صهیونیست‌ها در مسیر نیستی

صهیونیست‌ها در مسیر نیستی

می‌توان با قاطعیت گفت که پذیرش آتش‌بس از سوی اشغالگران صهیونیست یعنی ورود به دالانی تاریک و سیاه و ظلمانی و حرکت سریع اسرائیل در مسیر نابودی کامل.

فارس پلاس؛ ​​​​​​​جعفر قنادباشی در یادداشتی نوشت: پس ازحدود شش هفته ازجنایات اسرائیل در غزه، کشورهای میانجی به‌ویژه قطر از توافق آتش‌بس میان حماس و رژیم‌صهیونیستی خبر داده‌اند. تن‌دادن صهیونیست‌ها به آتش‌بس همان برنامه‌ای است که طی حدود ۱۸سال گذشته از سوی اسرائیلی‌ها در جنایاتی که علیه غزه داشته‌اند به اجرا درآمده است. برهمین اساس بود که از ابتدای دور جدید جنایات صهیونیست‌ها نیز حماس و تمام تحلیلگران بین‌المللی معتقد بودند این بار هم رژیم‌صهیونیستی با وجود همه تبلیغات و تلاش‌های مذبوحانه‌ای که دارد، به نقطه زیر صفر که خفت‌بارترین نقطه است خواهد رسید و مجبور خواهد شد آتش‌بس را بپذیرد.

البته این‌بار اشغالگران صهیونیست در حالی آتش‌بس را می‌پذیرند و در واقع، پیشنهاددهنده و درخواست‌‌کننده آن هستند که بیش از هر زمان دیگری، آرزوهای خود را بر باد رفته می‌بینند. صهیونیست‌ها در دهه‌های گذشته تلاش زیادی برای پنهان کردن جنایات خود انجام داده بودند تا بتوانند ضمن کسب مشروعیت بین‌المللی، پروژه عادی‌سازی روابط با دیگر کشورها را پیش ببرند اما جنایات چند هفته اخیر تمام این تلاش‌ها را به هدر داد و این بار ورود رژیم‌صهیونیستی به آتش‌بس به معنی این است که افکار عمومی جهان بیش از همیشه به ماهیت واقعی صهیونیست‌ها پی برده است. پذیرش آتش‌بس در جنگ فعلی به معنی نابودی همه آن چیزی است که آنها برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند. پذیرش آتش‌بس در داخل سرزمین‌های اشغالی نیز زمینه‌ساز مشکلات بیشتری برای دولت نتانیاهو خواهد شد چرا که نتوانستند به هیچ یک ازوعده‌ها و اهدافی که اعلام کرده بودند دست یابند و این زمینه‌ساز انتقادهای بیشتر ازدولت خواهد شد. تحقق نیافتن این اهداف نه تنها به معنی سقوط دولت بنیامین نتانیاهو است بلکه به این معنی است که مجموعه حاکمیت جعلی صهیونیستی به انتهای راه رسیده است.

آنها در جنگ فعلی یک بار صحبت از نابودی کامل حماس کردند. بار دیگر وعده دادند تمام تونل‌های زیرزمینی شهر غزه را نابود خواهند کرد. یک‌بار دیگر مدعی شدند که تمام سران حماس را دستگیر خواهندکرد و یک‌بار نیز مدعی شدند تمام فلسطینی‌های ساکن غزه را از این منطقه اخراج خواهند کرد. تمام این ادعاها را باید در کنار وعده نتانیاهو برای آزادی تمام اسرای صهیونیست از دست حماس گذاشت و مشاهده کرد که نه تنها هیچ‌کدام از این اهداف و وعده‌های دولت رژیم‌صهیونیستی در جنگ فعلی محقق نشده‌، بلکه تمام تلاش‌های این رژیم برای کسب مشروعیت بین‌المللی از بین رفته است. در هفته‌های گذشته مشاهده کرده‌ایم که افکار عمومی جهان در تمام کشورها از جمله کشورهای غربی که دولت‌های آنها از حامیان پر و پا قرص اسرائیل هستند بارها انزجار خود را از جنایات صهیونیست‌ها اعلام کرده‌اند و اسرائیل را نامشروع‌ترین رژیم و بزرگ‌ترین تهدیدکننده صلح و امنیت در جهان می‌دانند. اقدامات اسرائیل در هفته‌های گذشته به لحاظ نظامی هیچ ارزشی نداشته است وحتی نتوانستند یک پیروزی نسبی برای حفظ بخشی از آبروی ارتش خود داشته باشند. آنها پس از شکستی که در عملیات طوفان‌الاقصی در ۱۵مهرماه خوردند تلاش داشتند با حملات همه‌جانبه و کسب پیروزی، برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی وشهرک‌نشینان، احساس امنیت ایجادکنند اما با وجود بیش از ۴۰روز جنایت نتوانسته‌اند به کوچک‌ترین موفقیتی دست پیدا کنند. برهمین اساس می‌توان گفت رژیم‌صهیونیستی همان‌طور که مردم فلسطین وجهان را در این مدت عزادار کرد و تلخ‌ترین حوادث را رقم زد، خودش هم تلخ‌ترین دوران را سپری می‌کند. می‌توان با قاطعیت گفت که پذیرش آتش‌بس از سوی اشغالگران صهیونیست یعنی ورود به دالانی تاریک و سیاه و ظلمانی و حرکت سریع اسرائیل در مسیر نابودی کامل.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *