سنگ اندازی روزنامه اصلاح‌طلب مقابل قانون «جوانی جمعیت»

سنگ اندازی روزنامه اصلاح‌طلب مقابل قانون «جوانی جمعیت»

به عقیده کارشناسان یکی از عواملی که باعث شده سقط جنین در غرب ترویج پیدا کند و عادی شود، بحث جنبش بی‌بند و باری و آزادی جنسی بود که در دهه 60 شکل گرفت.

سنگ اندازی روزنامه اصلاح‌طلب مقابل قانون «جوانی جمعیت»

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

سنگ اندازی رسانه غربگرا در مقابل قانون «جوانی جمعیت»

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «حریم نامشخص غربالگری» نوشت:« کی از علل مهم مخالفت با غربالگری‌ یا افزایش انجام این آزمایش در زنان باردار جلوگیری از سقط جنین است. چنانچه یکی از بخش‌های مهم قانون جوانی جمعیت نیز به آن پرداخته است. با‌این‌حال این موضوع یکی از مسائل مناقشه‌برانگیز در میان فعالان حقوق زنان است.»

این روزنامه غربگرا در ادامه نوشت:« در دی‌ماه سال گذشته که پیش‌نویس لایحه تعزیرات منتشر شد، مبحث سقط جنین محل بحث فعالان حقوق زنان شد. در پیش‌نویس لایحه تعزیرات علاوه بر تشدید مجازات سقط که پیش‌ از این هم در قانون وجود داشت، گفته شده بود که برای کسانی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به تبلیغ، آموزش، تشویق یا معرفی وسایل یا شیوه ارتکاب سقط جنین اقدام کنند، مجازات حبس در نظر گرفته شده است؛ پنج تا 15 سال.چنانچه چند وقت پیش، شیما قوشه، وکیل دادگستری در این زمینه به «شرق» گفته بود: «سال‌هاست فعالان حوزه زنان در این زمینه‌ها کار می‌کنند و تصویب این لایحه با این جرم‌انگاری جدید، فارغ از اینکه حق شهروندان مبنی بر آگاهی و دانستن را تضییع می‌کند، بخش زیادی از فعالان این حوزه را که به‌عنوان بخشی از فعالان جامعه مدنی در‌حال روشنگری هستند، در خطر تعقیب قضائی، کیفری و همچنین در معرض احکام و مجازات‌های سنگین قرار می‌دهد.»

جوانی جمعیت در ایران و مقابله با سقط‌جنین از جمله سرفصل‌های اصلی جریان معاند در عملیات روانی و هجمه رسانه‌ای است. برای نمونه چندی پیش سایت تروریستی «ایران اینترنشنال» در مطلبی نوشته بود: «آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل از قانون افزایش جمعیت حکومت ایران که سقط‌جنین، عقیم‌سازی داوطلبانه و دسترسی به وسایل پیشگیری از بارداری را محدود می‌کند، ابراز نگرانی کرد.»

سقط جنین عملی‌ست که نه تنها در اسلام بلکه در گذشته غرب نیز شدیدا نهی شده‌است.

به عقیده کارشناسان یکی از عواملی که باعث شده سقط جنین در غرب ترویج پیدا کند و عادی شود، بحث جنبش بی‌بند و باری و آزادی جنسی بود که در دهه 60 شکل گرفت. این جنبش عموما از افرادی تشکیل شده بود که، تمایلشان در زندگی این بود که، بتوانند روابط آزاد و لذت های آزاد جنسی داشته باشند، بدون اینکه تعهد ، مسئولیت و خویشتن داری در کار باشد. بتوانند هر چه قدر و با هر تعداد از افراد که دلشان می خواهد بدون اینکه محدود به قالب ازدواج باشد، روابط جنسی داشته باشند. به نوعی لذت جنسی را پیشینه زندگی شان قرار می‌دادند.

اینکه رسانه های معاند به عنوان بازوهای عملیات روانی دشمن، در مقابل قانون جوانی جمعیت در ایران سنگ اندازی کرده و از سقط جنین قبح زدایی می کنند، کاملا عادی و طبیعی است. اما سوال اینجاست که چرا برخی رسانه ها در داخل، در این پازل بازی کرده و دقیقا همسو با عملیات روانی دشمن عمل می کنند؟!

جاده صاف کنی برای هنجارشکنی و بی حجابی در ایران

رسانه تروریستی اینترنشنال در مطلبی نوشت:«روزنامه هم‌میهن در مطلبی درباره لایحه حجاب با عنوان «قانون‏‌گذاری یواشکی» نوشت:«تنها ۱۰ نماینده مجلس با رویکردی خاص طی یک هفته لایحه‌ای را به تصویب رساندند که قرار است ۸۵ میلیون ایرانی اعم از خیل مخالفین را تحت تاثیر خود قرار داده و بخش اعظمی از جامعه را در رابطه با موضوع لباس و حجاب زنان تبدیل به متهم کند.»

از اواخر تابستان سال گذشته تاکنون رسانه های غربگرا در داخل در حجمی وسیع به عادی سازی بی حجابی پرداخته و مدعی هستند که نباید با هنجارشکنان در مسئله حجاب برخورد شود.

این طیف بدون هیچ سند و مدرکی، طرفداران بی حجابی را اکثریت مردم ایران جا می زند. این در حالی است که قاطبه زنان و دختران کشورمان، مقید به حجاب و مخالف بی حجابی و هنجارشکنی هستند.

به عبارت دیگر، تاکید بر مسائلی از جمله مقابله با هنجارشکنی در مسئله حجاب و موارد مشابه دیگر، همگی بر پایه قانون و شرع است. علاوه‌بر این، مواردی از جمله مقابله جدی با بی‌حجابی، خواسته و مطالبه قاطبه مردم عزیز کشورمان- با گرایش‌های مختلف سیاسی و تیپ‌های مختلف- است.

همان مردمی که در مقاطعی همچون راهپیمایی تماشایی ۱۳ آبان و راهپیمایی حماسی ۲۲ بهمن و راهپیمایی روز قدس و اجتماعات تماشایی شب‌های قدر در ماه رمضان و نماز باشکوه عیدفطر و تشییع حماسی شهدا و… شانه‌به‌شانه در کنار هم ایستادند و وحدت و همدلی خود را به رخ دشمن و دنباله‌های داخلی آن کشیدند.

جریان غربگرا باید به این سؤال پاسخ دهد که چرا موضوعاتی از قبیل ولنگاری و هموار شدن مسیر کلاهبرداری در فضای مجازی و همچنین هنجارشکنی و بی‌حیایی در مسئله حجاب و آدمکشی و هتک حرمت زنان و ایجاد آشوب و اغتشاش، برای شما مهم‌تر از مسائل دیگر و از جمله اقتصاد و معیشت مردم است؟!

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *