سازمان ملل: وخامت اوضاع در غزه بی‌سابقه است

سازمان ملل: وخامت اوضاع در غزه بی‌سابقه است

مدیر آژانس کاریابی و کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینی اعلام کرد: شدت وخامت اوضاع در غزه بی‌سابقه است.

سازمان ملل: وخامت اوضاع در غزه بی‌سابقه است

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فیلیپ لازارینی مدیر آژانس کاریابی و کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) که به تازگی از بازدید از نوار غزه بازگشته است، شدت وخامت اوضاع در این منطقه را بی‌سابقه خواند.

از سی‌ان‌ان، لازارینی در بیانیه‌ای اعلام کرد: از زمان آغاز جنگ در نوار غزه برای اولین بار به من اجازه ورود به نوار غزه داده شد و یکی از غم‌انگیزترین روز‌های کار بشردوستانه خود را تجربه کردم.

وی افزود: من با فلسطینی‌های آواره که در یکی از مدارس آنروا در رفح پناه گرفته‌اند ملاقات کردم. آن‌ها منطقه‌ای در نزدیکی گذرگاه رفح را به من نشان دادند که پیش‌تر توسط نیروی هوایی (رژیم) اسرائیل بمباران شده و بر اثر آن، یک نفر کشته و بیش از ۸۰ نفر مجروح شده بودند.

لازارینی با بیان اینکه بچه‌های فلسطینی به جای اینکه در مدرسه باشند و درس بخوانند، به دنبال یک جرعه آب و یک لقمه نان بودند، تاکید کرد: این موضوع قلب انسان را آزار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر خواسته اصلی مردم فلسطین برقراری آتش‌بس است، افزود: آن‌ها می‌خواهند این فاجعه پایان یابد.

لازارینی با بیان اینکه مایحتاج اولیه در نوار غزه به سرعت در حال اتمام است، خاطرنشان کرد: آنروا به آخرین راه نجات باقیمانده برای بقای ساکنان نوار غزه تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان ملل به ایستادگی در کنار ملت فلسطین به خصوص آوارگان فلسطینی در نوار غزه ادامه خواهد داد، تصریح کرد: مجددا و مصرانه خواستار برقراری آتش‌بس بشردوستانه در نوار غزه هستیم.

گفتنی است که نیرو‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *