فیلم جلسه بررسی گزارش وضعیت اینترنت در وزارت ارتباطات منتشر شد

فیلم جلسه بررسی گزارش وضعیت اینترنت در وزارت ارتباطات منتشر شد

وزارت ارتباطات طی جلسه‌ای با تنظیم‌کنندگان گزارش «وضعیت اینترنت ایران»، موارد مطرح‌شده در این گزارش را با حضور منتقدان به بحث کارشناسی گذاشت.

فیلم جلسه بررسی گزارش وضعیت اینترنت در وزارت ارتباطات منتشر شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، انجمن تجارت الکترونیک هفته گذشته گزارشی از وضعیت اینترنت ایران در مقایسه با کشورهای جهان منتشر کرد.در این گزارش ادعا شده بود اینترنت ایران در بین ۱۰۰ کشور با بیشترین تولید ناخالص ملی، پس از میانمار دومین اینترنت پر اختلال و پس از چین، دومین اینترنت محدود دنیاست. ادعای دیگر گزارش انجمن تجارت الکترونیک، این بود که اینترنت ایران جزو ۵ اینترنت کند جهان است و وضعیت‌اش در نقطه بحرانی قرار گرفته است.

در این گزارش که برای رئیس جمهور نیز ارسال شده بود، آمده بود: «پیرو دستور جنابعالی به شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات در راستای بررسی دلایل تخصصی کاهش کیفیت اینترنت در کشور، انجمن تجارت الکترونیک تهران پس از چند هفته بررسی کارشناسی، گزارش تحلیلی خود را به پیوست این نامه‌ تقدیم می‌کند.»

هفته گذشته، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران در حاشیه اختتامیه جشنواره فاوا درباره این گزارش گفت: «این گزارش را تورقی کردم و به سازمان رگولاتوری نیز گفتم آن را بررسی دقیق‌تری کنند. البته در همان نگاه سریعی که کردم برخی اطلاعات را محل بحث دیدم چرا که مراجع مختلفی برای سنجش‌هایی که دوستان انجام دادند وجود دارد اما به هر حال هر نظر و پیشنهادی که برای بهبود شبکه باشد استقبال می‌کنیم. نظرات و نگاه بخش خصوصی و اکوسیستم فناوری کشور برای ما مهم است.» زارع‌پور وعده داد جلسه بررسی این گزارش با حضور رسانه‌ها همراه خواهد بود: «به همکاران گفتم جلسه‌ای با تهیه کنندگان این گزارش داشته باشند و در این جلسه رسانه‌ها نیز حضور داشته باشند.»

بعد از گذشت یک هفته، امروز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص نتایج این جلسه صحبت کرد. زارع پور با اشاره به اینکه درباره گزارش اخیر انجمن تجارت الکترونیک تهران جلسه دو ساعت و نیم با تهیه کنندگان این گزارش داشتیم گفت: از هر نقد و پیشنهادی برای بهبود کیفیت شبکه استقبال می‌کنیم. وی افزود: در جلسه به آن‌ها اشکالات گزارش را گفتیم و آن‌ها نیز این ایرادات را قبول داشتند.

همچنین وزیر ارتباطات به ادامه دار بودن این جلسات اشاره و تاکید کرد: در این گزارش مواردی مثل عدم توسعه مناسب زیرساخت های ارتباطی کشور نیز به‌ درستی ذکر شده بود. قرار شد این کار ادامه یابد و بخش خصوصی بتواند گزارش‌های فصلی تهیه کند و ما داده‌ها را به آن‌ها بدهیم تا از این گزارش‌ها استفاده کنیم.

در جلسه ذکر شده، محمد جعفرپور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، رضا باقری اصل معاون امور دولت، مجلس و استان‌ها و محمد احسان خرامید رئیس مرکز روابط عمومی از وزارت ارتباطات و ژوبین علاقبند، مجید رضوی، محمد خلج قاسم‌آبادی، نیما قاضی، سعید محمدی، محمدمهدی شریعتمدار، احسان جهانی، مریم نجفی، پویا پیرحسینلو، نعیم فرهادیان عزیزی، آرش حاتمی، حمیدرضا احمدی از اعضای انجمن تجارت الکترونیک تهران حضور داشتند.

وزارت ارتباطات فیلم کامل این جلسه را با هدف اطلاع مردم نسبت به موارد مطرح‌شده در خصوص وضعیت اینترنت، منتشر کرده است:

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *