پاریس چگونه اعتراضات مردمی را سرکوب می کند؟+ فیلم

پاریس چگونه اعتراضات مردمی را سرکوب می کند؟+ فیلم

پس از آنکه پلیس فرانسه یک جوان را صرفا به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به طور علنی با شلیک گلوله به قتل رساند، اعتراضات گسترده در سرتاسر این کشور شکل گرفت وحکومت فرانسه برای سرکوب معترضان، از انواع اقدامات خشونت‌آمیز استفاده کرد.

پاریس چگونه اعتراضات مردمی را سرکوب می کند؟+ فیلم

فارس پلاس؛ روایت روز – پس از آنکه پلیس فرانسه یک جوان را صرفا به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به طور علنی با شلیک گلوله به قتل رساند، اعتراضاتی گسترده و فراگیر در سرتاسر این کشور شکل گرفت. این اعتراضات، در ادامه اعتراضات چندین ماهه فرانسه به وجود آمد. حکومت فرانسه، برای سرکوب معترضان و عدم پاسخگویی نسبت به جنایات انجام شده، اقدامات متعددی انجام داده است.

بیش از ۱۳۰۰ دستگیر شده تنها در ۴ شب

به گزارش شبکه کانادایی CBC، در جریان اعتراضات فرانسه، بیش از ۱۳۰۰ نفر تنها در ۴ شب دستگیر شده اند. نکته جالب این است که، کانادا و رسانه‌های آن، همواره بر آزادی اعتراضات مردمی تاکید دارند. اما این شبکه کانادایی، اعتراضات مردم فرانسه را با نام شورش یاد کرده است.


گزارش شبکه CBC کانادا از تعداد دستگیر شدگان در اعتراضات فرانسه تنها در ۴ شب

حذف یارانه خانواده‌های معترض

به گزارش رادیو فردا، رسانه وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد داده است که کمک‌های دولت یا همان یارانه خانواده‌هایی که جوانان آن‌ها در اعتراضات حضور دارند را، حذف کنند.


گزارش رادیو فردا از پیشنهاد مکرون برای حذف یارانه خانواده‌های معترض

۴۵ هزار مامور امنیتی، برای سرکوب معترضان

به گزارش رویترز، حکومت فرانسه برای سرکوب معترضان، ۴۵۰۰۰ مامور امنیتی را در خیابان‌ها مستقر کرده است. بازهم نکته جالب این است که حتی رویترز که ماه‌هاست خود را حامی آزادی اعتراضات نشان می‌دهد؛ از اعتراضات فرانسه با عنوان شورش یاد کرده است.


گزارش رویترز از استقرار ۴۵۰۰۰ مامور امنیتی برای سرکوب معترضان

حکومت نظامی در فرانسه

حکومت پاریس در ادامه سرکوب معترضان، در ۲۰ شهر، «منع آمدوشد» یا به تعبیری دیگر، «حکومت نظامی» اعمال کرد.


اعمال منع آمدوشد(حکومت نظامی) در فرانسه

استفاده از پهپاد برای سرکوب معترضان

به گزارش «اسپکتیتور ایندکس»، به پلیس فرانسه مجوز داده شد که در پاریس و برخی شهرهای دیگر، از پهپاد برای سرکوب معترضان استفاده کند. در اینجا هم اعتراضات مردمی فرانسه باعنوان شورش یاد شده است.


مجوز پلیس فرانسه برای استفاده از پهپاد در سرکوب معترضان

فشار بر شبکه‌های اجتماعی برای افشای هویت معترضان و اعمال محدودیت بر آن‌ها

مکرون، رئیس جمهور فرانسه، «شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های ویدئویی» را از عوامل اصلی جریان اعتراضات دانست و گفت که این‌ها، «ذهن نوجوانان را مسوم کرده و باعث شده شورش کنند». مکرون همچنین از اعمال محدودیت بر شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: «هر زمان و هر جایی که لازم باشد، از این شبکه‌ها می‌خواهیم هویت فرد یا افرادی را که از این شبکه‌ها برای فراخواندن به بی‌نظمی یا تشدید خشونت استفاده کرده‌اند؛ در اختیارمان قرار دهند.»

جریمه سنگین و حبس، در انتظار والدین معترضان

«اریک مورتی»، وزیر دادگستری فرانسه در مصاحبه‌ای گفت: «از دادستان می‌خواهم آن دسته از اپراتورهایی که به جوانان برای تجمع کمک می‌کنند را، دستگیر کنند. جوانان باید بفهمند که نمی‌توانند پشت تلفن هرکاری که بخواهند انجام دهند و با عواقب قانونی آن روبرو نشوند. جوانان بدانند که ما می‌توانی آی‌پی و هویت ان‌ها را تشخیص دهیم. والدینی که اجازه می‌دهند فرزندانشان شب بیرون بیایند، ممکن است با ۲ سال زندان و ۳۰ هزار یورو جریمه مواجه شوند.»

اتحادیه پلیس فرانسه: با وحشی‌ها(معترضان) برخورد خشن می‌کنم

اتحادیه پلیس فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: «فرانسه در یک جنگ داخلی است.در رویارویی با وحشی‌ها،صرفا درخواست آرامش کافی نیست.بلکه باید تحمیل شود. الان زمان جلب رضایت با کنار گذاشتن سلاح نیست و پاسخ مناسبی به اغتشاشگران خواهیم داد.»

وزیر کشور فرانسه: ۹۰ درصد معترضان دستگیر شده، فرانسوی هستند

مسئله دیگر این است که بعد از شکل‌گیری اعتراضات مردمی فرانسه، برخی رسانه‌ها، حتی رسانه‌های غربگرای داخل ایران، تلاش کردند که بگویند این معترضان، فرانسوی نیستند و اکثر آن‌ها از مهاجران هستند. اما «جرالد دارونین»، وزیر کشور فرانسه، در پارلمان این کشور اعتراف کرده است که ۹۰ درصد بازداشت شدگان، فرانسوی هستند و تنها ۱۰ درصد آن‌ها را مهاجران تشکیل می‌دهند.

گزارش وزیر کشور فرانسه از میزان حضور مردم این کشور در اعتراضات

حمله وحشیانه پلیس فرانسه به مردم معترض

علاوه بر اظهارات مقامات رسمی حکومت پاریس مبنی بر سرکوب معترضان، نیروهای امنیتی این کشور نیز برخوردی بسیار خشونت‌بار با مردم دارند که بخشی از این خشونت‌ها را در ویدئوهای زیر مشاهده می‌کنید:

سرکوب خشونت بار اعتراضات مردمی فرانسه توسط نیروهای امنیتی این کشور- بخش اول

سرکوب خشونت بار اعتراضات مردمی فرانسه توسط نیروهای امنیتی این کشور- بخش دوم

معترضان، حیوان موذی هستند

نیروهای امنیتی فرانسه نه تنها معترضان را به طور وحشیانه سرکوب می‌کنند، بلکه آن‌ها مورد توهین قرار می‌دهند. به گزارش خبرگزاری فرانسه (AFP)، اتحادیه پلیس فرانسه، معترضان را «حیوانات موذی» خطاب کرد.


گزارش AFP از موذی خطاب کردن معترضان توسط پلیس فرانسه

این موارد تنها بخشی از اقدامات سرکوبگرایانه حکومت پاریس علیه اعتراضات مردمی فرانسه بود که تاکنون رسانه‌ای شده است.

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *