منابع آگاه: سازمان رزم مقاومت فلسطین با وجود بمباران بی‌وقفه مستحکم باقی مانده است

منابع آگاه: سازمان رزم مقاومت فلسطین با وجود بمباران بی‌وقفه مستحکم باقی مانده است

بیش از ۱۸ روز از عملیات طوفان الاقصی مقاومت فلسطین می‌گذرد و با وجود حملات بی‌وقفه رژیم صهیونیستی که بنا بر گزارش مقامات فلسطین ۵۰ درصد نواز غزه را به نابودی کشانده، این حملات کور نتوانسته حتی کمتر از نیم درصد از توان رزمی مقاومت را از بین ببرد.

منابع آگاه: سازمان رزم مقاومت فلسطین با وجود بمباران بی‌وقفه مستحکم باقی مانده است

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – یک منبع آگاه در جبهه مقاومت اسلامی به تسنیم گفت که حملات رژیم باوجود تخریب گسترده مناطق مسکونی نتوانسته حتی نیم درصد از توان سازمان رزم حماس را هدف قرار دهد.

یکی از مقامات ارشد حماس در اوایل درگیری‌های اخیر شمار رزمندگان مقاومت فلسطین در غزه را بیش از 40 هزار نفر اعلام کرده و گفته بود که در عملیات طوفان الاقصی حداکثر 2 هزار نفر از این رزمندگان شرکت داشتند.

در حالی که در روزهای اخیر مقامات صهیونیست مدعی ضربه به مقرهای حماس و برخی از فرماندهان آن شده اند اما این منبع آگاه با رد ادعای صهیونیست‌ها درباره ضربه به قوا و فرماندهان حماس به تسنیم گفت که شمار شهدای رزمی مقاومت تا اوایل این هفته کمتر از 200 شهید بوده است.

این منبع تصریح کرد که مقاومت اسلامی در وضعیت کامل مقابله با هرگونه تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به غزه است و از توانمندی لازم برای نابودی دشمن برخوردار است.

وی ادامه داد که تونل‌ها و تاسیسات مقاومت در این حملات صهیونیست‌ها آسیب ندیده و با در اختیار داشتن موشک‌های ضدزره و دیگر ادوات دفاع، آماده ادامه جنگ طولانی مدت هستند.

مقاومت اسلامی فلسطین پیش از این عنوان کرده بود که حملات کور صهیونیست ها تاکنون به کشته شدن بیش از 20 اسیر صهیونیست در اختیار مقاومت منجر شده است. این حجم از کشته‌های صهیونیست تأییدی است بر گزارش‌های پیشین که هدف اصلی صهیونیست‌ها از هر گونه عملیات هوایی و یا عملیات احتمالی زمینی کشتن صهیونیست‌های اسیر در اختیار مقاومت است تا در صورت پذیرش آتش‌بس قدرت چانه‌زنی مقاومت پایین بیاید.

پیش از این نیز مقامات جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) ضمن تاکید بر آمادگی رزم زمینی، اعلام کرده بودند که مقاومت اسلامی توان آن را دارد تا به صورت دراز مدت در صورت فرسایشی شدن جنگ و نرسیدن تجهیزات مورد نیاز به مقاومت و دفاع از مردم بی‌گناه غزه ادامه دهد.

علی‌رغم اظهارنظرهای مقامات نظامی و دولتی صهیونیست مبنی بر تصمیمشان برای آغاز حمله زمینی به غزه، تحولات صحنه نبرد چیز دیگری را نشان می‌دهد و مبیّن این موضوع است که سران رژیم هنوز به تصمیم قطعی برای این کار نرسیده‌اند و بدون شک این موضوع تا حد قابل‌توجهی به برآورد اسرائیلی‌ها از توان مقاومت در رزم زمینی بازمی‌گردد.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *