نوربالا| خوشمزه‌ترین پرتقال عمرم در اسارت

نوربالا| خوشمزه‌ترین پرتقال عمرم در اسارت

«عباسعلی مؤمن» از آزادگان دوران دفاع مقدس می‌گوید: بعد از مدت‌ها که از اسارتمان در اردوگاه می‌گذشت، عراقی‌ها یک روز برایمان پرتقال آوردند. ما هم نوبت به نوبت پرتقال‌ها را چند ثانیه بو می‌کردیم.

نوربالا| خوشمزه‌ترین پرتقال عمرم در اسارت

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، «عباسعلی مؤمن» از آزادگان دوران دفاع مقدس است که در اسارت معروف به عباس نجار بود. آغاز اسارت وی در سال ۶۵ بود که بعد از چهار سال اسارت در ۵ شهریور ۱۳۶۹ آزاد شد و به ایران بازگشت. یکی از خاطرات وی در دوران اسارت مربوط به خوردن پرتقال در اسارت است که در ادامه می‌خوانیم:

بعد از مدت‌ها که از اسارتمان در اردوگاه عراقی‌ها می‌گذشت، یک روز پرتقال آوردند و اگر اشتباه نکنم به هر دو – سه نفر یک پرتقال ریزه میزه رسید. بوی عطر پرتقال فضای آسایشگاه را دگرگون کرده بود و هر سه نفر به نوبت پرتقال را چند ثانیه بو می‌کردیم.

بعد از یک سال دوری از میوه، این پرتقال خیلی جالب و جذاب بود. قدر نعمت‌های خدا را آنجا بود که پی بردیم. بعد از خوردن پرتقال، پوست آن را جمع کردم و داخل یک پارچه کوچک گره زدم و هر روز کمی خیس می‌کردم و به جای عطر همیشه داخل جیبم می‌گذاشتم و تا یک ماه بوی پرتقال به مشامم می‌خورد و کیف می‌کردم.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *