خط ویژه| پروژه مشترک برای مظلوم نمایی از یک آشوبگر

خط ویژه| پروژه مشترک برای مظلوم نمایی از یک آشوبگر

گویا برخی رسانه های داخلی در مظلوم نمایی از آشوبگران و عوض کردن جای ظالم و مظلوم با رسانه هایی از جمله بی بی سی و صدای آمریکا و اینترنشنال مسابقه دارند.

خط ویژه| پروژه مشترک برای مظلوم نمایی از یک آشوبگر

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

پروژه مشترک برای مظلوم نمایی از یک آشوبگر

پیش از این بارها در این ستون به این مسئله اشاره کردیم که رسانه های معاند از جمله بی بی سی فارسی، صدای آمریکا، رادیو فردا، اینترنشنال، منوتو و…در پوشش دادن اخبار ایران یک نقطه ضعف بزرگ دارند و آن اینکه نمی توانند در داخل کشور به تهیه گزارش های میدانی علیه مردم ایران اقدام کنند.

از سوی دیگر مصاحبه افراد با این رسانه ها، پیگرد قانونی داشته و این نیز نقطه ضعف دیگر رسانه های معاند است. اما نکته اینجاست که برخی رسانه ها در داخل همزمان از بودجه بیت المال ارتزاق کرده و نقاط ضعف رسانه های معاند را نیز پوشش می دهند.

گویی این رسانه ها به عنوان یار داخلی بی بی سی و اینترنشنال و خبرنگاران این رسانه ها در نقش خبرنگاران نیابتی رسانه های معاند عمل می کنند.

در جدیدترین نمونه روزنامه هم میهن در مصاحبه با وکیل «توماج صالحی» از فعالین اغتشاشات سال گذشته، به مظلوم نمایی از وی پرداخته و این سوژه بلافاصله در رسانه های معاند ضریب داده شده است.

گویا برخی رسانه های داخلی در مظلوم نمایی از آشوبگران و عوض کردن جای ظالم و مظلوم با رسانه هایی از جمله بی بی سی و صدای آمریکا و اینترنشنال مسابقه دارند.

گفتنی است پیش از این رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفته بود: توماج صالحی متهم به افساد فی‌الارض از طریق نشر اکاذیب به صورت گسترده به نحوی که موجب خسارات عمده گردیده است، فعالیت تبلیغی علیه نظام، تشکیل و اداره دسته‌جات غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور، همکاری با دولت متخاصم علیه جمهوری اسلامی و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق فضای مجازی و تحریک و ترغیب افراد به اعمال خشونت آمیز است. بخشی از اتهامات توماج صالحی در دادگاه عمومی و بخشی دیگر در دادگاه انقلاب اصفهان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

بده بستان روزنامه شرق با اینترنشنال با کلیدواژه «انتخابات»

رسانه تروریستی اینترنشنال در مطلبی به نقل از روزنامه شرق نوشت:«روزنامه شرق در مطلبی تحت عنوان «ترغیب یا تهدید» با اشاره به سخنان اخیر محمدرضا باهنر نوشت: «جریان سیاسی اصولگرا مدتی است به دلیل نگرانی از مشارکت پایین مردم، تصمیم گرفته جریان اصلاح‌طلب را هم وارد بازی کند البته نه به‌عنوان رقیب که در ظاهر به‌عنوان بازارگرم‌کن انتخابات.»»

جریان غربگرا در داخل کشور، میانه خوبی با انتخابات و مردم سالاری ندارد. در سال ۸۸ اوج بی توجهی این طیف به مردم سالاری و انتخابات و بی احترامی به رأی و نظر مردم را شاهد بودیم. این طیف در آن سال جشن مشارکت ۸۵ درصدی را به آشوب و التهاب بدل کرده و شیرینی را به تلخی تبدیل کرد.

جریان غربگرا در سال ۹۲ با شعار چرخش همزمان چرخ کارخانه ها و سانتریفیوژها روی کار آمد اما به بهانه و ادعایی کذب تحت عنوان اختیارات محدود، باز هم به مردم سالاری و احترام به مردم سر باز زد.

این طیف در سال ۹۸ در انتخابات مجلس علیرغم تبلیغات سنگین و پرحجم، شکست خورد و سرلیست این طیف در تهران تنها ۷۰ هزار رأی کسب کرد. در انتخابات ریاست جمهور ۱۴۰۰ نیز کاندیدای این طیف در کل کشور حدود ۲ میلیون و چهارصد هزار رأی کرد. این جریان سیاسی در انتخابات شورای شهر ۱۴۰۰ نیز با نتیجه ۳۰ بر صفر در تهران شکست خورد.

جریان غربگرا با شعار تحریم انتخابات در پی سرپوش گذاشتن بر کارنامه ضعیف و همچنین سرپوش گذاشتن بر پایگاه اجتماعی بسیار ضعیف خود است.

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *