چرا صهیونیست‌ها دروغ کودک‌کُشی حماس را پخش کردند؟!

چرا صهیونیست‌ها دروغ کودک‌کُشی حماس را پخش کردند؟!

رزمندگان جریان مقاومت در میدان عمل، جدا از برخی خطاهای احتمالی، به صورت جدی و عینی، به اصول اخلاقی پایبند است و همچون صهیونیست‌ها در این رابطه، صرفا نقش بازی نمی کنند.

چرا صهیونیست‌ها دروغ کودک‌کُشی حماس را پخش کردند؟!

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – الف نوشت: تنها اندکی پس از اجرای موفقیت آمیز عملیات "طوفان اقصی" که تلفات بی سابقه ای را از سوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) به اشغالگران صهیونیست وارد کرد، یک دروغ عجیب با محوریت حضور رزمندگان مقاومت در شهرک های صهیونیست‌نشین مجاور با نوار غزه مطرح شد.

دروغی که از سوی یک خبرنگار با نام "نیکول زدک" مطرح شد و پس از آن، خبرنگار "شبکه سی ان ان" نیز به آن اشاره داشت و چه در قالب رسانه های تصویری خبری و چه شبکه های اجتماعی، به سمع و نظر میلیون ها انسان در اقصی نقاط جهان رسید. بر اساس این ادعای دروغین، رزمندگان حماس اقدام به بریدن سَر شماری از نوزادان و کودکان ساکن در شهرک های اراضی اشغالی کرده‌اند!!

جالب اینکه اندکی بعد، هم نیکول زدک، هم خبرنگار شبکه سی ان ان و هم "اورین زیو"، یک خبرنگار اسرائیلی که به منطقه اعزام شده، همه و همه این مساله که رزمندگان حماس اقدام به کشتار کودکان و نوزدان اسرائیلی کرده اند را رد کردند و آن را کذب خواندند. حتی خبرنکار شبکه سی ان ان ابراز تاسف کرده و گفته که باید تحقیق بیشتری را قبل از انتشار خبر مذکور انجام می داده است. نکته جالب اینکه بر اساس همین دروغ، شاهد روانه شدن سیلی از اقدامات تبلیغاتی و روانی جریان های سیاسی و رسانه ای غربی علیه مقاومت فلسطین بوده‌ایم.

با این حال، افشای این مساله، حداقل حامل چند پیام و نکته مهم و محوری است.

اولا، اذعان و اعتراف افرادی که دروغ مذکور را برای نخستین بار نشر دادند و البته تاکید برخی خبرنگاران اسرائیلی بر دروغ بودن این مساله، حاکی از این است که رزمندگان جریان مقاومت در میدان عمل، به صورت جدی و عملی، به اصول اخلاقی پایبند هستند و مثل صهیونیست ها در این رابطه نقش بازی نمی کنند. به بیان ساده تر، مقاومت فلسطین بار دیگر در میدان اخلاق، پیروز شد.

اگرچه در روزهای گذشته نیز شاهد انتشار تصاویر و ویدئوهایی از برخورد خوب و انسانی رزمندگان مقاومت فلسطین با غیرنظامیان و کودکان ساکن در اراضی اشغالی بوده ایم و حتی برخی شهرک نشینان صهیونیست نیز به صراحت به این امر در قالب ویدئوها و مصاحبه های مختلف اذعان و اعتراف کرده اند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی سال هاست در قالب حملات وحشیانه خود به نوار غزه و کرانه باختری، از هیچ جنایتی علیه زنان، کودکان و سالخوردگان فلسطینی دریغ نمی کند.

بدتر از همه اینکه این روزها می بینیم و می شنویم که تندروهای صهیونیست به صراحت، کودکان بی دفاعِ فلسطینی را به بمب های ساعتی کوچکی تشبیه می کنند که جهان باید بابت نابود کردن آن ها از اسرائیل سپاسگزار باشد! موضع گیری های از این دست و البته تاریخچه کنش ها و اقدامات غیرانسانی صهیونیست ها نشان می دهد تا چه اندازه آن ها از استانداردهای اخلاقی و انسانی دور هستند و برعکس، مقاومت فلسطین تا چه اندازه به این استانداردها متعهد است.

دوم اینکه مانور گسترده برخی جریان های رسانه ای و سیاسی تندروی صهیونیست با محوریت دروغ مذکور نشان می دهد که آن ها عملا این دروغ را به مثابه دستاویزی برای خود جهت ارتکاب به جنایت علیه مردم غزه در نظر گرفته اند و سعی در سفیدشویی جنایات غیرانسانی خود علیه ملت فلسطین داشته اند. مساله ای که تا حد زیادی ناشی از موقعیت ضعیف اخلاقی و میدانی آن ها در برابر جریان مقاومت است. رژیم اشغالگر قدس سال ها نشانه های عینی یک رژیم کودک کش را از خود به نمایش گذاشته و حال نشان داده که حتی کودکان ساکن در اراضی اشغالی نیز برای آن ماهیتی ابزاری دارند و با دروغ پردازی در مورد آن ها، به دنبال مشروعیت بخشی به کشتار کودکان و مردم بی دفاع غزه است.

و در نهایت سوم اینکه مانور گسترده جریان های رسانه ای غربی و صهیونیستی در مورد دروغ کشتار نوزادان و کودکان ساکن در شهرک های صهیونیست نشین مجاور با نوار غزه توسط رزمندگان مقاومت، بار دیگر نشان داد که تا چه اندازه بنیان های جوسازی های تبلیغاتی و رسانه ای رژیم اشغالگر قدس و جریان های حامی و همراه آن علیه مقاومت فلسطین، سُست و نادرست است و انگار این جریان ها هراس دارند که مبادا حقانیت و واقعیت مقاومت فلسطین و کنش های آن، به سمع و نظر افکار عمومی بین المللی و حتی خودِ شهروندان ساکن در اراضی اشغالی برسد. معادله ای که می تواند دودمان رژیم اشغالگر قدس را به باد دهد و از یک چشم انداز کلی حاکی از این مساله است که اشغالگرانِ صهیونیست چه در میدان تئوری و چه عمل، از هیچ پشتوانه قابل اتکایی در نبرد با مقاومت فلسطین و مردم این کشور برخوردار نیستند.

افشای دروغ مذکور نشان داد که نظام اعتبارسنجی اخبار مرتبط با جریان های مخالف و منتقد با صهیونیست‌ها و جهان غرب از سوی رسانه های آن ها، بسیار ضعیف است و انگار در این زمینه آن ها چندان حساسیتی هم ندارند و حتی این مساله را به نفع خود می پندارند. معادله ای که از حیث رسانه ای نیز ضربه ای بزرگ را به این طیف ها تداعی می کند و پرده از ماهیتِ واقعی کنشگری های مغرضانه آن ها در مواجهه با رویدادهای مختلف بین‌المللی بر می دارد.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *