خدمت رسانی به مردم زیر تیغ سانسور

خدمت رسانی به مردم زیر تیغ سانسور

مجموع اخبار خوب در خدمت رسانی به مردم چهارمحال و بختیاری و همچنین استقبال ویژه مردم از رئیس جمهور با بایکوت خبری دو طیف مواجه شد. یکی جریان معاند در خارج از کشور و دیگری جریان غربگرا در داخل کشور.

خدمت رسانی به مردم زیر تیغ سانسور

فارس پلاس؛ روایت روز – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

خدمت رسانی به مردم، زیر تیغ سانسور

در روزهای گذشته رئیس‌جمهور در نهمین مقصد از دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی، برای پیگیری طرح‌های سفر دور گذشته (دور اول سفر به شهرکرد) و همچنین دیدار با مردم، عشایر، نخبگان و مسئولان و فقهای شهرکرد، به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

رئیس جمهور در اولین بخش از برنامه‌های نهمین مقصد از دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی، طرح عظیم تامین آب شرب بهداشتی استان چهارمحال و بختیاری، شامل آبگیری سد غدیر باباحیدر و شبکه انتقال و توزیع آب این سد را افتتاح کرد.

9 طرح توسعه و تقویت شبکه توزیع برق نیز همزمان و به شکل ویدئوکنفرانس در مناطق مختلف استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شدند.

رئیس جمهور در جریان سفر به چهارمحال و بختیاری از حل کسری بودجه 480 هزار میلیاردی در دولت سیزدهم بدون استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول خبر داد.

رئیس جمهور شامگاه پنج‌شنبه در آخرین بخش از سفر استانی دولت مردمی به استان چهارمحال و بختیاری، در نشستی خبری در تشریح نتایج و دستاوردهای این سفر، به دغدغه‌مندی دولت نسبت به معیشت و سفره مردم با تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها نیز اشاره کرد و گفت: دولت در کنار تکمیل طرح‌ها و پروژ‌ه‌های عمرانی تلاش کرده است با اقداماتی نظیر کنترل نقدینگی رشد تورم را متوقف کند و آمار بانک مرکزی در این زمینه که کاهش رشد نقدینگی از 32 درصد به 26.5 درصد را نشان می‌دهد مؤید همین مسئله است.

وی در ادامه عدم کسری بودجه در دو سال گذشته را از دیگر اقدامات دولت در زمینه کنترل تورم دانست و گفت‌: در زمان آغاز به کار دولت ما با کسری بودجه 480 هزار میلیاردی مواجه بودیم که توانستیم با تولید، ایجاد درآمد برای کشور وکنترل منابع و مصارف و نه استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول کسری بودجه را جبران کنیم.

یکی از نکات قابل توجه در این سفر، استقبال گسترده و انبوه مردم چهارمحال و بختیاری از رئیس جمهور بود. اما مجموع این اخبار خوب در خدمت رسانی به مردم و همچنین استقبال ویژه مردم از رئیس جمهور با بایکوت خبری دو طیف مواجه شد. یکی جریان معاند در خارج از کشور و دیگری جریان غربگرا در داخل کشور.

یک سوال؛ اینکه جریان معاند، اخبار خوب را سانسور می کند، کاملا طبیعی و بدیهی است. سوال اینجاست که چرا جریان غربگرا با اخبار خوب و امیدوارکننده مشکل دارد؟!

تحریک احساسات با هدف عصبانی کردن جامعه

تاکنون به دفعات رخ داده است که رسانه های معاند، با آب و تاب به بازنشر اخبار رسانه های منتسب به جریان غربگرا در داخل پرداخته اند.

در جدیدترین نمونه، شبکه صهیونیستی اینترنشنال به بازنشر گزارش روزنامه شرق پرداخت. در این گزارش با عنوان «زندگی در آکواریوم؟» آمده است:« بیش از یک هفته از ماجرای موافقت مجلس با راه‌اندازی سامانه رصد و پایش مستمر سبک زندگی مردم می‌گذرد؛ سامانه‌ای که تمام تعاریف و تعارفات گذشته در راستای کنترل آزادی‌های اجتماعی‌ و حقوق شهروندی را کنار می‌زند. این‌بار به نظر می‌رسد زیر و بم زندگی مردم قرار است از طرف دولت کنترل شود. در یک کلام زیست و زندگی شهروندان در آکواریومی خلاصه خواهد شد که همواره تماشاگران بسیاری دارد.»

رسانه های جریان غربگرا از سویی مروج سبک زندگی غربی هستند و از سوی دیگر مدعی هستند که حاکمیت در پی سرک کشیدن به زندگی مردم است. این قبیل فضاسازی ها با هدف ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت صورت گرفته و هدف اصلی آن چیزی نیست جز عصبانی کردن جامعه نسبت به حاکمیت.

روندی که پیش از این نیز در مواردی از جمله «ضابطه مندسازی فضای مجازی» و همچنین «برخورد با هنجارشکنی و بی حجابی» عینا تکرار شده بود.

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *