خورشید بی‌غروب (به جای گفت و شنود )

خورشید بی‌غروب (به جای گفت و شنود )

امروز در سالروز شهادت امام سجاد(ع) امام بزرگواری که همراه با عمه گرانقدرشان حضرت زینب کبری(س)، رسالت سنگین ابلاغ پیام عاشورا را به بهترین وجه ممکن به انجام رساندند، در بخش گفت و شنود، گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در این خصوص را تقدیم مخاطبان می‌کنیم.

خورشید بی‌غروب (به جای گفت و شنود )

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – کیهان نوشت: «محرم فقط دهه‌ عاشورا نیست؛ یک حادثه‌ عظیم در ایام محرم در تاریخ اتفاق افتاده که این حادثه تمام‌شدنی نیست. نه به معنای اینکه نظایر آن و ‌اشباه آن استمرار پیدا می‌کند -آن به جای خود محفوظ، که بحث دیگری است- اما خود این حادثه مثل خورشیدی است که غروب ندارد. (۲۸‌/ ۷‌/ ۱۳۹۵‌)

شما ببینید خون مطهر حسین‌بن‌علی (علیه‌السلام) در کربلا در غربت بر زمین ریخته شد، اما بزرگ‌ترین مسؤولیتی که برعهده‌ امام سجاد (علیه‌الصلاهًْ والسلام) و زینب کبری (سلام‌الله‌علیها) قرار گرفت، از همان لحظه‌ اول این بود که این پیام را روی دست بگیرند و به سرتاسر دنیای اسلام، آن را به شکل‌های گوناگون منتقل کنند.

این حرکت برای احیای دین حقیقی و دین حسین‌بن‌علی و آن هدفی که امام حسین(ع) برای آن شهید شد، یک امر ضروری و لازم بود. البته اجر الهی برای امام حسین محفوظ بود، می‌توانستند او را در بوته سکوت بگذارند، اما چرا امام سجاد (علیه‌السلام) تا آخر عمر- 30 سال بعد از او، امام سجاد زندگی کردند- در هر مناسبتی نام حسین، خون حسین و شهادت اباعبدالله را مطرح کردند، آن را به یاد مردم آوردند؟ این تلاش برای چه بود؟

بعضی خیال می‌کنند این کار برای انتقام گرفتن از بنی‌امیه بود، در حالی‌که بنی‌امیه بعدها از بین رفتند. امام رضا (علیه‌السلام) که بعد از آمدن بنی‌عباس است، چرا به ریّان‌بن‌شبیب دستور می‌دهد مصیبت‌نامه‌ اباعبدالله را در میان خودتان بخوانید؟

آن وقت که بنی‌امیه نبودند، تارومار شده بودند. این کار برای این است که راه حسین‌بن‌علی و خون او عَلَم و پرچم حرکت عظیم امت اسلام به سوی هدف‌های اسلامی است، این پرچم باید سرپا بماند، تا امروز هم بر سر پا مانده و تا امروز هم هدایت کرده است». (۱۶/۰۴/۱۳۸۳)

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *