عشایر با پنل‌های خورشیدی برق تولید می‌کنند

عشایر با پنل‌های خورشیدی برق تولید می‌کنند

دولت با حمایت از خانوارهای عشایر، آن‌ها را در تأمین برق مورد نیاز با صفحات خورشیدی کمک می‌کند. در این طرح از فناوری دانش‌بنیان و کاملا بومی استفاده می‌شود.

عشایر با پنل‌های خورشیدی برق تولید می‌کنند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، پنل خورشیدی، یکی از راه‌های مفیدی است که برق پاک در اختیار قرار می‌دهد. اهمیت این فناوری را نه فقط بخاطر نداشتن آلودگی بلکه بخاطر تولید برق ارزان در محل‌هایی که دسترسی به برق ندارند را می‌توان دید. این فناوری در طرحی که دولت آن را برای برق‌رسانی به خانوارهای عشایر اجرا می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و ساخته دانش‌بنیان‌های داخلی است.

به تازگی دولت در حال اجزرای طرحی است که قصد آن تسهیل استفاده از صفحات خورشیدی برای خانوارهای عشایر است. در طی اجرای این طرح، 30 هزار سامانه پنل خورشیدی در اختیار خانوارها قرار گرفته است و قرار است تا انتهای امسال، این تعداد 2 برابر شود. دولت در این طرح، 90 درصد هزینه‌های هر سامانه را پرداخت می‌کند.

نکته قابل توجه در خصوص این طرح این است که سامانه‌ها و تجهیزات مورد استفاده در آن کاملا بومی است و توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته و تولید می‌شوند.

گفتنی است، سامانه پنل خورشیدی سامانه‌ای است که انرژی خورشید را جذب می‌کند و آن را به انرژی الکتریسیته تبدیل می‌کند. این فناوری می‌تواند انرژی مورد نیاز عشایر در چادرهایشان را تأمین کند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *