فارس من| پاسخ مثبت وزیر علوم به دغدغه مادرانه دانشجویان

فارس من| پاسخ مثبت وزیر علوم به دغدغه مادرانه دانشجویان

یکی از دغدغه‌های اصلی مادران دانشجو نگهداری از فرزند خود در زمان حضور درکلاس‌های درس است، در صورت وجود یک مهدکودک در محیط دانشگاه، این مادران می‌توانند با آرامش بیشتری در کلاس‌های درس شرکت کنند.

فارس من| پاسخ مثبت وزیر علوم به دغدغه مادرانه دانشجویان

گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ـ باتوجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مسؤولان باید همراه دانشجویان شوند، در این مسیر همراه و امیدبخش دانشجویان باشند و این مسیر را برای دانشجویان متاهل و کسانی که در شرف ازدواج هستند، امیدبخش کنند. یکی از دغدغه‌های مادران دانشجو نگهداری فرزندشان است تا از تحصیل باز نمانند و بتوانند در کنار تربیت فزرند خویش به فکر ارتقای جایگاه علمی خود باشند.

برخی کاربران سامانه فارس من نیز با ثبت پویشی خواستار «فراهم شدن آموزش غیر‌حضوری برای دانشجویان مادر» شدند.

این کاربران در پویش خود آوردند:

«به نام خدا
در رسانه‌های خبری بحث امکان تحصیل مجازی مادران فرزندان زیر دو سال مطرح شد و گفته شد که به تمام دانشگاه‌ها ابلاغ شده ولی مسؤولین دانشگاه حرف از عدم رسیدن ابلاغیه می‌زنند.»

حسین غزالی سردبیر این پویش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس می‌گوید: با توجه به مسأله کاهش جمعیت و ضرورت وجود نسل جوان در جامعه اسلامی، مسؤولان باید همکاری کنند و امکان تحصیل برای مادران دانشجو فراهم شود.

وی می‌افزاید: اساتید با آموزش مجازی آشنا هستند و این امکان می‌تواند برای دانشجویان مادر فراهم شود.

زهرا همتی دانشجوی مادری است که می‌گوید: یکی از دغدغه‌های اصلی مادران دانشجو نگهداری از فرزند خود در زمان حضور درکلاس‌های درس است که در صورت وجود یک مهدکودک در محیط دانشگاه، این مادران می‌توانند با خیال آسوده‌تری در کلاس‌های درس شرکت کنند، اگر شرایطی در محیط دانشگاه فراهم شود که مهدکودک در خود دانشگاه‌ با پرستار و مربی‌هایی که صلاحیت دارند، باشد، مادران دانشجو و بانوانی که در دانشگاه مشغول به کار هستند، آرامش بیشتری دارند و می‌توانند در محیط کار و سرکلاس با خیال آسوده و فارغ از دغدغه کودکان خود در کلاس درس حضور می‌یابند.

این موضوع را از وزیر علوم جویا شدیم، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس می‌گوید:‌ مادران دانشجو در شرایط بارداری نیار دارند یک الی چند ترم مرخصی بدون احتساب دریافت کنند که جزو سنوات آن‌ها محاسبه نشود.

*در خواست وزیر از دانشگاه‌ها برای ایجاد کودکستان

وی می‌افزاید: اگر برای دانشگاه‌ها مقدور است،کودکستان‌هایی داشته باشند تا فرزندان خود را نگهداری کنند و در بحث انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری زمان بیشتری به آن‌ها داده شود و حمایت شوند.

به گزارش فارس، مادران دانشجو بیش از پدران، استرس و تنش را تجربه می‌کنند، این استرس برای فرزندشان نیزآسیب‌زا است، شاید با ایجاد مهدهای کودک در دانشگاه‌ها مادران دانشجو هم با آرامش بیشتری به تحصیل و مادرانگی بپردازند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *