یک روتین پوستی اقتصادی برای خانم‌ها

یک روتین پوستی اقتصادی برای خانم‌ها

حفظ سلامت پوست برای همه خانم‌ها مهم هست.آنقدر که بسیاری از خانم‌ها هزینه زیادی صرف خرید انواع ماسک‌ها و کرم‌های جوانسازی پوست می کنند غافل از آنکه بیخ گوش ما، در کنج قفسه و کابینت خانه‌ هایمان، یک داروی همه کاره پوست وجود دارد و خانم‌ها از آن غافلند.

یک روتین پوستی اقتصادی برای خانم‌ها

گروه زندگی: حفظ سلامت پوست و جوان نگه داشتن پوست برای همه خانم‌ها مهم هست. حتی برای شما دوست عزیز که همین حالا در حال خواندن این گزارش هستید.
آنقدر که بسیاری از خانم‌ها را مجبور می‌کند هزینه زیادی صرف خرید انواع ماسک‌ها و کرم‌های جوانسازی کنند غافل از آنکه بیخ گوش ما، در کنج قفسه و کابینت خانه‌های ما، یک داروی همه کاره پوست وجود دارد و خانم‌ها از آن غافلند.
از گلاب می‌گوییم که به گفته کارشناسان طب سنتی، علاوه بر همه خاصیت‌هایی که از آن می‌دانیم، جادوگر پوست است و اصلاً یکی از پایه‌های ساخت کرم‌های بهداشتی و آرایشی حتی معروف‌ترین کرم‌های آن ور آبی همین گلاب خودمان است و ما قدرش را نمی‌دانیم.
غم‌تان نباشد با نسخه‌های پوستی تجویز دکتر «محمد ابراهیمی»؛ پزشک طب سنتی به راحتی می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم یک کیف اساسی به پوست‌تان می‌دهید و هم جیب خودتان یا همسرتان یک نفسی تازه می‌کند و نیازتان به خرید کرم‌های جوانسازی و روتین‌های پوستی کمتر می‌شود.
*شاداب شوید
پس از هر بار استحمام که منافذ پوست بازتر هستند، گلاب را به پوست صورت بمالید. در این حالت اسانس موجود در گلاب به سرعت جذب پوست می‌شود که با توجه به اثرات آن در افزایش جریان خون، پوست را شاداب می‌کند.
*یک روتین پوستی ارزان برای خانم‌ها
اگر لکه‌های پوستی دارید پیشنهاد می‌کنیم برای خارج و خنثی کردن سموم پوستی از بدنتان روزی یک بار پوست‌تان را با گلاب بشویید. کافیست یک پنبه را آغشته به گلاب کنید و خیلی آرام پوست صورت را با آن پاک کنید. خودتان متوجه می‌شوید که تا الان چه نعمتی را از دست داده‌اید. البته به پیشنهاد پزشکان خوردن شربت گلاب را هم فراموش نکنید. چون گلاب خون را تصفیه می‌کند و در نتیجه، با مصرف آن از ناراحتی پوستی در‌ امان هستید.
*اگر جوش‌ها کلافه‌تان کرده است
گلاب برای رفع جوش‌های بدن هم مؤثر است. برای این کار مقداری گلاب را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. سپس این خمیر را مدت یک ساعت یا تمام شب (موقع خواب) روی جوش‌های خود قرار دهید.

البته در مورد این نسخه خیلی خیلی با احتیاط پیش بروید و در خصوص طبع و مزاج بدنتان با یک پزشک طب سنتی مشورت کنید.
*درمان زخم‌های پوستی
گلاب ضدعفونی‌کننده است. به همین دلیل برای درمان زخم‌ها و جلوگیری از چرکی و عفونی شدن آن می‌توانید گلاب را روی محل زخم بمالید. پیشنهاد دیگر درمانگران طب سنتی استفاده از برگ گل سرخ به عنوان ضماد روی محل زخم است.
* آبرسان ارزان اما لاکچری
کم نیستند خانم‌هایی که در ماه کلی پول برای خرید آبرسان‌های گران قیمت هزینه می‌کنند در حالی که به گفته دکتر ابراهیمی در آشپزخانه همه ما یک آبرسان درجه یک وجود دارد. ۳ قاشق گلاب را با ۲ قاشق عسل مخلوط کنید و مثل یک ماسک روی صورت‌تان قرار دهید. بعد از یک ربع بیست دقیقه آن را بشویید. این ترکیب یک آبرسان درجه یک برای پوست است.
*نسخه پیامبر با چاشنی گلاب
حسن ختام این نسخه‌های پوستی یک نسخه است از رسول مهربانی؛ حضرت محمد(ص) که در حدیثی می‌فرمایند: «ریختن گلاب بر صورت، آب صورت را زیاد می‌کند و پریشانى را برطرف مى سازد. »
پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *