صهیونیست‌ها از جان غزه چه می خواهند؟!

صهیونیست‌ها از جان غزه چه می خواهند؟!

صهیونیست‌ها به واسطه تخریب زیرساخت های غیرنظامی نوار غزه سعی دارند این پیام را به ساکنان این منطقه برسانند که هیچ نشانه ای از امید و زندگی و آینده در نوار غزه وجود ندارد.

صهیونیست‌ها از جان غزه چه می خواهند؟!

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – الف نوشت: شمار شهدای حملات گسترده و مرگبار ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، از 12 هزار نفر عبور کرده است. بیش از 8 هزار نفر از شهدای حملات صهیونیست ها به نوار غزه را نیز زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. جدای از حملات زمینی ارتش رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه، این رژیم حملات توپخانه ای، هوایی و موشکی سنگینی را نیز به نوار غزه انجام می دهد. کما اینکه بر اساس برخی ارزیابی ها، رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از سه برابر قدرت بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، بر سر نوار غزه، بمب ریخته است.

آنچه از قاب دوربین رسانه های مختلف خبری در رابطه با حملات غیرانسانی صهیونیست ها به نوار غزه مخابره می شود، چیزی جز به جاگذاشتن ویرانی و نابودی در این منطقه نیست. با این حال، در روزهای گذشته، ارتش اسرائیل دو اقدام معنادار را در بحبوحه حمله به نوار غزه انجام داده است. اولا شاهد آن بوده ایم که رژیم صهیونیستی به نحو گسترده ای اقدام به تخریب آسفالت و معابر شهری در نوار غزه می کند و دوم اینکه، در جریان تجاوز اخیر نظامیان صهیونیست به بیمارستان شفای غزه، گزارش های مختلف حاکی از این مساله بوده اند که صهیونیست ها اقدام به تخریب تجهیزات بیمارستانی و امکانات این بیمارستان که بزرگترین بیمارستان شهر غزه است، کرده‌اند.

در این نقطه، این سوال پیش می آید که پیام های اقدامات صهیونیست ها در تخریب زیرساخت های شهری و امکانات درمانی نوار غزه چیست؟ در این زمینه می توان به چند پیام عمده و محوری اشاره کرد.

اولا، تحرکات اینچنینی اشغالگران صهیونیست، بار دیگر منطقِ غیرانسانی برخورد صهیونیست ها با ملت فلسطین را به نمایش می گذارد. توجه داشته باشیم که صهیونیست ها پس از حمله به بیمارستانِ شفای غزه، در یک اقدام تبلیغاتی، تصاویری از نظامیان خود در حالیکه کمک های پزشکی را به بیمارستان شفا اعطا می کردند، منتشر نمودند. این در حالی است که نظامیان صهیونیست، خود به نحوی گسترده امکانات درمانی این بیمارستان را نابود کرده اند و حتی بر اساس گزارش های مختلف، شمار قابل ملاحظه ای از بیماران بیمارستان مذکور را نیز با اجبار از این بیمارستان خارج کرده و مجبور به حرکت به سمت مناطق جنوبی نوار غزه کرده اند.

در واقع، اقدامات غیرانسانی صهیونیست ها در حمله به زیرساخت های غیرنظامی نوار غزه، بیش از هر زمان دیگری، ماهیت حقیقی اقدامات تبلیغاتی آن ها در بحبوحه جنگ غزه را افشا کرده و منطق غیرانسانی‌شان را پیش چشم افکار عمومی جهان قرار داده است.

دوم اینکه رژیم اشغالگر قدس با نابودسازی امکانات و زیرساخت های غیرنظامی نوار غزه، سعی دارد این منطقه را به منطقه ای ویرانه و غیرقابل سکونت برای مردم فلسطین تبدیل کند. البته که صهیونیست ها از همان بدو تاسیس رژیم جعلیشان نیز به نحو گسترده ای دستورکار مذکور را به اشکال مختلف علیه ملت فلسطین به کار بسته اند و سعی در اخراج فلسططینی ها از خانه و کاشانه خود داشته اند. توجه داشته باشیم که سیاست تحمیل رنج و محرومیت و نیاز به ملت فلسطین، از جمله تاکتیک های قدیمی صهیونیست ها در مواجهه با ملت فلسطین بوده است و اساسا رژیم اشغالگر قدس هیچگونه پیشرفت و بهبودی را در زندگی فلسطینی ها، در چهارچوب منافع خود ارزیابی نکرده و نمی کند.

تاکتیکی که صهیونیست ها از طریق آن سعی داشته اند زمینه را برای اخراج کلی ملت فلسطین از سرزمین آبا و اجدادیشان و تسهیل پروژه اشغالگری خود فراهم سازند.

و در نهایت سوم اینکه رژیم اشغالگر قدس با تخریب زیرساخت های غیرنظامی نوار غزه بر آن است تا دستورکار اصلی خود که از ابتدای جنگ غزه نیز آن را به نحوی جدی دنبال می کرده و در قالب آن سعی داشته مردم ساکن در مناطق شمالی نوار غزه را به بخش های جنوبی این منطقه کوچ دهد، عملیاتی سازد. اقدامی که خود می تواند بخشی از یک پازل گسترده تر در قالب اخراج ساکنان نوار غزه از این منطقه و هدایت آن ها به سمت منطقه سینای مصر یا دیگر مناطق باشد.

به بیان ساده تر، صهیونیست ها سعی دارند تا به ساکنان غزه این پیام را برساند که هیچ امکاناتی برای زندگی آن‌ها در منطقه مذکور وجود ندارد. در واقع، هیچ نشانه ای از امید و زندگی و اینده در نوار غزه وجود ندارد و بهتر است که آن ها هر چه سریعتر خانه و کاشانه خود را به سمت مقاصدی دیگر ترک کنند. دستورکاری که هدف نهایی آن، تحقق منافع رژیم اشغالگر قدس و کاستن از بارِ شکست سهمگینی است که صهیونیست ها در جریان عملیات طوفان الاقصی آن را متحمل شدند.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *