سوت‌زنی|وقتی مدیرعاملی کارخانه پگاه شغل سخت حساب می‌شود!

سوت‌زنی|وقتی مدیرعاملی کارخانه پگاه شغل سخت حساب می‌شود!

مدیرعامل سابق کارخانه پگاه کرمان که با مدرک کارشناسی حسابداری استخدام شده و دوران خدمت خود را در جایگاه‌های کارمندی و مدیریتی طی کرده است، سابقه کاری خود را با عنوان مشاغل سخت به تامین اجتماعی اعلام کرده و علیرغم احراز تخلف با 20 سال سابقه بازنشسته شده است.

سوت‌زنی|وقتی مدیرعاملی کارخانه پگاه شغل سخت حساب می‌شود!

به گزارش خبرگزاری فارس، طبق قانون سختی کار مشاغلی که در آن عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و محیط کار غیر استاندارد است و تنشی بالاتر از حد نرمال(جسمی و روانی) به کارگر وارد شده و باعث ایجاد بیماری‌های شغلی می‌شود در دسته مشاغل سخت دسته‌بندی قرار می‌گیرد، در این مشاغل بازنشستگی پیش از موعود نیازمند به حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب سابقه اشتغال است.

براساس قانون فوق عوامل فنی برخی کارخانه‌ها دارای مشاغل سخت هستند اما لزوما کارمندان از جمله مدیران جزو مشاغل سخت حساب نشده و ‌نمی‌توانند از مزایای مربوطه استفاده کنند، اما براساس گزارشات مردمی در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس شاهد بازنشستگی مدیرعامل سابق کارخانه پگاه کرمان هستیم درحالی که این تخلف در اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان محرز شده بود.

دور زدن تامین اجتماعی برای بازنشستگی ۲۰ ساله

در همین راستا برای کسب اطلاعات بیشتر با یکی از گزارشگران ارتباط گرفتیم که وی ضمن اشاره به سوابق مدیرعامل مذکور اظهار کرد: مدیرعامل سابق کارخانه سال ۷۹ با مدرک لیسانس حسابداری به‌عنوان کارشناس حوزه مالی استخدام شده و با اخذ مدرک کارشناسی ارشد در جایگاه مدیریتی شرکت قرار گرفت، همچنین در دو سال پایانی خدمت خود یعنی از بهمن ۹۸ تا بهمن ۱۴۰۰ دارای سمت مدیرعاملی بود.

وی بر بازنشستگی متخلفانه مدیرعامل مورد اشاره تاکید کرد و افزود: علیرغم آن که رده کاری این مدیرعامل کاملا کارمندی و مدیریتی بوده است، سابقه‌ی وی از جانب شرکت به سازمان تامین اجتماعی با عنوان مشاغل سخت اعلام شده بود که به همین علت با ۲۰ سال سابقه بازنشست شد.

این گزارشگر تخلف مذکور را از جانب دستگاه‌های مربوطه محرز دانست و ادامه داد: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان ضمن اشاره به مغایرت عنوان شغلی در فرم عملکرد و کارگاه در اسفند ۱۴۰۲ طی نامه‌ای به اداره کل تامین اجتماعی استان، توقف عملیات اجرایی یعنی بازنشستگی فرد موردنظر را درخواست کرد.

وی به نارضایتی کارکنان از این تخلف اشاره کرد و گفت: تخلف آقای مدیرعامل موجب نارضایتی کارکنان شده و این مساله را از شرکت مطالبه کردند، اما هیچ اقدام موثری صورت نگرفته و هیچ نهادی به ما پاسخ نداد.

با توجه به آنچه مطرح شد، مدیرعامل سابق پگاه کرمان سوابق خود را با عنوان مشاغل سخت ثبت کرده و با ۲۰ سال خدمت در جایگاه مدیرعاملی بازنشسته شد، درحالی که این تخلف از جانب ارگان اجرایی مربوطه محرز بوده و لازم است با پیگیری دستگاه‌های نظارت در بازنشستگی وی تجدیدنظر شود.

گروه سوت‌زنی خبرگزاری فارس آماده دریافت گزارشات مردمی فساد در سامانه سوت‌زنی و یا از طریق شناسه تلگرامی Sootzani_Farsnews است.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *