دیدار نخبگان| اعتماد رهبر انقلاب به نخبه‌ها به ما قوت‌قلب می‌دهد

دیدار نخبگان| اعتماد رهبر انقلاب به نخبه‌ها به ما قوت‌قلب می‌دهد

شهرام سلیمانی یکی از سخنرانان دیدار نخبگان با رهبر انقلاب، گفت اعتماد رهبر به نخبه‌ها باعث قوت‌قلب آن‌هاست.

دیدار نخبگان| اعتماد رهبر انقلاب به نخبه‌ها به ما قوت‌قلب می‌دهد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، سه‌شنبه 25 مهر هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور میهمان رهبر انقلاب اسلامی بودند که 7 نفر از آنان به نمایندگی از دیگران سخنرانی کرده و دغدغه ها و موضوعات خود را با رهبر در میان گذاشتند.

با «شهرام سلیمانی»، یکی از سخنرانان این دیدار گفت‌وگویی کوتاه داشتیم. او دانش آموخته دکترای فیزیک، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و سرپرست مرکز تحقیقات فناوری کوانتومی این دانشگاه است. این نخبه کشورمان عضو 1 درصد محققین پر استناد انجمن شیمی آمریکا برای ۴ سال متوالی از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ و عضو هیئت تحریریه دو مجله بین‌المللی و داور بیش از ۳۰ عنوان مجله بین المللی است.

سلیمانی از حس و حال خود در محضر رهبر انقلاب اینگونه گفت:« روشن خواندن آینده کشور توسط رهبری مایه قوت قلبی برای من بود.» وی اضافه کرد: رهبر انقلاب آینده کشور را بسیار روشن دانستند و افزودند تجربه نشان می‌دهد که باید از فرصت‌های کنونی حداکثر استفاده را کرد وبا تکیه بر اراده و توان، زیرساخت‌های موجود در کشور را به سمت بهبودی پیش برد و باید این شیب صعودی که پیش روی ما هست را با قوت طی کنیم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و تحقیقات با اشاره به توجه رهبر انقلاب به توانایی نخبگان گفت: رهبر انقلاب با اشاره به موضوع یاس و بی‌اعتمادی به توانایی‌های نخبگان و سایر توانمندیهای ایران عزیز، این عوامل را موانع پیشرفت هر ملتی دانست.

وی در ادامه به مثالی از رهبر انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: رهبر انقلاب به سخنان یکی از نخست وزیران دوران طاغوت درباره ناتوانی ملت ایران در ساخت، پیشرفت و تکنولوژی اشاره کردند که آن شخص گفته بود شما حتی توانایی ساخت یک آفتابه گلی را ندارید و افزودند که همه عوامل آن موقع برای عدم پیشرفت و عقب ماندگی در زمان طاغوت جمع شده بودند. این مثال رهبر انقلاب یعنی امید و نداشتن یاس برای پیشرفت مهم است.

سلیمانی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: ایشان نسل کشی آشکار مردم بی دفاع فلسطین را شدیدا محکوم کردند و فرمودند که رژیم صهیونیستی در این زمینه باید محاکمه بشود.

این نخبه کشور مساله فلسطین را مهمترین مورد مطرح شده در این دیدار دانست و اضافه کرد: به نظر من بعد از مساله فلسطین و غزه که به صورت مفصل بیان شد یکی دیگر از بحث‌های مهمی که داشتند ایجاد حس امید در بین نخبگان بود.

وی گفت: رهبر انقلاب به بحث عدم ایجاد یاس و بی‌اعتمادی توجه خاصی داشتند و گفتند که این نباید مانع پیشرفت نخبگان برای رسیدن به قله باشد و به عنوان یک شخصیت علمی می گویم که سخنان رهبری به من قوت قلب خاصی داد.ایشان آینده کشور را روشن خواندند و اینکه فرمودند در مورد پیشرفت آینده کشور به ما اعتماد دارند برای بنده جای خوشحالی داشت.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *