رژیم اشغالگر قدس اصول حقوق بین‌الملل را به چالش کشیده است

رژیم اشغالگر قدس اصول حقوق بین‌الملل را به چالش کشیده است

سفیر سابق ایران در عراق گفت: رژیم اشغالگر قدس با تهدید مردم مظلوم و بی‌گناه غزه، ساده‌ترین اصول حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل را به چالش کشیده است.

رژیم اشغالگر قدس اصول حقوق بین‌الملل را به چالش کشیده است

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – حسن دانایی‌فر سفیر سابق ایران در عراق در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اظهارات وزیر رژیم صهیونیستی در رابطه با تهدید استفاده از سلاح هسته‌ای علیه مردم بی‌گناه غزه اظهار کرد: مواضع وزیر میراث رژیم صهیونیستی، غیرمنطقی، خلاف حقوق بین‌الملل و ناشی از خوی وحشیانه رژیم صهیونیستی است. این موضوع نشان می‌دهد که رژیم اسرائیل طی ۷۵ سال گذشته از منطق زور در منطقه به ویژه در فلسطین و غزه استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه نگاه رژیم صهیونیستی به غزه نگاهی ظالمانه است، ادامه داد: رژیم اشغالگر قدس با تهدید مردم مظلوم و بی‌گناه غزه، ساده‌ترین اصول حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل را به چالش کشیده است.

سفیر سابق ایران در عراق عنوان کرد: رژیم کودک کش صهیونیستی بارها تهدید به استفاده از مواد شیمیایی در داخل تونل‌های مقاومت کرده که این تهدید هم از جنس تهدیدهای بمب هسته‌ای است. البته شاهد استفاده از بمب‌های فسفری نیز در غزه هستیم که همه این اقدامات نشانگر خوی وحشیگری و ستم پیشگی آنهاست.

دانایی‌فر با بیان اینکه این مواضع هشدار بسیار مهمی برای طرف‌های غربی است که بتوانند واقع‌بینانه یک شناخت دقیقی نسبت به ماهیت رژیم صهیونیستی پیدا کنند، تصریح کرد: در حال حاضر اگر رژیم اسرائیل چنین حماقتی را کند، فارغ از تأثیرات مخرب و زیست محیطی، قطعاً دنیا به این نتیجه خواهد رسید که چنین تفکری خطرناک‌تر از داعش تروریست است.

وی با اشاره به ضرورت ورود سازمان‌های بین‌المللی به این تهدید، گفت: سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد در برابر این گستاخی که تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است، سکوت خود را بشکنند و در برابر آن تصمیمات جدی اتخاذ کنند.

سفیر سابق ایران در عراق خاطرنشان کرد: عملکرد وضعیت سازمان ملل شبیه دوره جنگ جهانی اول و دوم شده و به نوعی در حال از دست دادن کاربری خود است.

وزیر رژیم کودک کش اخیراً در یک برنامه تلویزیونی مردم غزه را تهدید به حمله هسته‌ای کرده است.

«عمیخای الیاهو» مدعی شد «ارتش اسرائیل ضربات قدرتمندی به حماس می‌زند و استفاده از بمب اتم یکی از راه‌هاست» اما شورای امنیت و سازمان بین المللی انرژی اتمی چشمان‌شان را نسبت به این تهدیدات هسته‌ای بسته‌اند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در شبکه اجتماعی ایکس در خصوص تهدید وزیر رژیم صهیونیستی در استفاده از بمب اتم در غزه، نوشت: اظهارات وزیر رژیم اسرائیل به استفاده از بمب اتمی نشانگر شکست واقعی رژیم در برابر مقاومت است. شورای امنیت سازمان ملل و آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی باید برای خلع سلاح اتمی این رژیم وحشی و آپارتاید فوری و بدون وقفه اقدام کند. فردا دیر است. مسئولیت کامل این نسل‌کشی با کاخ سفید است.

همچنین حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان نیز در واکنش به تهدید، گفت: امروز حقانیت موضع ایران در خطرناک دانستن وجود رژیم صهیونیستی برای جامعه بشری و ضرورت مقابله با آن بر همگان اثبات شده است. سکوت سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایات این رژیم موجب بی‌اعتباری بیشتر این سازمان‌ها نزد ملت‌های جهان می‌شود.

رژیم صهیونیستی پس از عملیات طوفان الاقصی تاکنون معادل دو بمب اتمی را بر سر مردم غزه آوار کرده است، اما متحدانش طبق معمول چشم خود را بر این جنایت حقوق بشری بسته‌اند.

صهیونیست‌ها که برای مردم فلسطین قائل به رعایت موازین حقوق بشر نیستند با حمله به اماکن غیرنظامی مثل بیمارستان‌ها، مساجد و مدارس دست به نسل‌کشی فلسطینیان زده‌اند تا به خیال خود شکست در عملیات طوفان الاقصی را جبران کنند.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *