وقتی رسانه‌های غربی 26 ضربه چاقو به کودک فلسطینی می‌زنند! + عکس و فیلم

وقتی رسانه‌های غربی 26 ضربه چاقو به کودک فلسطینی می‌زنند! + عکس و فیلم

رسانه‌های غرب درحال وارونه نشان دادن واقعیت در جریان حملات وحشیانه رژیم صیهونیستی به مردم بی دفاع غزه هستند. این کذب گویی هماهنگ منجر به جنایتی هولناک در آمریکا شد.

وقتی رسانه‌های غربی 26 ضربه چاقو به کودک فلسطینی می‌زنند! + عکس و فیلم

فارس پلاس؛ روایت روز – روز گذشته خبری از قتل فجیع در ایلینوی آمریکا منتشر شد که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. به گزارش «آسوشیتدپرس و گاردین»، «جوزپ چابو»، مرد ۷۱ ساله آمریکایی با حمله به خانه یک زن فلسطینی ۳۲ ساله در شهر شیکاگو ایالت ایلینوی، وی و پسر شش ساله‌اش را هدف حمله با سلاح سرد قرار داد.

کودک شش ساله فلسطینی بر اثر جراحات ناشی از ۲۶ ضربه چاقو جان باخته و مادرش به دلیل جراحات به بیمارستان منتقل شد. مرگ کودک مذکور در بیمارستان اعلام شد. دفتر کلانتری همچنین، گفت که «چابو» در محل حادثه دستگیر شد و با وجود سکوتش درباره این جنایت، براساس شواهد موجود، او با اتهام‌های قتل درجه یک، تلاش برای قتل و جنایت نفرت‌محور مواجه است. پلیس اعلام کرد که دلیل حمله به این مادر و کودک، مسلمان بودن آن‌ها و تحولات اخیر فلسطین است.

کارآگاهان پرونده قتل کودک فلسطینی در ایلینوی به صراحت می‌گویند که اغوای رسانه‌ها باعث شده است تا این مرد دست به جنایت هولناک بزند. فردی که این قاتل را می‌شناخت میگوید: «این شخص سال‌ها در این کلبه چوبی زندگی می‌کرد و تا به‌حال آزار و اذیتی از او ندیدیم.»

در روز‌های اخیر، پلیس آمریکا به دلیل تشدید خشونت‌های ناشی از اسلام‌هراسی توسط رسانه‌ها در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند. به هرحال رسانه‌های غربی در حال نفرت پراکنی و اغوای افکار عمومی‌اند. این رسانه‌ها واقعیت‌ها را بایکوت می‌کنند و دست به جعل اخبار می‌زنند.

نمونه‌هایی که جعل و تحریف در رسانه‌های غربی

۱. بعد از حمله بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی غزه که منجر به شهادت صدها نفر شد، رژیم صهیونیستی انگشت اتهام را به سمت نیروهای مقاومت فلسطینی گرفت. این دروغ‌گویی بعد از جریحه‌دار شدن احساسات جهانی به این جنایت بود. اکانت دولتی رژیم صهیونیستی با انتشار ویدیویی ادعا می‌کند برخورد یکی از راکت‌های حماس باعث چنین اتفاقی شده است ولی جکسون هینکل (فعال سیاسی – رسانه ای آمریکایی) در پاسخ نوشته است در این ویدیو اتفاق حادثه راکتی درساعت ۱۸:۵۹ افتاده است ولی در صورتی که حمله به بیمارستان المعمدانی در ساعت ۱۹:۵۰ بوده است.

ضمن اینکه کارشناسان غربی به صراحت گفته‌اند که راکت‌های مقاومت فلسطین توانایی تخریب و کشتار تا این وسعت را ندارد. شبکه خبری NBC آمریکا: «فلسطینی‌ها سلاحی که بتواند چنین انفجار و تخریبی ایجاد کند در اختیار ندارند. اسرائیل سابقه دروغگویی و انداختن گناه بر گردن دیگران را دارد.»

۲. در اولین روز عملیات طوفان الاقصی خبر کذبی منتشر شد که بلافاصله در رسانه‌های جهان بازتاب داشت، خبر این بود: «سربریدن نوزادان توسط نیروهای حماس!»

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا، خبر کذب سر بریدن کودکان توسط حماس را در بخش خبری زنده خود منتشر کرد.


اولین کسی که این خبر کذب را منتشر کرد این خبرنگار صهیونیستی بود

سارا سیدنر خبرنگار و مجری سی ان ان پس از برملا شدن این دروغ بزرگ و ساختگی در حساب کاربری خود در شبکه ایکس (توییتر سابق) نوشت: روز گذشته دفتر نخست وزیر اسرائیل در برنامه زنده سی‌ان‌ان سر بریدن نوزادان و کودکان توسط حماس را تایید کرد. امروز دولت اسرائیل می گوید نمی‌تواند سر بریدن نوزادان را تایید کند. باید بیشتر مراقب اظهاراتم می بودم و عذرخواهی می کنم.

دروغی که به راحتی گفته شد و رسانه‌ها آن را پخش کردند ولی تکذیبیه آن بسیار کمتر از حجم انتشار آن منتشر شد! نحوه تکذیب کردن این خبر توسط رسانه‌ای همانند لس آنجلس تایمز را مشاهده می‌کنید! خبری که ۳۰ میلیون بار فقط در توییتر دیده شده، به صورت حاشیه و با فونت کوچک تکذیب می‌شود که مبادا آتش نفرت‌پراکنی این رسانه‌ها فروکش کند!

برخی از خبرگزاری‌های غربی دروغ سربریدن نوزادان توسط حماس را تکذیب نکردند و فقط سکوت کردند و حتی برخی رسانه‌های غربی فراتر از آن، به این دروغ پافشاری دارند. همانند گزارشگر فاکس نیوز که تبلیغات دروغین «سربریدن نوزادان» را در حالی تکرار می‌کند که بارها توسط رسانه‌ها و ارتش رژیم اسرائیل تکذیب شده است!

گزارشگر سوال می‌کند: «در مورد بچه های سربریده اسرائیلی چیزی شنیدی؟» مرد در جواب می گوید: «حرف مفت نزن، اگر حقیقت دارد عکس آن را نشان بده دروغگوی… [الفاظ رکیک]»

لازم به ذکر است که هزاران نفر از مردم لندن در روزهای اخیر به خاطر نفرت‌پراکنی و جعل واقعیت‌ها توسط رسانه‌های غربی در مقابل ساختمان بی‌بی‌سی تجمع کردند و شعارهایی علیه این رسانه لندنی سر دادند.

۳​. روزنامه تایمز برای مظلوم‌نمایی از رژیم‌صهیونیستی تصاویری از کودکان فلسطینی منتشر کرده است که با تکنیک ترکیب عکس و تیتر به مخاطب مظلومیت کودکان اسرائیلی القا می‌شود. تایمز با تیتر بزرگی زده است: «اسرائیل نوزادان مثله شده را نشان می دهد» اما تصویری از کودکان فلسطینی را با توضیحی با فونت بسیار کوچک کار کرده که آن‌ها در حملات هوایی اسرائیل به غزه زخمی شده‌اند!


فونت ذره‌بینی از اینکه این تصویر از کودکان غزه است نه کودکان اسرائیلی!

۴. شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در روزهای ابتدایی عملیات طوفان الاقصی، با ناشی‌گری دست به جعل خبر زده و مدعی شده است اسناد سری به دست آنها رسیده است که حماس به مدرسه‌های ابتدایی در شهرک‌های رژیم صهیونیستی حمله می‌کند. این شبکه آمریکایی ادعا می‌کند: «حماس به نیروهای خود دستور داده گروگان‌ها را بگیرند و به غزه منتقل کنند، و تا حد امکان مردم را بکشند!»

این درحالی است که ارتش رژیم صهیونیستی رسما گفته است مدرکی درباره ادعای کشتار کودکان اسرائیلی پیدا نکرده است. در مورد برخورد با اسرای صهیونیستی ویدیویی منتشر شده است که نشان می‌دهد نیروهای مقاومت با اسرا رفتار مطلوبی دارند.

تصویری از اسیر زن اسرائیلی که به شدت زخمی شده بود با عمل جراحی توسط نیروهای فلسطینی مداوا شد

۵. خبری که در روز عملیات گروه‌های مقاومت منتشر شد خبری بود که میلیون‌ها بازدید گرفت. رسانه‌های غربی و عبری مدعی بودند زن آلمانی که توسط گروه‌های مقاومت از اراضی اشغالی اسیر شده بود، کشته شده است.

ولی مادر این زن آلمانی به در ویدیوی می‌گوید که دخترم زنده است و رسانه‌ها به اشتباه گفته‌اند که او مرده است!

به هرحال رسانه‌های غربی شریک جرم در قتل کودک فلسطینی در ایلینوی و شریک جرم در فاجعه کشتار زنان و کودکان فلسطینی‌اند. این رسانه‌ای با روایت اول غلط ، جعل اخبار ، نفرت‌پراکنی و بایکوت حقایق آتش موشک‌های رژیم صهیونیستی را گرم نگه می‌دارند تا حجم این فاجعه انسانی را در غزه افزایش دهند.

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *