گفت‌وگوی تفصیلی| با اجرای طرح پویش خارجی، اشتغال دانشجویان این دانشگاه تأمین است

گفت‌وگوی تفصیلی| با اجرای طرح پویش خارجی، اشتغال دانشجویان این دانشگاه تأمین است

رئیس واحد تهران شرق دانشگاه آزاد تمام اقدامات این دانشگاه در یک سال گذشته را تشریح کرد؛ احیای زمین‌های بایر دانشگاه، بازسازی کارگاه ماشین‌افزار، مجموعه آزمایشگاهی زیست فناوری و شیمی و استخر پرورش ماهی از جمله این اقدامات بوده است.

گفت‌وگوی تفصیلی| با اجرای طرح پویش خارجی، اشتغال دانشجویان این دانشگاه تأمین است

گروه دانشگاه خبرگزاری فارس؛ برای اطلاع بیشتر از وضعیت واحد تهران شرق دانشگاه آزاد اسلامی از رئیس این واحد دعوت کردیم تا به خبرگزاری فارس بیاید و زمانی را با او به گفت‌وگو و پرسش و پاسخ بنشینیم.

سیدعلی موسوی‌اصل که خودش رشته تحصیلی فلسفه و کلام خوانده است، می‌تواند به عنوان یکی از جوان‌ترین رؤسای واحدهای دانشگاهی هم مطرح شود، او که متولد سال ۶۲ است و تازه در عنفوان چهل سالگی به سر می‌برد ۱۱ ماه است که بر مسند ریاست واحد تهران شرق دانشگاه آزاد نشسته است.

از او درباره اقدامات ۱۱ ماهه‌اش در دانشگاه پرسیدیم و اقدامات را جزء به جزء توضیح داد و پس از هر چند جمله نام شهدای گمنام را می‌آورد، از موسوی که تمام اقدامات دانشگاه را به پای کرامت شهدای گمنام می‌داند درباره پروژه‌های جدید دانشگاه سؤال کردیم که مشروح گفت‌وگوی ما را در زیر می‌خوانید:

فارس: از اقداماتی که در این ۱۱ ماه انجام داده‌اید صحبت بفرمایید، برنامه اصلی شما در این مدت چه بوده است؟

موسوی‌اصل: ابتدا حلول ماه ربیع‌الاول و آغاز سال تحصیلی را تبریک می‌گویم، خدمتتان عرض کنم که بنده حدود یک سال است که مسؤولیت واحد تهران شرق دانشگاه آزاد را برعهده دارم، همانطور که مستحضر هستید این واحد مجموعه‌ای با حدود ۵۷ هکتار زمین با ساختمان‌های مستقل متکثر است که دانشکده‌های مختلف ما در این ساختمان‌ها واقع شده‌اند، همچنین ساختمان آزمایشگاه‌ها، ساختمان سلف، ساختمان کافی شاپ، ساختمان مهدکودک، ساختمان مدرسه سما و کارگاه‌های ما هم به صورت مجزاست.

ما مجموعه پینت بال هم داریم که فکر نمی‌کنم هیچ‌یک از واحدهای استان چنین مجموعه‌ای داشته باشند.

به طور کلی پتانسیل بسیار مغتنمی در مجموعه تهران شرق وجود دارد که به نظر می‌رسد به آن توجه نشده یا اگر هم توجه شده حتما کافی نبوده است.

بنده عضو هیأت علمی واحد تهران شرق بودم و به عنوان تنها رئیس دانشگاه از خود دانشگاه منصوب شدم که به همین دلیل نسبت به پتانسیل دانشگاه اطلاعات داشتم و به همین دلیل فرصت سوزی اتفاق نیفتاد و درست به سر اصل مطلب رفتیم.

سیاست من هم در مرحله اول احیای مواد بود به این دلیل که از استعدادها و پتانسیل دانشگاه به قدمت خودشان استفاده‌ای نشده بود.

* اجرای طرح کاشت درخت پسته در دانشگاه

فارس: این جمله را بیشتر توضیح دهید.

موسوی‌اصل: سمت واحد ما زمین‌های بایر زیادی هست که به عنوان یک واحد پژوهشی بر روی آب و خاک این زمین‌ها مطالعه کردیم که بدانیم چه استفاده‌ای می‌توانیم از اراضی بلااستفاده آنجا داشته باشیم، با توجه به شرایط اقلیمی آنجا که هم آب و هم خاک شوری دارد، در مطالعاتی که اساتید ما انجام دادند و نمونه‌هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم گیاهی که می‌شود در اینجا کاشت گیاه پسته است و با همکاری مراکز مختلف دانشگاه آزاد از جمله واحد رفسنجان و واحد دامغان در اسفندماه گذشته توانستیم با همکاری شهرداری منطقه حدود ۴ هزار نهال پسته بکاریم که ۲ اتفاق خوب داشت، یکی اینکه نویدی به کشور می‌دهیم که دانشگاه می‌تواند با ورود به حوزه پژوهش، شرق تهران را به پایتخت پسته نیمه شمالی کشور تبدیل کند، ما این مژده را می‌دهیم که این امکان و استعداد وجود دارد.

خدا را شکر براساس گزارشات تنها حدود ۲۰ درخت خشک شده و تمام درخت‌ها سالم هستند که به گفته پسته‌کاران این یک معجزه است چرا که طبیعتا در سال اول ۳۰ تا ۵۰ درصد درختان پسته در سال اول می‌سوزد اما برای درختانی که ما کاشتیم چنین مسأله‌ای رخ نداد و تمام درختان سرسبز هستند.

نکته دوم این است که این عملیات وسیع زمان چند ماهه و هزینه زیادی از جمله امکانات ماشین‌آلات، خرید موتور، پمپ آب و غیره لازم داشت، حدود یک میلیارد تومان شهردار منطقه و شورای شهر منطقه هزینه کردند که من در اینجا بخاطر همکاری وسیعشان تشکر می‌کنم که همکاری دانشگاه و محیط زیست بوم را به منصه ظهور گذاشتند.

دانشگاه فقط ۳۰ میلیون تومان برای خرید نهال هزینه کرد، حالا ما ۴ هزار درخت پسته داریم و زمین ما نیز رشد مالی بسیاری داشته است.

این یکی از پروژه‌هایی است که بنده اسم آن را احیای مواد گذاشتم.

فارس: حالا توضیح بفرمایید که این پروژه برای دانشگاه چه فایده‌ای دارد؟ یعنی اصلا دانشگاه چرا باید وارد چنین پروژه‌ای شود؟

موسوی‌اصل: ما از این طریق می‌توانیم در تولید، در صنعت، در اشتغا‌ل‌زایی نقش‌آفرینی کرده‌ایم؛ با توجه به دستورات مقام معظم رهبری واجب است که دانشگاه به حرکت چرخ کشور ورود کند، ما به تمام حوزه‌ها ورود کردیم که در حرکت چرخ عظیم کشور سهمی داشته باشیم.

* بازسازی استخر پرورش ماهی دانشگاه

پروژه بعدی هم بازسازی استخر پرورش ماهی بود که سال‌های سال بیکار افتاده بود، ما بررسی کردیم که چه نوع ماهی می‌توان در آنجا پرورش داد، در زمستان قبل که اتفاقا بسیار هم سرد بود ضدعفونی استخر را انجام دادیم و حالا یک مجتمع پرورش ماهی را داریم که تمام هزینه راه‌اندازی آن شاید به پنج میلیون تومان هم نرسیده و اکنون ۱۷ هزار ماهی در آنجا پرورش می‌یابد.

ما سالانه حدود ۳۰ هزار ماهی می‌توانیم در این استخر پرورش دهیم.

این پروژه‌ها فقط توجه به امکانات و داشته‌های دانشگاه بوده است.

پروژه بعدی که به نظرم گل سرسبد پروژه‌های ما بوده است راه اندازی مجموعه کارگاهی ساخت و تولید قطعات صنعتی بوده است، دستگاه‌های موجود در کارگاه ماشین ابزار و ساخت قطعات ما چند ده دستگاه است که قیمت‌های گزافی هم دارد اما متأسفانه سال‌های سال در دانشگاه خاک می‌خورد.

واحد سیرجان دانشگاه آزاد یک واحد زیان‌ده بود که الان واحد اول در تولید قطعات صنعتی کشور است، ما این را می‌دانستیم که یکی از وظایف اصلی ما این است که امکانات گران‌قیمت دانشگاه را احیا کنیم بنابراین با مسؤولان واحد سیرجان مشورت کردیم و از آن‌ها راهنمایی گرفتیم، قرارداد نوشتیم و کارگاه را راه‌اندازی کردیم.

* کارگاه ماشین افزار هم آماده به کار شد

فارس: این دستگاه‌ها برای چه کاری در دانشگاه بود؟ قبلا از این دستگاه‌ها استفاده می‌شد؟

موسوی‌اصل: زمانی این‌ها برای دانشجویان رشته مکانیک خریداری شده بود، متأسفانه کارگاهی هم به آن شکل که کارگاه موثری باشد برای دانشجویان برگزار نمیشد و فقط دانشجویان را با شکل دستگاه‌ها آشنا می‌کردند، ما ساخت ۶ هزار قطعه را آغاز کردیم و در حال حاضر با یکی از کارخانه‌ها برای ساخت ۳۰ هزار قطعه قرارداد بستیم.

در حال پیگیری یکی از قراردادهای هنگفت هم هستیم که هنوز اجرایی نشده است اما در صورت اجرا سالانه چند هزار میلیارد تومان سودآوری دارد، در حال پیگیری همکاری با معادن و صنایع هستیم.

ویژگی کارگاه ما این است که نیروی کارش دانشجویان ما زیر نظر اساتید هستند و این کار یکی از بهترین امیدهایی است که ما می‌توانیم به نیروهای جوان‌مان بدهیم.

ما مأموریت دلنشین و جذابی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد داریم که باید دانشجویان را در قالب طرح پویش خارجی شاغل کنیم یعنی ما با معادن و صنایع و شرکت‌ها قرارداد داشته باشیم که دانشجویان ما بنا به رشته تحصیلی در آنجا مشغول به کار شوند و در ازای کاری که انجام می‌دهند آن شرکت شهریه دانشگاه را پرداخت کند

جالب اینجاست که در نخستین فراخوان ما ۲ نفر خانم برای کارگاه تراشکاری شرکت کردند که فرزند هم داشتند، ما از حضورشان استقبال کردیم.

کارگاه ماشین افزار ما نویدی است که هم چرخ صنعت در محل دانشگاه به حرکت در می‌آید، هم شغل را برای جوانان تأمین می‌کند و هم تخصص اساتید به منصه ظهور می‌رسد و امید به دانشگاه بازمی‌گردد چرا که از هر دستگاه سه خانواده می‌تواند نان‌آوری کند.

* نوبت به بازسازی مجموعه آزمایشگاهی زیست فناوری و شیمی رسید

پروژه چهارم ما این است که واحد تهران شرق یک مجموعه آزمایشگاهی مرکزی زیست فناوری و شیمی و آنالیز مواد دارد که این چرخه آزمایشگاهی در تهران بسیار کم است و چند ده میلیارد تومان هزینه آنجاست در حالیکه ما این سرمایه را داریم و سال‌های سال خاک خورده است.

دانشجویان هم برای نوشتن پایان نامه خود حتما باید مقالاتی در این زمینه داشته باشند، بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی که شنیدم ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به شرکت‌های خصوصی پرداخت می‌کنند و چیزی هم یاد نمی‌گیرند، اما ما خودمان مجوز بازسازی این آزمایشگاه‌ها را از سازمان مرکزی گرفتیم و این کار را انجام دادیم و به دلیل اینکه راه واحد ما دور است با واحد علوم پزشکی که ساختمان آزمایشگاهی خوبی دارد تفاهم‌نامه‌ای منعقد کردیم که مکان از آن‌ها باشد و تجهیزات هم ما بیاوریم تا تمام دانشجویان تمام دانشگاه‌های تهران در رشته‌های مختلف بتوانند از این آزمایشگاه استفاده کنند و هزینه‌هایشان هم به یک پنجم کاهش می‌یابد و حتما کار یاد می‌گیرند.

* راه‌اندازی مرکز تحقیقات بتن

پروژه پنجم هم در رابطه با مرکز تحقیقات بتن است، این مرکز هم به همین صورت بود یعنی ما تجهیزات بتن را داریم که دانشجویان رشته مهندسی عمران ما می‌توانند از آن استفاده کنند.

این دستگاه‌ها هست اما مجوز استاندارد و مجوزهایی که باید از وزارت راه و شهرسازی گرفته شود، گرفته نشده و در حال خاک خوردن است، ما با تعدادی از اساتید هماهنگ کردیم که این دستگاه‌ها را هم راه‌اندازی کنیم.

این کار هم صورت گرفت و در مرحله اول برای ساخت المان‌های شهری با شهرداری در حال عقد قرارداد هستیم، همچنین به سازمان مرکزی اعلام کردیم که امکان ساخت المان‌های شهری را داریم.

تمام این‌هایی که گفتم امکانات موجود و داشته‌های دانشگاه بود که بازسازی و راه‌اندازی شد.

* مدرسه غیرانتفاعی سما هم آغاز به کار کرد

همانطور که می‌دانید منطقه‌ای که دانشگاه ما در آن واقع است منطقه محرومی است و مدرسه غیرانتفاعی هم ندارد، ما برای دریافت مجوز مدرسه غیرانتفاعی سما هم اقدام کردیم، با وجود مخالفت‌هایی که می‌شد این کار به برکت شهدای گمنام واحد تهران شرق صورت گرفت.

مخالفت‌ها از بعد مادی بود که عقیده داشتند این کار هزینه آور نیست، من گفتم که این نگاه بیشتر به نگاه طاغوت نزدیک است، نگاه مقام معظم رهبری و امام عزیز ما این بوده که امکانات برای همه است؛ خدا را شکر مجوز صادر شد و مدرسه غیرانتفاعی سمای واحد تهران شرق از مهرماه بازگشایی می‌شود و ما حدود ۸۰ ثبت‌نام داشتیم.

فارس: مدرسه سما در چه مقطعی راه‌اندازی می‌شود؟

موسوی‌اصل: پیش دبستانی و دبستان پسرانه.

شهرداری هم برای دیوارکشی و موارد دیگر به ما کمک می‌کند و ۴۰۰ میلیارد تومان هم شهرداری کمک کرده که سعی می‌کنیم سالن‌های چند منظوره هم داشته باشیم.

* اجرای پروژه دانشکده مهارتی

فارس: اقدامات دیگری هم داشته‌اید؟

موسوی‌اصل: بله، پروژه بعدی ما این بود که مجوز موقت ۶ دانشکده مهارتی برای ما صادر شده بود که مجوز دائم را هم گرفتیم و به دنبال تأسیس دانشکده مهارتی هستیم.

فارس: دانشکده مهارتی چه می‌کند؟

موسوی‌اصل: دانشکده مهارتی کاملا مهارت به دانشجو می‌آموزد، ما هم دانشجو و هم دانش‌پذیر داریم، یعنی ممکن است یک خانم خانه‌دار به عنوان فرد دانش‌پذیر به دانشگاه ما بیاید و آموزش ببیند، در دانشکده مهارتی به یاددهی مهارت‌هایی که فرد در رابطه با اشتغال به آن نیاز دارد، ورود می‌کند.

در حال حاضر در دانشگاه‌های معتبر دنیا هم دوره‌هایی مثلا ۸۰ ساعته برای یادگیری مهارت‌های مرتبط با اشتغال برگزار می‌شود.

به دلیل دوری واحد تهران شرق، ما برای اینکه نفع بیشتری هم به مردم برسانیم با مرکز آموزش‌های کوتاه مدت مخابرات ایران تفاهم‌نامه‌ای نوشتیم که مکان از آن‌ها باشد و کار آموزشی را ما انجام دهیم، بستر تبلیغاتی هم مخابرات ایجاد می‌کند و مدرک معتبر مشترک هم به دانش پذیران ارائه می‌شود.

دوره‌های تابستانه در این زمینه هم برگزار شد و در حال آماده سازی لیست دوره‌های پاییزه هستیم تا بیشتر دوره‌های عمومی و تخصصی که مردم به آن نیاز دارند با هزینه‌های کمتر و گواهی معتبرتر برگزار شود.

در قالب این طرح بیش از ۲۰۰ هزار پیامک برای تبلیغات ثبت‌نام جدید در سطح شهر ارسال کردیم،بیش از ۱۰ هزار پلاکارد درب منازل توزیع کردیم، دانش آموزان سال آخر متوسطه و خانواده‌هایشان را دعوت کردیم.

* از برنامه‌های اوقات فراغت دانشجویان چه خبر؟

پروژه بعدی هم اینکه مجموعه پینت بال واحد تهران شرق هم چند سال بود که خاک می‌خورد و دریافت مجوز راه‌اندازی مجموعه کار سختی بود، الحمدلله این کار هم انجام شد، با استفاده از نیروی دانشجو این کار را صورت دادیم که خود دانشجویان مسؤول تمام کارهای این مجموعه هستند و سود هم می‌برند یعنی هم مجموعه راه‌اندازی شد و هم اینکه جوانانی شاغل شدند.

همچنین با استفاده از نیروی جوان دانشجویی کافی‌شاپ دانشگاه را هم با هزینه کمتر و کیفیت بهتر راه‌اندازی کردیم، سلف ما دارای آشپزخانه مدرن است، در پشت بام ساختمان سلف هم یک کافی‌شاپ هم راه‌اندازی کردیم.

سلف را هم با بهترین کیفیت غذا و هزینه کم راه‌اندازی کردیم، بوفه هم راه‌اندازی شده، دو جایگاه با عنوان پاتوق یا لمکده برای آقایان و بانوان راه‌اندازی کردیم که دانشجویان می‌توانند بین کلاس‌ها در آنجا بازی یا استراحت کنند.

راه واحد ما دور است و این مسأله باعث می‌شد که دانشجویان در ساعات بین کلاس به قهوه‌خانه‌های شهر بروند که خدا را شکر حالا در ساعات بین کلاس در این استراحتکده‌ها هستند.

ما هر هفته جشنواره فرهنگی ورزشی هم در محوطه واحد برگزار می‌کنیم، تمام رشته‌های ورزشی در محوطه برگزار می‌شود، با تغذیه‌هایی هم از دانشجویان پذیرایی می‌شود

یکی از مقدس‌ترین کارهایی هم که کردیم این است که ما زمین چمن و زمین پینت بال و این‌ها را راه‌اندازی کردیم و درب‌های دانشگاه را به روی محیط بیرون بخصوص اداره کمیته امداد منطقه باز کردیم تا فرزندان ایتام و محرومان به صورت رایگان از سالن آمفی تئاتر و زمین‌های ورزشی دانشگاه استفاده کنند، کارگاه‌های رایگان هم برای زوجین و والدین برگزار کردیم، همچنین خدمات رایگان دندانپزشکی و روانشناسی هم ارائه دادیم و بنا داریم که این اقدامات تکرار شود.

* پای درد دل رئیس واحد تهران شرق؛ مجوز رشته‌های جدید را برایمان صادر کنید

فارس: زمانی که شما دانشگاه را تحویل گرفتید میزان بدهی دانشگاه چقدر بود؟

موسوی‌اصل: خدمتتان عرض کنم که یکی از عمده ترین وظایف یک رئیس دانشگاه پرداخت حقوق‌ها است، ما وقتی دانشگاه را تحویل گرفتیم حتی برای پرداخت حقوق همان ماه هم مشکل داشتیم.

اتفاقی افتاد که برای ما عجیب است، دو واحد در استان تهران بود که سال گذشته را بدون هیچگونه کمک از سازمان مرکزی حقوق‌ها را پرداخت کرد و یکی از این واحدها ما بودیم، این مسأله براساس ترازهای مالی عجیب است که ما آن را از کرامت شهدای گمنام دانشگاه می‌دانیم.

قطعا کاری از من نبوده و همه را مدیون شهدای گمنام دانشگاه هستیم و به این مورد شک ندارم.

می‌توانم این وعده را بدهم که با عنایت به پرورگار و کرامت شهدای گمنام دانشگاه تا سال آینده بتوانیم حقوق چند واحد دیگر را هم تأمین کنیم.

فارس: از واحد تهران شرق برایمان بگویید، چه تعداد دانشجو در این واحد مشغول به تحصیل هستند.

موسوی‌اصل: ما حدود ۱۲ هزار دانشجو داریم، ۱۵۰ هیأت علمی و حدود ۵۰۰ استاد مدعو داشتیم که از مهر امسال با اساتید مدعو خداحافظی شده و فقط در قالب اساتید پیوسته، وابسته و دستیار آموزشی ادامه می‌دهیم که در تعداد فرقی ندارد، ما تعدادی عضو هیأت علمی جذب می‌کنیم و دستیاران نیز به تعداد اساتید مدعو هستند.

سعی می‌کنیم کلاس‌ها را در ۲ روز بچینیم که دانشجویان با راه دور مشکل پیدا نکنند.

یکی از تلاش‌های دیگر ما این بوده که با شهرداری و شورای شهر و سازمان حمل و نقل و اتوبوسرانی تهران جلسات زیادی گذاشتیم و توانستیم آن‌ها را قانع کنیم که ۲ خط ویژه از ترمینال خاوران در صبح و دو خط بعدازظهر مستقیم به دانشگاه بیاید.

در جلسات واکنش مثبت داشتند اما هنوز عملا اتفاقی نیفتاده است، واقعا سخت است که بخصوص دانشجویان دختر ما در زمستان و هوای سرد در خیابان منتظر اتوبوس باشند و مدت زیادی در راه باشند.

من جزء وظایف اخلاقی خودم دانستم که این پیگیری را برای دانشجویان انجام دهم.

فارس: چه تعداد صندلی خالی در دانشگاه شما موجود است؟

موسوی‌اصل: ما پروژه‌هایی را در دانشگاه انجام دادیم که جزء وظایف اصلی ما نیست بلکه رسالت اصلی ما آموزش است، حدود ۴۰ رشته در کارشناسی داریم، 6 رشته کارشناسی ارشد و 2 رشته دکتری داریم.

یعنی بخصوص در تحصیلات تکمیلی به شدت در فقر هستیم، متأسفانه یکی از مسائلی که رؤسای سابق یا به آن توجه نکردند و کمتر توجه کردند، راه‌اندازی رشته‌های جدید بوده است، ما این مشکل جدی را داریم، این مسأله امکان پذیر نیست که کار دانشگاهی کنید اما رشته نداشته باشید، بخصوص در آن منطقه از ما خواهش می‌کنند که رشته‌ها را افزایش دهید تا ما در منطقه خودمان تحصیل کنیم.

دانشیار هم داریم، درخواست دانشجو هم داریم، شرایط محیطی دانشگاه هم مناسب است، اما موافقت نمی‌شود، پیگیری کردیم اما با وجود شرایطی که داریم هنوز مدیران مجاب نشدند که رشته جدیدی در دانشگاه ما راه‌اندازی شود.

فارس: یکی از دلایلی که مجوز رشته جدید نمی‌دهند این است که می‌گویند دانشجو نیست، شما واقعا چند درصد ظرفیتتان پر است؟

موسوی‌اصل: این محال است مثلا در رشته حقوق یا حسابداری ما که حدود ۴ هزار دانشجو دارد ۱۵۰ متقاضی کارشناسی ارشد نداشته باشد، یکی از وظایف اخلاقی من این است که مطالبات این دانشجویان را به گوش مسؤولان برسانم.

اینکه کسی پشت فرمانی بنشیند که دستش بسته باشد و اختیار نداشته باشد ممکن نیست، من نداشتن رشته را برای خودم مثل دستان بسته می‌دانم و تقاضا دارم با رشته‌های تحصیلات تکمیلی ما موافقت شود، من همین‌جا قول می‌دهم که نه تنها صندلی خالی نخواهیم داشت بلکه صندلی کم می‌آوریم.

فارس: ظرفیت خالی شما چقدر است؟

موسوی‌اصل: ظرفیت خالی زیاد داریم، یک روز این دانشگاه حدود ۲۰ هزار دانشجو داشته است، امسال با ثبت‌نام نیمسال اول و دوم به ۱۲ هزار دانشجو می‌رسیم در حالیکه امکانات، تجهیزات و اساتید ما در حد ۲۰ هزار دانشجو است.

دانشگاه ما وسط شهرک‌های صنعتی قرار گرفته و ما تقریبا با تمام این‌ها در طرح پویش خارجی صحبت کردیم بنابراین دانشجویان می‌دانند که اگر در دانشگاه ما درس بخوانند شغل آینده‌شان هم تأمین می‌شود و علاوه بر پرداخت شهریه‌شان حقوق ماهیانه هم دریافت می‌کنند، رزومه رسمی هم برایشان تشکیل می‌شود و اگر از کارشان راضی باشند پس از فارغ التحصیلی هم با آن‌ها قرارداد می‌بندند.

* کلینیک جامع سبز خودرو هم در واحد تهران شرق راه‌اندازی می‌شود

کاری هم به عنوان پروژه جدید در حال انجام داریم که طرح امکان سنجی آن هم انجام شده و آن هم راه اندازی کلینیک جامع سبز خودروی ایران است، یعنی یک کلینیک جامع خودرویی خواهیم داشت که اگر اتفاق بیفتد دارای چندین پروژه جذاب است و آن هم مرکز معاینه فنی خودرو، پمپ CNG و پمپ بنزین و تمامی خدمات خودرویی از مکانیک و کارواش و تعمیرات و زیبایی خودرو را دارد.

پیست اتومبیلرانی هم در این کلینیک وجود خواهد داشت، بیمه خودرو، راهنمایی رانندگی، کارشناسی خودرو و مرکز اسقاط خودرو هم داریم.

چشم‌انداز ما این است که یک اپلیکیشن طراحی کنیم که ثبت درخواست هم به صورت اینترنتی انجام شود و تمام نیروی کار این کلینیک هم از دانشجویان ما خواهد بود.

مرکز مشاوره دانشگاه هم مجوز رسمی از سازمان بهزیستی گرفته است تا مردم منطقه برای مشاوره راحت باشند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *