هدف تروریست‌ها از حمله به پلیس راهور چه‌ بود؟

هدف تروریست‌ها از حمله به پلیس راهور چه‌ بود؟

روز گذشته گروه‌های تروریستی در سیستان و بلوچستان پرده‌ای دیگر از توحش را به اجرا درآوردند و به یک گشت پلیس راهور در این استان تیراندازی کردند.

هدف تروریست‌ها از حمله به پلیس راهور چه‌ بود؟

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – قدس نوشت: در پی حمله به این واحد گشتی در محور خاش ـ تفتان، چهار مأمور پلیس راه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. پلیس راهور در ایران به‌طور عمومی مسلح نیست یا اینکه از سلاح‌های بسیار سبک مثل کلت استفاده می‌کند.

در این حادثه تروریستی استواریکم محمدرضا اسماعیلی، استواریکم رضا شیخی، استواریکم حسن وحیدی و ستوان یکم مهدی الله‌پور به فیض شهادت نائل آمدند.

آخرین حمله به پلیس راهور در سیستان و بلوچستان آذرماه ۱۴۰۱ رخ داد که طی آن دو پلیس راهور چابهار به شهادت رسیدند.

پس از این حمله تروریستی، تیم‌های تخصصی پلیس برای بررسی دقیق موضوع ‌در منطقه حضور پیدا کرده و تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند.

پلیس سیستان و بلوچستان نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این اقدام ناجوانمردانه حتماً بی‌پاسخ نخواهد ماند و درس پشیمان‌کننده‌ای به تروریست‌ها خواهیم داد.

مهدی شمس‌آبادی ‌دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان نیز‌ گفت دستور قضایی برای دستگیری عوامل این حادثه صادر شده است.

تا لحظه تنظیم این خبر(شب گذشته) گروه یا فردی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است. اگرچه برخی کانال‌های تلگرامی این حمله را به گروه‌های وابسته به عبدالحمید اسماعیلی‌زهی نسبت داده‌اند. اسماعیلی‌زهی که در جریان اغتشاشات اخیر از کشور گریخت توانسته بود خود را به مولوی عبدالحمید نزدیک کند و در برخی مواضع او تأثیرگذار باشد.

یک کارشناس امنیتی که خواست نامش فاش نشود، ضمن گفت‌وگو با قدس در این زمینه گفت: به‌طور کلی انجام چنین حملاتی در دستور کار فعالیت گروه‌های تروریستی قرار دارد. اما در چنین موقعیتی این حمله در هماهنگی کامل با فعالیت‌های صهیونیسم جهانی است؛ چراکه جریان سلطه در حال حاضر به‌دلیل هتک‌حرمت قرآن کریم در انفعال قرار دارد. گروه‌های تروریستی که همگی از آن‌طرف مرزها دستور می‌گیرند، با این حمله کور تلاش دارند توجه رسانه‌ها را از مسئله قرآن سوزی به سویی دیگر منحرف کنند. به عقیده این کارشناس، عاملان حمله به پلیس راهور باگروه‌های تکفیری هم مرتبط هستند و اگرچه ادبیات دینی دارند، اما در حقیقت وابسته به جریان قدرت جهانی‌اند.

وی با اشاره به حجم مهمات و تسلیحاتی که پلیس راهور همراه دارد، ادامه داد: به‌طور کلی پلیس راهور جزو کم‌دفاع‌ترین پلیس‌های حال حاضر سازمان انتظامی ماست. علت دیگر این حمله آن است که گروه‌های تروریستی پس از حمله ناموفق به کلانتری شماره ۱۶ زاهدان به‌دنبال گزارش کار مثبت برای اربابان خود هستند. به همین دلیل گشت‌های پلیس اینچنینی که در مظلوم‌ترین وضعیت ممکن مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند، مورد هدف و حمله قرار می‌گیرند.

در حمله به کلانتری۱۶ زاهدان چهار تروریست شرکت داشتند که همگی کشته شدند.

این کارشناس، افزایش اقدامات سختگیرانه علیه تروریست‌های مجری این عملیات را لازم دانست و تأکید کرد: یکی از شروط اصلی در سیاست منطقه‌ای مثبتی که دولت در پیش گرفته باید قطع پشتیبانی مالی و معنوی این گروه‌ها باشد. از طرفی عوامل این حمله که به‌زودی دستگیر خواهند شد باید خیلی سریع به سزای عملشان برسند تا به‌برکت خون شهدای مظلوم راهور، تروریسم در منطقه شرقی بیش از پیش تضعیف شود.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *