نسل‌کشی در غزه و بازی با کلمات غربی‌ها

نسل‌کشی در غزه و بازی با کلمات غربی‌ها

اتحادیه اروپا که از کشتار کودکان فلسطینی با عنوان ادعایی «دفاع مشروع صهیونیست‌ها» یاد می‌کند، کمترین دغدغه‌ای درباره ایجاد حاشیه‌ای امن برای زندگی ساکنان نوار غزه ندارد. واژه‌سازی‌ها و مصداق یابی های مقام‌های اروپایی با هدایت و مدیریت سران کاخ سفید و رژیم صهیونیستی انجام می‌شود.

فارس‌پلاس؛ حنیف غفاری در یادداشتی نوشت: سران اتحادیه اروپا تمام قد از نسل کشی و جنایت های رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه حمایت کرده اند. در عین حال، نگرانی های اتحادیه اروپا درباره خسارت هایی که در آینده ممکن است گریبانگیر تل آویو، واشنگتن و غرب شود، هر روز افزایش می یابد. ورود بی محابای صهیونیست ها به جنگ زمینی در غزه از سویی و اطلاعاتی که از شکاف جدی میان فرماندهان ارتش رژیم اشغالگر قدس به دستگاه های امنیتی غرب مخابره شده است، هزینه های بازی اروپا را در زمین تل آویو به شدت افزایش داده است.
در این میان، اروپاییان دست به واژه سازی می زنند تا به واسطه آن تا حدودی قدرت مدیریت صحنه را به سود منافع خود و صهیونیست ها پیدا کنند، اما جبهه مقاومت و اکثریت قریب به اتفاق افکار عمومی دنیا تسلیم گزاره های القایی و کاذب نمی شوند.

به تازگی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنان خود از کلید واژه ای با عنوان توقف بشردوستانه حملات رژیم صهیونیستی به غزه استفاده کرد. واقعیت این است، توقف بشردوستانه به معنای آتش بس واقعی نیست و نوعی تاکتیک در راستای آزادی اسیران صهیونیست، بازتعریف مناسبات مخدوش ارتش رژیم صهیونیستی، القای کاذب نوع دوستی اروپاییان و درنهایت، آماده سازی سریع صهیونیست ها برای حملات بیشتر (در آینده ای نزدیک) علیه نوار غزه است.
اصلی‌ترین دغدغه سیاستمدارانی مانند امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس و اولاف شولتز صدراعظم آلمان نابودی مطلق مقاومت در غزه و تبدیل منطقه به حیاط خلوت رژیم اشغالگر قدس است. اصرار پشت پرده اروپاییان بر ایده کوچ اجباری ساکنان غزه به نقاط دیگر در همین راستا ارزیابی و تحلیل می‌شود.

اتحادیه اروپا که از کشتار بیش از 3 هزار کودک فلسطینی با عنوان ادعایی «دفاع مشروع صهیونیست‌ها» یاد می‌کند، کمترین دغدغه‌ای درباره ایجاد حاشیه‌ای امن برای زندگی ساکنان نوار غزه نداشته است، ندارد و نخواهد داشت. واژه سازی‌ها و مصداق یابی‌های انحرافی افرادی همچون بورل و دیگر مقام‌های اروپایی نه تنها با هدایت و مدیریت سران کاخ سفید و رژیم صهیونیستی انجام می‌شود، بلکه ترویج آنها از سوی رسانه‌های غربی نیز کاملاً هدفمند شکل می‌گیرد.

حماس و دیگر اضلاع محور مقاومت نسبت به ماهیت واژه سازی‌ها و اهداف پشت پرده آن به خوبی آگاه هستند. خرید زمان برای احیای کالبد بحران زده رژیم اشغالگر قدس با عزم مقاومت در مواجهه تمام عیار برابر اشغالگران مواجه شده و قدرت مانور افرادی همچون بورل و دیگران را سلب کرده است. فراموش نکنیم بخش مهمی از بازی خونین مشترک آمریکا، رژیم اشغالگر قدس و اتحادیه اروپا در نوار غزه معطوف به خلق فرامتن‌ها و الگوهای تبلیغاتی و رسانه‌ای جدید حول میدان نبرد شکل می‌گیرد.

آنچه مانع تثبیت چارچوب های خطرناک غربی‌ها می‌شود، منظومه مقاومت و قدرت تحلیل بازی دشمن از سوی اضلاع و متعلقات آن است. قطعاً تل آویو و حامیان غربی‌اش در ابعاد فرامتنی جنگ غزه نیز همانند ابعاد عملیاتی و متنی آن بازنده‌ای تمام عیار خواهند بود.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *