قطر: آتش‌بس بشردوستانه ۴ روزه در غزه قابل تمدید است

قطر: آتش‌بس بشردوستانه ۴ روزه در غزه قابل تمدید است

قطر به عنوان یکی از میانجی‌های اصلی که بر روند توافق آتش‌بس و تبادل اسرا در غزه نظارت دارد از رسیدن به یک توافق برای آتش‌بس بشردوستانه خبر داده و اعلام کرد که زمان شروع آن ظرف ۲۴ ساعت اعلام می‌گردد.

قطر: آتش‌بس بشردوستانه ۴ روزه در غزه قابل تمدید است

فارس‌پلاس؛ دیگر سانه‌ها – تسنیم نوشت: وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای درباره توافق آتش‌بس در غزه و معامله تبادل اسرا اعلام کرد که تلاش‌های میانجی‌گرانه قطر با مصر و ایالات متحده بین اسرائیل و جنبش حماس موفقیت‌آمیز بوده است.

در ادامه این بیانیه آمده است، این تلاش‌های میانجی‌گرانه منجر به دستیابی به یک توافق آتش‌بس بشردوستانه شد که زمان شروع آن ظرف 24 ساعت اعلام می‌گردد. این آتش‌بس بشردوستانه به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت و قابل تمدید است.

وزارت خارجه قطر در ادامه تأکید کرد: این توافق همچنین شامل تبادل 50 اسیر اسرائیلی با شماری از اسرای زن و کودک فلسطینی می‌شود. تعداد اسرایی که قرار است آزاد شوند در مراحل بعدی اجرای توافق افزایش خواهد یافت. همچنین طبق این آتش‌بس، کمک‌های امدادی بیشتر از جمله سوخت وارد غزه می‌شود.

بر اساس این بیانیه، دولت قطر بر ادامه تلاش‌های دیپلماتیک خود جهت کاهش تنش‌ها و توقف کشتارها و محافظت از غیرنظامیان تاکید می‌کند.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *