bbc و صدای آمریکا، پای ثابت نماز جمعه‌های عبدالحمید!/عصبانیت همزمان یک جریان خاص از اخذ مالیات از پردرآمدها و مبارزه با فساد

bbc و صدای آمریکا، پای ثابت نماز جمعه‌های عبدالحمید!/عصبانیت همزمان یک جریان خاص از اخذ مالیات از پردرآمدها و مبارزه با فساد

رسانه های جریان غرب‌گرا باید به این سوال پاسخ بدهند که چرا از تحقیر آمریکا عصبانی و ناراحت شده و خشم خود را اینگونه بروز داده اند؟!

bbc  و صدای آمریکا، پای ثابت نماز جمعه‌های عبدالحمید!/عصبانیت همزمان یک جریان خاص از اخذ مالیات از پردرآمدها و مبارزه با فساد

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

bbc و صدای آمریکا، پای ثابت نماز جمعه های عبدالحمید!

هدف رسانه‌هایی از جمله بی بی سی فارسی و صدای آمریکا مشخص است، این رسانه‌ها صرفاً به دنبال سیاه نمایی، اختلاف افکنی و ایجاد تفرقه میان مردم، ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت و فعال کردن گسل‌های قومیتی و شیعه-سنی هستند. این رسانه‌ها تعمداً اخبار مثبت و از جمله بهره برداری از راه آهن استراتژیک خاش- زاهدان و یا پیشرفت‌های روزافزون طرح آبرسانی سیستان و بلوچستان را سانسور و در مقابل، با ضریب دادن به اخبار دروغ، در پی ایجاد التهاب و آشوب در نقاط مختلف کشور و از جمله سیستان و بلوچستان هستند.

نکته مهم اینجاست که هوشیاری مردم غیور سیستان و بلوچستان و همچنین هوشمندی علمای اهل تسنن در این استان، تاکنون اجازه سوءاسفاده به دشمن نداده است. اما در این میان، تحرکات عبدالحمید، همواره استقبال ویژه رسانه های معاند را در پی داشته است. عبدالحمید تاکنون به دفعات به اخبار دروغ ضریب داده و این رفتار وی، با اعتراض مردم سیستان و بلوچستان و علمای اهل تسنن همراه بوده است.

یکی از کارویژه های جنگ ترکیبی دشمن علیه مردم ایران، تمرکز ویژه دشمن بر گسل‌های قومیتی است. بر همین اساس دشمن در سال گذشته ابتدا بر کردستان متمرکز شد. سپس سراغ سیستان و بلوچستان رفت و در ادامه بر اردبیل و آذربایجان شرقی متمرکز شد. هدف اصلی از این عملیات روانی، ایجاد تفرقه و در نهایت تجزیه و تکه تکه کردن ایران عزیزمان است.

علت علاقه ویژه رسانه های معاند به عبدالحمید، این است که وی به صورت همزمان قابلیت تحریک دو گسل را داراست؛ یکی گسل قومیتی و دیگری گسل «شیعه-سنی»؛. اما همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، هوشمندی علمای اهل تسنن و مردم سیستان و بلوچستان، تاکنون اجازه سوءاسفاده به دشمن را نداده است.

عصبانیت همزمان یک جریان خاص از اخذ مالیات از پردرآمدها و مبارزه با فساد

روزنامه سازندگی- ارگان رسانه ای حزب کارگزاران- در مطلبی با عنوان «مسابقه دولت و مجلس برای گرفتن مالیات از مردم» نوشت:«نمایندگان مجلس، دولت را موظف کردند از خرید و فروش ملک، خودرو، طلا و انواع ارز از مردم مالیات بر عایدی سرمایه بگیرد….در حالی که موتورخانه تولید نقدینگی و تورم در مجلس و دولت بی وقفه کار میکند، هر دو نهاد برای دریافت مالیات و خراج بیشتر از مردم مسابقه گذاشته اند.»

این موضعگیری و واکنش تأمل برانگیز از سوی این رسانه اصلاح طلب در حالی است که پیش از این «محمدرضا پور ابراهیمی» رئیس‌کمیسیون اقتصادی مجلس درباره طرح مالیات بر سوادگری، با تاکید بر اینکه اخذ مالیات در قالب طرح فوق به بیش از 99 درصد مردم اصابت نمی‌کند تاکید کرد که برخی با ایجاد فضای روانی در قبال این طرح می‌کوشند مانع از ایجاد یک جریان شفاف در اقتصاد کشور شوند. این در حالی است که هدف طرح مالیات بر سوادگری اساسا معطوف به فعالیت افرادی است که دست به سوداگری و سفته بازی و دلالی کاذب می‌زنند.

بر اساس این طرح خرید خودرو بیش از تعداد اعضای خانوار(تا سقف 4 خودرو)، -خرید املاک بیش از تعداد اعضای خانوار(تا سقف 4 واحد)، خرید طلا 18 عیار بیش از 200 گرم در 5 سال(برای هرنفر) و خرید و فروش انواع ارز مشمول مالیات می‌شود. نکته قابل تامل اینکه بنا بر گزارش مرکز پژوهش‌ها هم اکنون 142 کشور در جهان داری قانون مصوب برای مبارزه با سوداگری دربخش غیرمولد می‌باشند زیرا سرمایه‌گذاری در این بخش علاوه‌بر آسیب‌هایی که بر بخش تولید و اشتغال جامعه وارد می‌کند آسیب‌های جبران ناپذیری به حوزه املاک، وسایل نقلیه، طلا، سکه و ارز که کالای مصرفی مردم محسوب می‌شوند وارد می‌کند.

این روزنامه اصلاح طلب همزمان در مطلبی با عنوان «فساد در دفتر شهردار» نوشت:«عضو شورای شهر تهران از دستگیری چند متهم به فساد مالی در دفتر زاکانی خبر داد». انتخاب تیتر و عکس به گونه ای است که به مخاطب اینگونه القاء می شود که در اثر سهل انگاری شهردار، نزدیکان وی مرتکب فساد شده و این فساد از طریق دستگاه هایی در بیرون از شهرداری شناسایی شده است.

اما برخلاف این فضاسازی، این خبر نشان دهنده فسادستیزی شهردار تهران از دفتر خود و برخورد بدون تعارف و رودربایستی وی با مسئله فساد است. سخنگوی شهرداری تهران در روزهای گذشته گفت:«چندی قبل تخلفات مالی چند تن از کارکنان شهرداری تهران با هوشیاری قابل تقدیر همکاران (نظارتی شهرداری تهران) سازمان حراست شهرداری رصد و کشف شد و پس از جمع‌بندی نهایی و تکمیل گزارش، پرونده آن با دستور ویژه و تأکید شهردار تهران به مراجع قضایی و نهادهای امنیتی برای برخورد لازم ارجاع شد.»

جنجال بر سر یک عکس با هدف دیده نشدن دستاردهای یک سفر

در روزهای گذشته رسانه های معاند و رسانه های اصلاح طلب به طور همزمان درباره یک عکس به هیاهو و جنجال پرداخته و به گونه ای عمل کردند که گویا کل سفر رئیس جمهور ایران به این عکس خلاصه می شود.

در این تصویر رئیس جمهور کشورمان به هئیت سوری و از جمله دو خانم سلام و علیک می کند. در همین راستا رسانه های معاند و همچنین رسانه های اصلاح طلب با هیاهو مدعی شده اند که چرا رئیس جمهور ایران به خانم ها برای رعایت حجاب تذکر نداده است.

اینکه رسانه های معاند برای امر به معروف در حوزه حجاب دلواپس شوند، از آن طنزهای عجیب روزگار است. همچنین اینکه بخشی از جریان اصلاح طلب تا دیروز مدعی عدم برخورد با هنجارشکنی و کشف حجاب شده و اکنون دلواپس امر به معروف برای حجاب است هم به همان اندازه عجیب و البته خنده دار است.

سابقه این طیف حاکی از آن است که آنها نه تنها نگران کشف حجاب و اجرای امر به معروف نبوده بلکه هدف اصلی، تحت الشعاع قراردادن یک سفر مهم راهبردی بوده است. سفر اخیر رئیس جمهور ایران به سوریه، نمایش حقارت آمریکا در منطقه بود. این مسئله برای رسانه های معاند اصلا خوشایند نیست. اما با اینحال رسانه های جریان اصلاح طلب باید به این سوال پاسخ بدهند که چرا از تحقیر آمریکا عصبانی و ناراحت شده و خشم خود را اینگونه بروز داده اند؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *