن‌هایی که با نادیده گرفتن جنایات وحشیانه اسرائیل، از بیرون گود به نظاره نشسته‌اند و یا آن‌هایی که با استدلال‌های غیرمستندشان سعی بر محکومیت مردم مظلوم فلسطین دارند، همگی باید چشممان را به روی واقعیت و کشتارهای غیرانسانی اسرائیل باز کنیم تا مبادا خداوند ناممان را در لیست شرکای اسرائیل بنویسد!


حمایت تهرانی ها از فلسطین با ایده ای که چهره پایتخت را مقاومتی می کند

فریاد محکومیت اسراییل به سبک پایتخت‌نشین‌ها

همانطور که گفتیم شاید از ما کار چندانی برای مبارزه عملی با اسراییل برنیاید اما با این حال هرکس به نوعی درتلاش است تا قدمی در محکومیت صهیونیست‌ها بردارد. یکی با راهپیمایی، یکی با آتش زدن پرچم اسراییل و اهتزاز پرچم فلسطین، یکی با اهدای مدال قهرمانی خود به شهدای غزه، یکی با کمک‌های مالی و دیگری با اعلام آمادگی برای اعزام به غزه؛ خلاصه هرکس به شیوه خودش در این مسیر قدم گذاشته که همگی قابل تحسین است. مثلا در خبری جدید متوجه شدیم هموطنان تهرانی که شمار زیادی از آن‌ها را نسل جوان تشکیل می‌دهند، چند روزی است اقدام به شابلون‌نویسی ماشین‌های خود با موضوع فلسطین کرده‌اند تا این چنین در سطح پایتخت، پیام خود را به دنیا برسانند. شاید به ظاهر کاری معمولی به نظر برسد اما فراموش نکنید که ذره بین دشمنان همواره روی واکنش پایتخت‌نشین‌ها زوم است و این اقدام تبلیغی و بصری می‌تواند در کنار تمام اقدامات دیگر، نقش مهمی در محکومیت عمومی رژیم اشغالی داشته باشد.


این بانوی قهرمان دنیا را مبهوت اقتدار، کرامت و جایگاه والای یک مادر ایرانی کرد

نمایش کرامت و جسارت زن ایرانی در هانگژو

روز گذشته تصویری از مدال آوری یک مادر ایرانی با در آغوش داشتن نوزادی ۳ ماهه، توجه همه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. بانویی که با قدرت هرچه تمام، کودکش را در آغوش گرفت و راهی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو شد تا به همه دنیا نشان دهد، نه زن ایرانی در بند است و نه مادری که به تازگی بارش را به زمین گذاشته است. بله «ساره جوانمردی» باشجاعت هرچه تمام، مرزها را شکست؛ با نوزادش پا به سالن مسابقات گذاشت و با او مدال نقره را بر گردن آویخت.

می‌گویند چنین صحنه‌ای تا به حال در هیچ میدان پاراآسیایی و پارالمپیک دیده نشده و این بانوی توانمند ایرانی، اولین کسی است که این چنین پا به میدان مسابقه می‌گذارد. قطعا او نماد یک بانوی جسور ایرانی است که در هانگژو به همه نشان داد، معلولیت، زن بودن، مادر بودن و محجبه بودن، هیچ کدام سد راهی برای رسیدن به قله‌های افتخار نیست؛ فقط کافی است عزمت را جزم کنی تا همه مرزها را بشکنی.

به واقع مدال نقره ساره جوانمردی در تپانچه بادی ۱۰ متر، از هر طلایی با ارزش‌تر است و حتی برگزارکنندگان مسابقات هم، این موضوع را به خوبی درک کرده بودند، بطوریکه وقتی برای اهدای مدال ساره جوانمردی نزد او رفتند، نه تنها مدال را بر گردن مهمان ویژه هانگژو انداختند، بلکه در اقدامی بی‌سابقه، پرنده فی فی؛ عروسک نماد این بازی‌ها را نیز برای نوزاد او هدیه بردند و این چنین بود که همه مبهوت جایگاه ارزشمند یک مادر ایرانی شدند!


ماهشهری از این پس می توانند با قطار به تهران سفر کنند

پیشرفتی دیگر با آغاز سفر ریلی به ماهشهر

به سرانجام رسیدن مطالبات مردم و اقداماتی در راستای رفاه و آسایش آن‌ها از بهترین خبرهایی است که حال همه را خوب می‌کند. فرقی ندارد که آن خبرخوب شامل خود ما بشود یا نه اما همین که می‌شنویم، شماری از هموطنانمان قرار است از امتیاز جدیدی برخوردار شوند سر شوق می‌آییم خصوصا اگر حرف از یک پیشرفت دیگر در کشورمان هم باشد.

چند روز پیش، قطار تهران- ماهشهر برای نخستین بار راه اندازی شد تا مردم بندر ماهشهر و بندر امام خمینی پس از این، راحت‌تر از اتوبوس و کم هزینه‌تر از هواپیما بتوانند در این مسیر رفت و آمد کنند. به گفته محمدعلی مرادی سرپرست اداره‌کل راه‌آهن جنوب؛ «براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قرار است این قطار هفته‌ای یکبار از مبدا ماهشهر به تهران و بالعکس توسط یک رام حرکت داشته باشد. همچنین در صورتی که شاهد افزایش تقاضا برای تردد در این محور ریلی باشیم، امکان افزایش تعداد رام‌ها و تعداد صندلی‌ها برای سفر مسافران وجود دارد.»


تزریق واکسن آنفولانزا بطور رایگان برای سالمندان و معلولین مراکز نگهداری

هوای سالمندان را داریم

وقتی حرف از ارزش‌های انسانی و اخلاق مداری درمیان باشد، بی‌شک ایران در بالاترین رده‌ها قرار می‌گیرد که این نیز ثمره پیروی از آداب دینی و سیره اهل بیت است. یادتان می‌آید روزهایی که در اوج کرونا، بسیاری ازکشورها از سالمندان رو گردانده و آن‌ها را به حال خود رها می‌کردند؟ در همان روزها، ما نیز اوضاع به سامانی نداشتیم اما با تمام این احوال، کادر درمان و بیمارستان‌های کشورمان بدون تبعیض میان بیماران، دست از تلاش برای نجات جان سالمندان برنمی داشتند و حتی در آن شرایط نیز پایبند به اخلاق و انسانیت بودند، چراکه در آداب دینی ما نسبت به تکریم سالمندان بسیار توصیه شده و همه ما مقید به حفظ حرمت و کرامت سالمندان تحت هر شرایطی هستیم.

اما از این نگاه ارزشی برایتان گفتیم تا برسیم به خبری از سالمندان و واکسیناسیون رایگان آن‌ها در مراکز بهزیستی که قطعا خبرخوبی محسوب می‌شود. به گفته معاون بهزیستی تهران؛ «با توجه به میزان آسیب‌پذیری سالمندان و معلولان، واکسن آنفلوآنزا براساس پروتکل بهداشتی تعریف شده و مشروط به اجازه قیم، در مراکز بهزیستی به صورت رایگان تزریق می‌شود.» با توجه به این خبر و تدبیر ارزشمند مسئولان مربوطه، می‌توان امیدوار بود که سالمندان و معلولانی که در مراکز بهزیستی گذر عمر می‌کنند، زمستان آرام‌تری را پیش رو داشته باشند.

سرنخی برای ادای حق والدین

حقوقی که والدین بر گردن فرزندان دارند، شاید به آسانی قابل جبران نباشد؛ هرچندکه اکثر ما همواره درتلاشیم تا کاری برای رضای آن‌ها و ادای حقوق‌شان انجام دهیم؛ از محبت و خدمت گرفته تا دعا و خیرات که هرکدام به نوبه خود بسیار ارزشمندند اما امروز همزمان با روز چهارشنبه، می‌خواهیم سرنخی به شما بدهیم که یادگاری از رسول اکرم (ص) است و حتما شما را به سرمنزل مقصود می‌رساند. به گفته پیامبر (ص): «هرکس شب پنج شنبه، بین نماز مغرب و عشا، دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت یک بار حمد، آیة الکرسی، سوره‌های قلاقل (کافرون، توحید، فلق و ناس) را پنج بار بخواند و بعد از اتمام نماز، پانزده بار استغفار نماید و ثواب این نماز را به پدر و مادرش تقدیم کند، حق والدین را ادا کرده است.»

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *