پیاده‌روی زائران عراقی ۲ هفته مانده به اربعین+عکس و فیلم

پیاده‌روی زائران عراقی ۲ هفته مانده به اربعین+عکس و فیلم

در حالی که ۲ هفته تا اربعین مانده است، جمعی از زائران پیاده‌روی اربعین از شهرهای جنوبی عراق در مسیر مشایه حضور یافته و به سوی کربلا در حرکت هستند.

پیاده‌روی زائران عراقی ۲ هفته مانده به اربعین+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیا ت خبرگزاری فارس، زیارت اربعین حال و هوای شهرهای مختلف عراق را تحت تأثیر قرار داده است. زائران پیاده‌روی اربعین از جنوب عراق از هفته‌های گذشته سفر خود را آغاز کرده‌اند و با عبور از رأس‌البیشه به سوی بصره حرکت کرده و در مسیر کربلا قدم برمی‌دارند.

پیاده‌روی اربعین از جنوب عراق

شهرهای مختلف جنوب عراق هم با برپایی موکب‌هایی از زائران پذیرایی می‌کنند و هر لحظه بر تعداد زائران افزوده می‌شود. افرادی که به هر دلیلی امکان حرکت در این مسیر را ندارند، با برپایی موکب‌هایی سعی دارند از زوار سیدالشهدا علیه‌السلام پذیرایی کنند و هر چه دارند در طبق اخلاق گذاشته و در اختیار زائران قرار می‌دهند.

با وجود افزایش تعداد زائران اربعین در شهرهای جنوبی عراق، هنوز پیاده‌روی اربعین از مسیرهای اصلی آغاز نشده و این زائران به این موقعیت نرسیده‌اند. مسیر اصلی زائران اربعین از نجف تا کربلاست و زائران با تشرف به حرم امام علی علیه‌السلام و زیارت مولا، مسیر اصلی پیاده‌روی را آغاز می‌کنند و عمود‌های آن را به یاد شهدا قدم برمی‌دارند.

از هفته آینده پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلا هم آغاز می‌شود. البته موکب‌های ایرانی از اواخر هفته دیگر به مرور در مسیر مشایه فعال خواهند شد و به زوار خدمات مختلف ارائه می‌دهند.

با توجه به توصیه ستاد اربعین برای تشرف به عراق از ابتدای ماه صفر و بازگشت زودتر به کشور، برخی از موکب‌های ایرانی در شهرهای زیارتی به ویژه نجف برپا شده‌اند تا به زوار خدمت کنند.

در ادامه تصاویری از حرکت زائران اربعین از جنوب عراق ۲ هفته مانده به اربعین حسینی را مشاهده می‌کنید:

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *