شرکای رسانه‌ای نسل‌کشی در غزه

شرکای رسانه‌ای نسل‌کشی در غزه

بازی رسانه‌ای غرب در حمایت مطلق از جنایات رژیم اشغالگر قدس، در دو سطح قابل تحلیل است؛ یکی سانسور جنایات صهیونیست‌ها و دیگری، تحریف اقدامات مشروع و قانونی گروه‌های مقاومت در رسیدن به حقوق حقه و تاریخی خود.

فارس پلاس؛ حنیف غفاری در یادداشتی نوشت: اخیراً رهبر معظم و حکیم انقلاب اسلامی در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیرو‌های مسلح با اشاره به تلاش رژیم خبیث برای مظلوم‌نمایی و کمک رسانه‌ها استکباری جهان برای القای این موضوع در افکارعمومی جهانیان، فرمودند: «این مظلوم‌نمایی صددرصد خلاف واقع و دروغ است و هیچ‌کس نمی‌تواند از این هیولای دیوسیرت، چهره‌ای مظلوم بسازد.»

بازی رسانه‌ای غرب در حمایت مطلق از جنایات رژیم اشغالگر قدس، در دو سطح قابل تحلیل است:؛ یکی سانسور جنایات صهیونیست‌ها و دیگری، تحریف اقدامات مشروع و قانونی گروه‌های مقاومت در رسیدن به حقوق حقه و تاریخی خود. مواجهه دوگانه و آشکار رسانه‌های امریکایی و اروپایی با عملیات طوفان الاقصی و بمباران همه‌جانبه غزه، بیانگر همین حقیقت محض است. بمباران همه‌جانبه و وحشیانه مناطق مسکونی نوار غزه توسط جنگنده‌های صهیونیستی ادامه دارد. آخرین آمار، نشان دهنده شهادت نزدیک به ۱۶۰ کودک و بیش از ۱۵۰ زن فلسطینی در حملات اخیر است. اما به نظر می‌رسد این کودکان مظلوم و بی‌گناه، جایی در قاموس رسانه‌ای و سیاسی غرب ندارند. کودکان غزه نیز به مانندکودکان قانا و کرانه باختری و جنین، محکوم به مرگ هستند زیرا تنها گناه آن‌ها زیستن در مجاورت رژیمی اشغالگر و سفاک است! در اینجا نه از سکوت یک دقیقه‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد خبری هست نه از بیانیه‌های رنگارنگ و پی‌درپی پارلمان اروپا و دبیر کل سازمان ملل متحد!

سوسیال‌دموکرات‌ها و محافظه‌کاران اروپایی که در رقابت‌های انتخابات سراسری یا پارلمانی در ایراد سخنان منتقدانه نسبت به ساختار و شکل حکمرانی از یکدیگر سبقت می‌گیرند، اکنون هر دو در برابر جنایات مستمر صهیونیست‌ها در غزه سر تعظیم فرود آورده و از به خاک و خون کشیده شدن صد‌ها کودک و زن بی‌گناه، تحت عنوان دفاع مشروع یاد می‌کنند! این قاعده در خصوص دموکرات‌ها و جمهوریخواهان امریکا نیز صادق است.

این قاعده در خصوص کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد پررنگ‌تر است. کمیته‌ای که تبدیل به وکیل مدافع مطلق جنایات صهیونیست‌ها در غزه و کرانه باختری شده و در مقابل، هرگونه اقدامی از سوی گروه‌های مقاومت جهت دستیابی به حقوق حقه خود را مصداق زیاده‌خواهی تلقی می‌کند. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز عملاً به مانند اسلاف خود (بان کی‌مون، کوفی عنان، دکوئیار و پطرس غالی) با جنایات بی حد و حصر تل‌آویو مدارا می‌کنند تا مبادا موقعیت و جایگاه وی در نظام بین‌الملل به چالش کشیده شود.

از دید رسانه‌ها و سیاستمداران غربی و همچنین افرادی که در سازمان ملل متحد در مسند قدرت قرار گرفته‌اند، میان ساکنان غزه و ساکنان اراضی اشغالی از زمین تا آسمان فاصله وجود دارد! از دید برخی مقامات ارشد سازمان ملل متحد، خون کودکی که در خاک پاک غزه زمین ریخته می‌شود اساساً ارزشی ندارد. این تصویرسازی معکوس، قطعاً متعاقب ارتقای سطح آگاهی افکار عمومی دنیا نسبت به جنایات رژیم اشغالگر قدس در هم خواهد شکست.

بدیهی است که کودکان غزه که به دست رژیمی اشغالگر و تروریست گرفتار شده‌اند، این روز‌ها نیاز مبرمی به حمایت جهان اسلام و پیروان آخرین و کامل‌ترین دین آسمانی دارند. در شرایط و مجالی که نهاد‌های بین‌المللی و رسانه‌های غربی سعی در سانسور جنایت صورت گرفته در غزه و عبوری وقیحانه از کنار آن دارند، باید به صیانت از بازماندگان مظلوم این فاجعه پرداخت. مشارکت رسانه‌های غربی در جنایات گذشته، حال و آینده صهیونیست‌ها علیه کودکان بی‌پناه غزه نیازی به اثبات ندارد. قطعاً بهای این جنایت خودخواسته، برای مدعیان دموکراسی و حقوق بشر بسیار سنگین خواهد بود.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *