رژیم صهیونیستی چگونه در غزه ضربه فنی شد؟

رژیم صهیونیستی چگونه در غزه ضربه فنی شد؟

علیرضا حیدرنیا، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز گفت: عملیات «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین بر تمام راهبردهای ادعایی رژیم صهیونیستی برای بقای صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی خط بطلان کشید و هیمنه این رژیم درهم شکست.

رژیم صهیونیستی چگونه در غزه ضربه فنی شد؟

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – راهبرد معاصر نوشت: امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ورزشکاران و مدال‌آوران ایران فرمودند: رژیم صهیونیستی در حادثه‌ «طوفان‌الاقصی» ضربه فنی شد، یعنی حماس به عنوان گروهی مبارز، نه به عنوان دولت و کشور با امکانات زیاد توانست رژیم غاصب صهیونیستی را با همه امکاناتش ضربه فنی کند.

ایشان افزودند: رژیم صهیونیستی تا امروز نتوانستند از زیر بار فشار و ننگی که این شکست بر آن‌ها وارد کرده است، خارج شوند، برعکس قدرت‌نمایی می‌کنند، اما کجا؟ در بیمارستان ها و مدارس غزه، روی سر مردم بی‌پناه. این قدرت‌نمایی ارزشی ندارد. مانند این است ورزشکاری در میدان شکست بخورد، بعد برای تلافی آن شکست به طرفدارهای تیم مقابل حمله و به آن‌ها فحاشی کند و کتکشان بزند. یعنی انصافاً فضاحت‌بارتر از کاری که رژیم صهیونیستی کرده است، وجود ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: باخت سنگین رژیم صهیونیستی با بمباران‌ها جبران نخواهد شد و این‌ بمباران‌ها عمر رژیم غاصب را کوتاه‌تر خواهد کرد، این ظلم و بی‌رحمی بی‌پاسخ نخواهد ماند.

در عرصه میدانی، شروط صهیونیست ها اعم از تبادل همه اسیران، نابودی حماس، خروج مردم فلسطین از غزه و تسلیم شدن محقق نشده است. برخلاف آنچه صهیونیست‌ها انتظار داشتند، اکنون ارتش این رژیم در داخل غزه درگیر آتش خشم و انتقام مردم فلسطین شده است، ادوات نظامی، تجهیزات و نیروهایش کشته و نابود می شوند و هیچ دستاوردی نداشته است.

علیرضا حیدرنیا، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز با بیان اینکه رژیم جعلی و پوشالی صهیونیستی نامشروع است و سرزمین فلسطینیان را غصب کرده است، به خبرنگار «راهبرد معاصر» گفت: صهیونیست‌ها در این سرزمین خاصیت نیروی گریز از مرکز دارند، زیرا تعلق خاطری به آنجا ندارند و به دنبال بهانه به بازگشت به موطن اصلی خود هستند. حتی برخی صهیونیست‌ها تابعیت کشورهای مادری خود را گرفته اند و نامگذاری فرزندانشان بر مبنای نام‌های سرزمین مادری شان است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی برای نگه داشتن صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی چهار راهبرد ارائه کرد. در وهله نخست به صهیونیست ها القا کرد ناامنی در آن سوی مرز در کرانه باختری یا نوار غزه است که عملیات «طوفان الاقصی» به‌عنوان بزرگترین و منحصر به فردترین عملیات تاریخ مقاومت فلسطین خط بطلانی بر آن کشید و نشان داد ناامنی در داخل مرزهای اشغالی وجود دارد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز دومین راهبرد را تسلط و اشراف جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در حوزه های امنیتی و اطلاعاتی دانست و عنوان کرد: این راهبرد برگ برنده ای است که بر ادعاهای رژیم جعلی صهیونیستی مبنی بر قدرت اطلاعاتی موساد و نهادهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی خط بطلان کشید.

حیدرنیا راهبرد سوم را القای پشتیبانی آمریکا از امنیت و تمامیت ارضی رژیم صهیونیستی در تمام لحظات عنوان کرد و گفت: آمریکا پس از عملیات «طوفان الاقصی» و فروکش کردن غبار نبرد به کمک رژیم صهیونیستی آمد که این نوع حمایت بر راهبرد سوم نیز خط بطلان کشید.

وی راهبرد چهارم را ادعای در اختیار داشتن ارتش قوی با آموزش های سخت و پیچیده و تجهیزات خوب دانست و عنوان کرد: وقتی رزمندگان حماس وارد سرزمین های اشغالی شدند یک گلوله از سمت نظامیان صهیونیست به طرف آن‌ها شلیک نشد و شهید نداشتند، زیرا رژیم صهیونیستی به‌شدت غافلگیر شده بود.

فرمانده سپاه البرز درباره ضربه فنی شدن رژیم صهیونیستی در عملیات حماس تأکید کرد: چهار راهبرد ادعایی رژیم صهیونیستی برای بقای صهیونیست‌ها با عملیات «طوفان الاقصی» فروپاشید و هیمنه این رژیم درهم شکست. برای هر ارتشی بدترین موضوع این است شاخصه پیروزی نداشته باشد و اکنون رژیم صهیونیستی به‌دلیل اینکه چنین شاخصی ندارد، اگر کل غزه را اشغال کند باز هم شکست‌خورده است.

حیدرنیا با «جنگ اشباح» خواندن وضعیت این روزهای ارتش رژیم صهیونیستی گفت: از یک هزار و ۶۰۰ تانک مرکاوا و نفربر این رژیم تاکنون بیش از ۳۵۰ دستگاه منفجر شده است و این روند همچنان ادامه دارد. نیروهای مقاومت حماس به تجهیزات نظامی رژیم اشغالگر قدس از نزدیکترین فاصله حمله می‌کنند که در این فاصله قدرت دفاعی ماشین آلات جنگی هیچ کاربردی ندارد و منفجر می شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز تصریح کرد: هزینه جنگ برای رژیم صهیونیستی روزانه ۱.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود و روزانه ۴۰۰ میلیون دلار در حوزه توریسم خسارت می‌بینند. تمام مدارس و دانشگاه های رژیم صهیونیستی تعطیل هستند، صهیونیست‌ها مهمانسراها را تخلیه کرده‌اند و به پناهگاه ها رفته‌ و دچار استیصال شده اند.

وی تأکید کرد: رژیم صهیونیستی لحظه ای که جنگ را تمام کند، سراشیبی سقوطش آغاز می شود و فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، محقق می شود.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *