ولید جنبلاط: سخنان سید حسن نصرالله کاملاً دقیق و واقع‌بینانه بود

ولید جنبلاط: سخنان سید حسن نصرالله کاملاً دقیق و واقع‌بینانه بود

سیاستمدار برجسته لبنانی با اشاره به اینکه سخنرانی دبیرکل حزب‌الله واقع‌بینانه بود و کاملاً دقیق شرایط را توضیح داد تأکید کرد غرب و آمریکا مسؤول جنایات اسرائیل در غزه هستند.

ولید جنبلاط: سخنان سید حسن نصرالله کاملاً دقیق و واقع‌بینانه بود

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – تسنیم نوشت: «ولید جنبلاط» رئیس سابق حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان طی سخنانی درباره سخنرانیِ روز گذشته «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله اعلام کرد که سخنرانی سید حسن نصرالله کاملاً متوازن و واقع‌بینانه بود.

جنبلاط در گفت‌وگو با شبکه او تی‌وی اظهار کرد: سخنان سید حسن نصرالله در توصیف وضعیت غم‌انگیز مردم فلسطین از 75 سال گذشته و اشغالگری رژیم اسرائیل در فلسطین و شرایط غزه و قتل‌عام غیرنظامیان توسط این رژیم، کاملاً واقع‌بینانه و دقیق بود.

وی افزود: سید نصرالله به‌خوبی توضیح داد که تصمیم برای آغاز عملیات طوفان الاقصی در 7 اکتبر یک تصمیم فلسطینی بود که توسط مقاومت فلسطین گرفته شد و مقاومت فلسطین قبل از هر چیزی بخشی از ملت فلسطین است. همچنین دبیرکل حزب‌الله، آمریکا را مسئول جنایات اسرائیل در غزه دانست و من هم همین نظر را دارم و غرب و آمریکا را مسئول می‌دانم.

جنبلاط درباره مواضع آمریکایی‌ها که بعد از سخنرانی سید حسن نصرالله گفتند نمی‌خواهند درگیری‌ها گسترش پیدا کند و به لبنان کشیده شود گفت: آمریکایی‌ها اگر راست می‌گویند بیایند و در غزه اعلام آتش‌بس کنند و محاصره این منطقه را بردارند و گذرگاه رفح را برای امدادرسانی به مردم غزه باز کنند.

این سیاستمدار لبنانی در پایان تأکید کرد: حماس به‌نمایندگی از اعراب می‌جنگد و یک جنبش فلسطینی است. همه احتمالات وجود دارد و ما نمی‌دانیم اهداف و مقاصد متجاوزانه اسرائیل چیست.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *