چرا شکست صهیونیست‌ها برابر مقاومت غیرقابل‌ترمیم است؟

چرا شکست صهیونیست‌ها برابر مقاومت غیرقابل‌ترمیم است؟

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه عملیات «طوفان الاقصی» زمینه‌ساز راه افتادن موجی علیه صهیونیزم بین‌الملل شده است، گفت: عملیات مقاومت نقطه بسیار کلیدی و مهمی در حرکت به سمت دستیابی به پیروزی چشمگیری است که امت جهان اسلام با محو کامل رژیم صهیونیستی در مدت زمان بسیار کوتاهی شاهد آن خواهند بود.

چرا شکست صهیونیست‌ها برابر مقاومت غیرقابل‌ترمیم است؟

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – گروه‌های مقاومت در غزه عملیاتی با عنوان «طوفان الاقصی» آغاز کردند که تاکنون بیش از 500 شهرک نشین صهیونیست و نظامی این رژیم کشته و زخمی شده‌اند. این نشان می‌دهد عملیات گروه‌های مقاومت گستردگی زیادی داشته است و این دستاورد مهمی است.

امام خامنه ای، فرمانده کل قوا در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح به عملیات مقاومت در سرزمین های اشغالی پرداختند و فرمودند: در قضیه ۱۵ مهر به این طرف، رژیم غاصب صهیونیستی از لحاظ نظامی و اطلاعاتی شکست غیر قابل ترمیم خورد. شکست را همه گفتند، من تأکیدم به غیرقابل ترمیم بودن است. می گویم این زلزله ویرانگر توانسته است بعضی از سازه‌های اصلی حاکمیت رژیم غاصب را ویران کند که تجدید بنای آن سازه‌ها به این آسانی امکان‌پذیر نیست.

ابوالفضل ظهره‌وند، کارشناس مسائل سیاسی درباره عملیات «طوفان الاقصی» به «راهبرد معاصر» گفت: این عملیات ازجمله عملیات های بی نظیر تاریخ مقاومت به شمار می رود، زیرا علاوه بر به تصویر کشیدن ضعف همه جانبه رژیم صهیونیستی، به انسجام منحصر به فردی میان کشورهای منطقه و جهان اسلام منجر شد و نشان داد امروز نقطه ذره‌ای به نام رژیم صهیونیستی نمی‌تواند در برابر جهان اسلام گردنکشی کند. آمریکا نیز باید بداند به خاطر این رژیم نمی تواند با کل جهان اسلام درگیر شود.

وی افزود: مقاومت نشان داد آنچه آمریکا در عادی سازی روابط رژیم غاصب با کشورهای اسلامی منطقه با عنوان «توافق ابراهیم» دنبال می کرد، کاملاً سست شده و در ورطه نابودی حتمی قرار گرفته است؛ به همین دلیل شاهدیم عربستان سعودی قبل از شرط بندی روی اسب بازنده از این عرصه خارج می شود. سعودی‌ها خوب می‌دانند سکوت در برابر این موضوع و دفاع نکردن از فلسطین در جهان اسلام به زیانشان تمام می‌شود.

ابوالفضل ظهره‌وند، کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: سران عربستان می‌دانند وقتی نمی‌توانند در برابر حمایت از مردم مظلوم فلسطین سکوت کنند، حتماً با واکنش‌های بسیار صریح و غیر قابل پیش‌بینی امت اسلامی در صورت گام گذاشتن در مسیر تعامل مستقیم با رژیم صهیونیستی مواجه می‌شوند؛ به همین دلیل متوجه این واقعیت مهم شده‌اند، پروژه عادی‌سازی ارتباط رژیم صهیونیستی با کشورهای اسلامی که با هدایت آمریکا کلید زده شد، به صورت حتمی شکست خورده است.

ظهره‌وند گفت: امروز کشورهایی که برای عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها عجله کردند و زمینه‌ساز تشکیل دفتر و رفت و آمد سران صهیونیستی در سرزمین‌شان شدند، نگران تکرار وقایعی از جنس «طوفان الاقصی» در سرزمین‌های خود به دست امت مسلمان و محور مقاومت هستند. سران کشورهایی مانند امارت و جمهوری آذربایجان می‌دانند در دراز کردن دست دوستی به سوی رژیم صهیونیستی جز گام گذاشتن در گردابی سهمگین و باتلاقی که راه فراری در آن وجود ندارد، دستاوردی کسب نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: محور مقاومت در عملیات «طوفان الاقصی» نشان داد منطقه با رمز حمایت از فلسطین و بیرون راندن بیگانگان باید به وحدت و انسجام مورد نظر اسلام و قرآن بازگردد، به همین دلیل شاهدیم حتی مردم در کشورهایی مانند ترکیه که با رژیم صهیونیستی در حد معمول ارتباط دارند، با برگزاری جشن و پایکوبی در راستای حمایت از محور مقاومت نشان دادند فلسطین مهم‌ترین موضوع امروز جهان اسلام است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: خوشبختانه عملیات «طوفان الاقصی» زمینه ساز راه افتادن موجی علیه صهیونیزم بین‌الملل شده است. اگر از این زاویه به موضوع نگاه شود، این برآورد قطعی است که در ادامه، معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی به نفع محور مقاومت و امت اسلام تغییر کند.

ظهره‌وند افزود: با اینکه رژیم صهیونیستی دارای تسلیحات و تجهیزات نظامی است، اما اروپا و آمریکا قادر به پیاده کردن سرباز برای حمایت از این رژیم در اراضی اشغالی نیستند. صهیونیست‌ها نیز در عرصه زمینی به هیچ وجه توانمند نشان نداده‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: بررسی روند عملیات‌های نظامی در اراضی اشغالی نشان می‌دهد، صهیونیست ها به غیر از تکرار چندین عملیات هوایی روی زمین نتوانسته‌اند و نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. آنچه در جبهه نبرد به ویژه در یک دهه گذشته رخ داده به نفع جبهه مقاومت و جنبش فلسطین بوده است، زیرا در بالاترین سطوح آمادگی بوده‌اند به همین دلیل قابل پیش بینی است گام بعدی و بالاتر از آنچه این روزها در اراضی اشغالی رقم خورد، حذف صهیونیست‌ها و محو آنها از فلسطین باشد که تا سال 2025 میلادی و حتی زودتر از این موعد به نتیجه خواهد رسید.

ظهره‌وند گفت: درخواست رژیم صهیونیستی از مصر یا سازمان ملل متحد و مجامع بین‌المللی برای پایان دادن به حملات محور مقاومت نشان می‌دهد عملیات «طوفان الاقصی» نقطه بسیار کلیدی ومهمی در حرکت به سمت دستیابی به پیروزی چشمگیری است که امت جهان اسلام با محو کامل رژیم صهیونیستی در مدت زمان بسیار کوتاهی شاهد آن خواهند بود.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *