موشک علیه کودک‌کش‌ها

موشک علیه کودک‌کش‌ها

در پاسخ به جنایت دوشنبه شب صهیونیست‌ها مقاومت فلسطین در عملیات «ثأر الأحرار» بیش از 400 موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کرد.

موشک علیه کودک‌کش‌ها

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- وطن امروز نوشت: نیروهای مقاومت فلسطین در عملیات «ثأر الأحرار» بیش از 300 موشک به تلافی ترور فرماندهان جهاد اسلامی به سمت سرزمین‌های اشغالی فلسطین شلیک کردند. به دنبال حملات سه‌شنبه و چهارشنبه رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه، منابع خبری از آغاز حملات موشکی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست‌نشین در منطقه «غلاف غزه» خبر دادند. همچنین منابع خبری رژیم صهیونیستی از حملات موشکی مقاومت غزه به قلب اراضی اشغالی خبر دادند. نیروهای مقاومت جهاد اسلامی بیش از 300 موشک و راکت در ساعات اولیه مقابله با تجاوز هوایی اسرائیل به بخش‌هایی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کردند.

اما ماجرای درگیری‌های اخیر به هفته قبل بازمی‌گردد. خضر عدنان، یکی از اسرای فلسطینی و از رهبران جهاد اسلامی فلسطین بعد از 86 روز اعتصاب غذا در یک زندان اسرائیل به شهادت رسید. بعد از شهادت عدنان نیروهای مقاومت چند عملیات علیه صهیونیست‌ها انجام دادند. به دنبال آن نیروی هوایی اسرائیل ۲ روز قبل در یک عملیات ترور و جنایت آشکار به یکی از واحدهای مسکونی در غزه حمله کرد و 15 فلسطینی از جمله 3 نفر از فرماندهان جهاد اسلامی را به شهادت رساند.

طبق این گزارش، فرودگاه بن‌گوریون درتل‌آویو به دنبال حملات موشکی مقاومت فلسطین تعطیل شده است. برخی منابع نیز اعلام کردند ۳ فروند از موشک‌های شلیک‌شده بر فراز شهر تل‌آویو رهگیری شده‌اند. منابع خبری همچنین از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در مناطق مختلف تل‌آویو خبر دادند. در همین حال یک منبع در گفت‌وگو با شبکه المیادین اعلام کرد این حملات موشکی در پاسخ به حمله بامداد سه‌شنبه صهیونیست‌ها به نوار غزه انجام شده است. این منبع گفت که این حمله پاسخی به حملات صهیونیست‌ها به مناطق مختلف نوار غزه است. طبق گفته این منبع، این حملات موشکی را اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین انجام داده است. در پی حملات موشکی به شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور نوار غزه چند صهیونیست مجروح شدند. همزمان با این حملات گروه هکری «انانیموس سودان» هم از حمله سایبری به سامانه‌های گنبد آهنین خبر داد.

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز روز گذشته گزارش داد مقاومت فلسطین طی ساعات گذشته حدود 100 موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی پرتاب کرده است. در پی حملات موشکی مقاومت، ستاره داوود سرخ (سرویس اورژانس ‌بیمارستانی رژیم صهیونیستی) در قدس اشغالی آماده‌باش اعلام کرده است. همچنین شبکه اسکای نیوز در خبری فوری اعلام کرد مقاومت فلسطین چند راکت و موشک به سمت شهرک‌های صهیونیستی منطقه غلاف غزه پرتاب کرد. اسکای نیوز همچنین از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در این منطقه در پی این حملات موشکی خبر داده است. این حملات راکتی پس از آن آغاز شد که رژیم صهیونیستی طی 2 روز گذشته مناطق مختلف نوار غزه را هدف حملات خود قرار داد. منابع فلسطینی اعلام کردند حملات راکتی مقاومت فلسطین به «عسقلان» و «سدیروت» با ده‌ها راکت ادامه دارد و حتی به «تل‌آویو» رسیده ‌است. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد برخی مزارع کشاورزی اطراف تل‌آویو آتش‌ گرفته و صهیونیست‌ها درباره خسارات گسترده دیگر نگرانند. خبرنگار شبکه صهیونیستی «آی‌۲۴» نیز از شنیده شدن صدای انفجار بر فراز تل‌آویو و رهگیری راکت‌های شلیک‌شده از غزه خبر داد. بسیاری از وزرای کابینه «بنیامین نتانیاهو» نظیر وزیر ارتباطات، همانند سایر شهرک‌نشینان به پناهگاه‌ها فرار کرده‌اند.

* فرار دسته‌جمعی به سبک اشغالگران

رسانه‌های جهان در حال بازنشر تصاویری هستند که نشان می‌دهد ساکنان تل‌آویو و سایر شهرک‌نشینان اشغالی از خانه‌ها، ساحل دریا و مراکز شهرها به سوی پناهگاه‌ فرار می‌کنند. «داود شهاب»، از رهبران جنبش جهاد اسلامی در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره» تصریح کرد: این پاسخ ما به جنایت ترور فرماندهان جهادی و در چارچوب مقابله با تجاوزات اشغالگران است. هماهنگی مقاومت فلسطین در پاسخ به جنایات رژیم اشغالگر، پیامی به آنهاست که بدانند در پیش‌بینی اهداف شکست خورده‌اند. مسؤولیت تشدید تنش‌ها، تنها برعهده دولت اشغالگر و ارتش آن است.

* نتانیاهوی مدعی: آماده‌ایم!

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که روز گذشته جلسه‌ای امنیتی را با برخی وزرای کابینه خود برگزار کرد، خطاب به شهرداران شهرک‌های اشغالی مدعی شد: برای احتمال گسترش عملیات و انجام حملات قوی علیه غزه آماده هستیم! خبرنگار شبکه المیادین در این باره گزارش داد: راکت‌های جدیدی از نوار غزه به سوی صهیونیست‌ها شلیک شد و آژیرهای خطر در شهرک‌های «سدیروت»، «شاعر هنگیف» و «عسقلان» به صدا درآمد. شبکه الجزیره نیز گزارش داد آژیرهای خطر در «اسدود»، حومه آن، «نتیفوت» و در بیش از ۳۰ کیلومتری مرز با غزه به صدا درآمد. تمام مناطق صهیونیست‌نشین از جنوب تل‌آویو تا مرز غزه تحت حملات راکتی مقاومت قرار دارد. شبکه صهیونیستی کان بعد از سراسری شدن حملات علیه اشغالگران، درباره پس‌لرزه‌های سیاسی و رسانه‌ای این بحران اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود ۹ سفیر از کشورهای مختلف بزودی در یک زمان از پیش برنامه‌ریزی‌شده وارد تل‌آویو شوند؛ آنها قصد دارند به اسرائیل تحت تشدیدات امنیتی بیایند؛ این فرصتی برای نشان دادن زندگی زیر آتش است.

* انتقام جنگنده‌های اسرائیلی از کودکان فلسطین

همزمان با تداوم حملات راکتی جناح‌های مقاومت به سراسر سرزمین‌های اشغالی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملاتی را علیه مناطقی از نوار غزه انجام دادند. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد در پی حملات ۲ روز گذشته رژیم صهیونیستی به غزه جمعا ۲۰ نفر شهید و ۴۲ نفر مجروح شده‌اند. تصاویر بیمارستان‌های فلسطینی نشان می‌دهد بیشتر قربانیان این حملات جنایتکارانه کودکان هستند. شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد یک راکت به خانه‌ای در سدیروت اصابت کرده است. رسانه‌های عبری ساعتی بعد گزارش دادند بسیاری از راکت‌های مقاومت به ساختمان‌ها و اماکن شهری برخورد داشته‌ است. «حازم قاسم» سخنگوی حماس در مصاحبه با اسپوتنیک هشدار داد حماس به جنایت‌های اسرائیل در حق نوار غزه پاسخ خواهد داد و پاسخ یکپارچه خواهد بود. قاسم تصریح کرد: اشغالگر، جنایت گسترده‌ای را مرتکب شد که به زنجیره جنایت‌هایش در حق مردم فلسطین افزوده می‌شود. مناطق غیرنظامی را در نوار غزه هدف قرار داد که منجر به شهید شدن چندین نفر شد که بیشترشان از کودکان و زنان و غیرنظامیان و برخی فرماندهان مقاومت بودند. وی افزود: اشغالگر اسرائیل همچون سابق با بی‌توجهی به تمام میانجی‌گری‌هایی که برای آتش‌بس شده بود، عمل کرد. اسرائیل فلسطینی‌ها را در تمام مناطق حضورشان چه در کرانه باختری و نوار غزه و قدس و در داخل اراضی اشغالی هدف قرار می‌دهد. هفته گذشته اسیر خضر عدنان به شهادت رسید و سپس ۳ نفر از اعضای گردان‌های قسام در نابلس و طولکرم و یکی از جوانان فلسطینی در داخل خط سبز به شهادت رسیدند. قاسم عنوان داشت: جنایت‌های اسرائیل نشان می‌دهد این رژیم تصمیم تشدید تجاوزات علیه مردم فلسطین را دارد. ما از زمان به قدرت رسیدن دولت نتانیاهو با حضور شخصیت‌های تندرو هشدار داده بودیم آغازی برای تشدید تنش میدانی گسترده است و این چیزی است که در حال حاضر رخ می‌دهد.

سایت روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارانوت هم گزارش داد در پیام رژیم صهیونیستی به حماس تاکید شده در عملیات نظامی شامگاه گذشته ارتش این رژیم علیه نوار غزه موسوم به «پیکان محافظ» این جنبش هدف نبوده است. سایت روزنامه آحارانوت اعلام کرد در ادامه این پیام آمده است در این عملیات جنبش جهاد اسلامی هدف قرار داشته و حماس هدف نبوده و در تیررس قرار نداشته و اسرائیل آن را بخشی از دور فعلی حملات نمی‌داند. همچنین یک مقام سیاسی اسرائیل دیروز تایید کرد هدف عملیات ترور در نوار غزه، جهاد اسلامی بود، نه حماس. وی پس از جلسه ارزیابی که توسط بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برگزار شد، گفت: ما در تلاشیم حماس را خنثی کنیم و از تشدید تنش جلوگیری کنیم و برنامه‌های تهاجمی و بانک وسیعی از اهداف داریم که در صورت نیاز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این مقام اسرائیلی در ادامه گفت: پیام‌های محرمانه و علنی را از طریق میانجی‌ها به حماس انتقال دادیم اما تضمین عدم مشارکت حماس در این دوره غیرممکن است و نهاد امنیتی نیز برای آن آماده است. اتاق مشترک جناح‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به یاری و قدرت خداوند متعال، اتاق مشترک جناح‌های مقاومت فلسطین، اجرای عملیات «انتقام آزادگان» را که مشتمل بر حمله موشکی گسترده با صدها موشک به سایت‌ها، شهرک‌ها و اهداف دشمن بود، اعلام می‌کند. اتاق مشترک جناح‌های مقاومت فلسطین با اعلام این عملیات قهرمانانه مصادف با سالگرد نبرد جاودانه «سیف القدس» مؤید این مطلب است: مقاومت برای همه گزینه‌ها آماده است و اگر اشغالگر بر تجاوزات و استکبار خود پافشاری کند، روزهای سیاهی در انتظار آن است.

* شهادت 7 فلسطینی در حملات به غزه

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در آخرین به‌روز‌رسانی از شهدا و مجروحان حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه اعلام کرد از آغاز حملات دیروز جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه 7 فلسطینی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. بر این اساس شمار شهدای حملات ۲ روزه دشمن صهیونیستی به نوار غزه به 21 نفر رسیده که 5 نفر از شهدا کودک هستند. در این حملات تاکنون بیش از 64 نفر نیز زخمی شده‌اند. یکی از شهدا «لیان مدوخ» کودک 10 ساله فلسطینی است که در حمله جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی به شهر غزه به شهادت رسید.

تحولات عملیات ثأر الأحرار

– وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستور داد دایره اضطراری اطراف نوار غزه تا 80 کیلومتر افزایش یابد.

– سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل گزارش داد: بیش از 300 موشک از غزه به سمت اسرائیل شلیک شد.

– ارتش اسرائیل اعلام کرد در عرض ۲ ساعت 40 موشک به سمت سدیروت و مرز غزه، 20 موشک به سمت عسقلان و اشدود و 3 موشک به سمت تل‌آویو شلیک شده است.

– تصاویر هراس وزیر حمل‌و‌نقل دولت نتانیاهو و رفتن به پناهگاه اشدود در شبکه مجازی بازتاب بسیار زیادی داشته است.

– بن غفیر، وزیر امنیت داخلی اسرائیل در سخنانی فاشیستی گفت: حالا وقت ترور‌ها فرا رسیده است!

– بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، به دنبال شلیک «یک موشک سنگین» از نوار غزه، سامانه پدافندی «فلاخن داوود» برای نخستین بار عصر دیروز فعال شد.

– وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد در پی حملات ۲ روز گذشته رژیم صهیونیستی به غزه بیش از 20 نفر شهید و 65 تن زخمی شدند.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *