روایت دیدار پهلوانان با رهبر انقلاب؛ هم مدال‌هایمان برایشان مهم بود هم مشکلاتمان

روایت دیدار پهلوانان با رهبر انقلاب؛ هم مدال‌هایمان برایشان مهم بود هم مشکلاتمان

وقتی که خبر دیدار با رهبر معظم انقلاب را دریافت کردم، نه تنها خستگی‌های مسابقات هانگژو از یادم رفت بلکه انگیزه‌ام برای درخشش در مسابقات جهانی مصر دوچندان شد و تا لحظه دیدار با مقام معظم رهبری، بی‌تاب بودم.

روایت دیدار پهلوانان با رهبر انقلاب؛ هم مدال‌هایمان برایشان مهم بود هم مشکلاتمان

خبرگزاری فارس؛ قم؛ مهدی حاجیلو: یکم آذرماه دیدار صمیمانه‌ رهبر انقلاب با مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو و جمع دیگری از قهرمانان، ورزشکاران، پیشکسوتان و فعالان عرصه‌های ورزشی برگزار شد.

حسین گلستانی ورزشکار پرافتخار قمی که کارنامه درخشانی در والیبال نشسته دارد نیز در این دیدار حضور داشت؛ در این راستا به گفت‌وگو با این بازیکن قمی تیم ملی کشورمان پرداختیم که متن آن به شرح زیر است:

*با سلام، لطفا خودتان را معرفی کنید.

سلام خدمت شما و مخاطبین عزیزی که این مصاحبه را در خبرگزاری فارس می‌خوانند؛ حسین گلستانی هستم که به لطف خدای متعال و عنایت حضرت معصومه(س) هیچگاه معلولیت را برای خود محدودیت ندانستم و با تلاش مستمر و شبانه‌روزی موفق به کسب مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰، مدال طلای بازی‌های پاراآسیایی اینچئون، جاکارتا و هانگژو شدم.

*وقتی به شما خبر دادند که قرار است با رهبر انقلاب دیدار کنید، چه حسی داشتید؟

بنده همراه با تیم ملی کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان در مصر حضور داشتم؛ وقتی مطلع شدم که فرصت دیدار با رهبری برایم محقق شده است، حس و حال عجیبی به من دست داد؛ هرچند که سال‌هاست در مناسبت‌های مختلف با سایر ورزشکاران به دیدار حضرت آقا می‌روم اما هر بار ذوق و شوق عجیبی دارم.

به نظرم دیدار با آقا مانند دیدار فرزند با پدر است، ایشان همواره حامی ورزشکاران بوده و هرسال نسبت به رسیدگی به وضعیت ورزشکاران به وزرای ورزش تأکید کرده‌اند.

همه ما وقتی هرسال به دیدار ایشان می‌رویم، انگیزه‌مان نسبت به قبل چندین برابر شده و می‌دانیم که رهبر عزیزمان نسبت به عملکرد ما آگاه هستند.

حدود دو هفته در مصر حضور داشتم و قبل از این مسابقات نیز همراه تیم ملی در هانگژو بودم، باوجود همه خستگی‌ها از ۲۴ ساعت قبل از حضور در حسینیه امام خمینی(ره)، بی‌تاب دیدار با ایشان بودم.

*از حال و هوای دیدار ورزشکاران با رهبری در حسینیه امام خمینی(ره) برایمان بگویید.

وقتی وارد حسینیه شدم، با دیدن دیگر ورزشکارانی که در این جمع حضور داشتند بر قوت قلبم افزوده شد و حس همبستگی با هموطنانم را بیش از پیش لمس می‌کردم.

چهره افرادی که برای نخستین‌بار در این حسینیه حضور داشتند، دیدنی و قابل توجه بود؛ لحظات انتظار ما برای دیدار با مقام معظم رهبری با کنار رفتن پرده آبی رنگ روبه‌رویمان و شنیدن بانگ سرود ملی جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید.

*رهبر انقلاب در دیدار ورزشکاران بر چه مسائلی تأکید داشتند؟

حضرت آقا نسبت به اتفاقات ورزش آگاهی بسیاری دارند و در این دیدار به نکات و اتفاقات مهم ورزش کشور در یک سال اخیر اشاره کردند؛ ایشان در فرمایشات خود تأکید کردند که اگر به ‌دنبال ایران قوی هستیم، باید ورزش قوی داشته باشیم.

در ادامه فرمایشاتشان نسبت به رسیدگی به مطالبات و مشکلات ورزشکاران به وزیر ورزش تأکید کردند، آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص مدال‌های ما ورزشکاران گفتند: «برای من خیلی مهم است که شما با مدال‌های رنگارنگ خود، ملت را شاد و سرافراز می‌کنید».

رهبر انقلاب درخصوص رسیدگی به معیشت ورزشکاران فرمودند: «نمی‌شود که از ورزشکاران، برای افتخارآفرینی در مسابقات جهانی توقع داشت اما با نیازهای آنان رفتار مناسبی نداشت بنابراین مسئولان به‌گونه‌ای عمل کنند که ورزشکاران در سطح قابل قبولی درباره زندگی خود اطمینان خاطر داشته باشند که مهم‌ترین آن‌ها مسکن و اشتغال است».

وقتی آقا نسبت به مشکلات و مطالبات ما ورزشکاران آگاه هستند این حس را داریم که ایشان فقط روی مسئله افتخارآفرینی ما تأکید ندارد بلکه مشکلات ما نیز برای ایشان مهم است.

رهبر معظم انقلاب نکته مهمی به ما ورزشکاران توصیه کردند که به نظرم ما باید به آن توجه بیشتری نسبت به قبل داشته باشیم، ایشان گفتند؛ «گفتار، رفتار و نوع زندگی چهره‌های ورزشی برای بسیاری از جوانان الگو است و می‌تواند بر آنان تأثیر سازنده‌ای بگذارد، اگرچه عکس آن‌هم ممکن است، بنابراین ورزشکاران باید در این زمینه کاملاً مراقبت کنند».

* همان‌طور که رهبر انقلاب بر مسئله الگو بودن ورزشکاران در جامعه اشاره کردند، نظرتان درخصوص سکوت برخی ورزشکاران در جنایت‌های اخیری که در غزه رخ داده است چیست؟

در اتفاقات سال گذشته متأسفانه برخی ورزشکاران بدون اطلاع و آگاهی فریب دشمنان را خورده و برخوردی را نشان دادند که درست نبود.

کسانی که به کشور خود پشت کرده و با دشمنان ما همراهی کردند، ادعا داشتند که صدای مظلومین و حامی حقوق بشر هستند؛ چطور امروز که شاهد به شهادت رسیدن حدود ۱۴ هزار مرد، زن و کودک مظلوم فلسطینی هستیم روزه سکوت گرفته و در فضای مجازی اظهارنظر نمی‌کنند؟

به نظرم همه‌کسانی که در جامعه به شهرت و مقبولیتی رسیده‌اند نسبت به رفتار و حرف‌هایشان در جامعه باید حساسیت جدی و بیشتری داشته باشند.

نسل جدید به‌ویژه دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها از ما ورزشکاران الگوبرداری می‌کنند اگر ما نتوانیم الگوی خوبی برای آن‌ها باشیم، بی‌شک جامعه و آینده این افراد دچار مشکلات فراوانی خواهد شد.

مدعیان اگر ادعای حمایت از مظلومین و حقوق بشر را دارند، حال باید نسبت به جنایت‌ها و نسل‌کشی‌های رژیم‌ صهیونیستی در غزه واکنش نشان داده و این اتفاقات را محکوم کنند.

* رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود نسبت به مافیا در ورزش واکنش نشان داده و از فساد اقتصادی در این حوزه سخن گفتند، به نظرتان در ورزش ایران مافیای ورزش به چه میزان دیده می‌شود؟

وقتی رهبر انقلاب و شخص اول یک کشور به موضوع مافیا در ورزش می‌پردازند، به این معناست که این مسائل در کشور وجود دارد و گزارش‌هایی به دست ایشان رسیده است، وجود مافیا در ورزش را نمی‌توان انکار کرد به‌ویژه در ورزش‌هایی که مبالغ سنگینی ردوبدل می‌شود، شاهد ایجاد باندهای مافیایی هستیم‌.

فسادهای اقتصادی نیز از دیگر مسائلی است که در برخی رشته‌های ورزشی دیده می‌شود، به نظرم متولیان ورزش در ایران نسبت به فرمایش حضرت آقا اهتمام بیشتری داشته و از ایجاد گلوگاه‌های فساد جلوگیری کنند.

هرچه مافیا و فسادهای اقتصادی در ورزش بیشتر شود، کمتر شاهد حضور افراد مستعد در کشور خواهیم بود، در برخی مناطق محروم استعدادهایی وجود دارند که مستحق حضور در سطح اول ورزش کشور هستند اما برخی از آنها به دلیل مشکلات مالی و نداشتن رانت نمی‌توانند استعداد خود را دنبال کنند.

امیدواریم با اهتمام بیشتر مسئولین در سطوح مختلف ورزشی، شاهد حضور ورزشکارانی از نقاط مختلف کشورمان باشیم.

پایان پیام/۷۸۰۳۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *