رئیس قوه قضائیه برای ترخیص 2000 تن کاغذ دستور داد

رئیس قوه قضائیه برای ترخیص 2000 تن کاغذ دستور داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از صدور دستور ویژه رئیس قوه‌ قضائیه برای ترخیص ۲ هزارتن کاغذ دپو شده در گمرک شهید رجایی خبر داد و از آخرین خبرها درباره ساخت کارخانه مشترک کاغذ ایران و ونزوئلا گفت.

رئیس قوه قضائیه برای ترخیص 2000 تن کاغذ دستور داد

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – محمدمهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره سرنوشت ۲ هزار تن کاغذهای وارداتی دپو شده در گمرک شهید رجایی بعد از اعلام آغاز بررسی این پرونده ازسوی قوه‌قضائیه بیان کرد: درباره کاغذهای دپو شده در گمرک شهید رجایی به رئیس قوه‌قضائیه نامه نوشتم؛ ایشان نیز برای پیگیری سریع، به مراکز دادگستری دستور ویژه صادر کردند.

وی با اشاره به پیگیری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیگیری کاغذهای دپو شده در گمرک شهید رجایی ادامه داد: براساس گزارش معاون امور فرهنگی، مسئله ترخیص کاغذ در جریان است و حل خواهد شد؛ بخشی از پرونده‌های متوقف شده به حوزه تعزیرات و دادگاه‌ها مرتبط است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ساخت مشترک کارخانه در کشور ونزوئلا بیان کرد: گزارش نخستین گروه کارشناسی اعزامی جمهوری اسلامی ایران به این کشور درجلسه مشترک با دکتر مخبر، معاون اول رئیس جمهور، ارائه و بررسی شد. گروه دوم نیز به‌زودی برای انعقاد تفاهم‌نامه اعزام خواهد شد.

اسماعیلی درباره بررسی فصل فرهنگ لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان بررسی فصل فرهنگ لایحه برنامه هفتم توسعه در کمیسیون تلفیق حضور داشتم و اعلام می‌کنم هیچ تغییری در فصل فرهنگ، بدون هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه، به لایحه اضافه نشد. بنا به‌دستور رئیس جمهور در آغاز بررسی فصل فرهنگ لایحه در مجلس شورای اسلامی حاضر شدم. کمک کنیم تا احکام مد نظر که بخشی در لایحه دولت وجود دارد حفظ شود؛ بخشی نیز در تعامل با مجلس شورای اسلامی اضافه شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۵ مهرماه در گفت‌وگو با ایبنا درباره کاغذهای دپو شده در گمرک شهید رجایی گرفته بود؛ این کاغذها متعلق به بخش خصوصی است؛ برای ترخیص مشکلی داشت با رئیس محترم قوه قضائیه و بخش‌های دیگر در این باره صحبت کردم همکاری کردند و به‌زودی با رفع مشکل وارد کشور خواهند شد. حجم کاغذهای دپو شده حدود ۲هزار تن است.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *